| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Załęska Hałda-Brynów
ul. Adwentowicza Karola
ul. Bocheńskiego Feliksa
ul. Boczna
ul. Brygadzistów
ul. Brynowska
ul. Bugli Edwarda
ul. Dobrego Urobku
ul. Dolna
ul. Dzierżonia ks. Jana
ul. Dziewięciu z "Wujka"
ul. Dąbrowskiej Marii
ul. Filarowa
ul. Gallusa Józefa
ul. Gołby Kazimierza
ul. Gołby Kazimierza
ul. Grzyśki
ul. Herberta Zbigniewa
ul. Hetmańska
ul. Jaracza Stefana
ul. Joliot-Curie Fryderyka
ul. Kluzika Kazimierza
ul. Kochłowicka
ul. Kombajnistów
ul. Kossak-Szczuckiej Zofii
ul. Kredytowa
ul. Kępowa
ul. Leśmiana Bolesława
ul. Ligocka
ul. Ligęzy Józefa
ul. Literatów
ul. Lubiny
ul. Machy Jana, ks.
ul. Maczka Stanisława, gen.
ul. Mikołowska
ul. Modrzejewskiej Heleny
ul. NSZZ Solidarność
ul. Nasypowa
ul. Nowa Bukowa
ul. Ogrodowa
ul. Okrężna
ul. Orkana Władysława
ul. Orzeszkowej Elizy
ul. Parczewskiego Bogusława
ul. Poetów
ul. Pokładowa
ul. Pola Wincentego
ul. Poloka Bernarda
ul. Porozumienia Jastrzębskiego 1980 roku
ul. Porozumienia Katowickiego 1980 roku
ul. Połomińska
ul. Przekopowa
ul. Przodowników
ul. Przyklinga Jana
ul. Represjonowanych Żołnierzy-Górników
ul. Rolna
ul. Rycerska
ul. Rębaczy
ul. Staffa Leopolda
ul. Stroma
ul. Strzałowa
ul. Szadoka
ul. Szybowa
ul. Średnia
ul. Teresy
ul. Tesli Nikoli
ul. Tomasza
ul. Tuwima Juliana
ul. Upadowa
ul. Wilcze Kąty
ul. Wodospady
ul. Wozaków
ul. Woźniczki Konstantego
ul. Wrębowa
ul. Zapolskiej Gabrieli
ul. Załęska
ul. Załęska Hałda
ul. Zegadłowicza Emila
ul. Zgody

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Załęska Hałda-Brynów

Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1718następna
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Znakomite ujęcie, przywołało dalekie wspomnienie

W latach 60. XX w. chodziliśmy "na pociągi".
Ale to były inne pociągi, dawały niesamowite wrażenia wizualne i dźwiękowe :)
2026-01-09 09:34:58 (5 miesięcy temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Wydaje mi się, że to jest na Mikołowskiej na terenie późniejszego Ronda Mikołowskiego. Widok na południe.
2026-01-30 17:16:17 (4 miesiące temu)
Rondo Mikołowskie powstało w 1938 roku, dlatego to nie może być rok 1951, ale najprawdopodobniej nie jest to też Mikołowska, od ronda na południe bo po prawej stronie ,stał by budynek cechowni po hucie Henrietta
2026-03-11 13:01:03 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do ulec: Tak, to Mikołowska, numery 3 (niższy) i 5.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2026-01-30 17:24:47 (4 miesiące temu)
do Krzyś_: Ale coś tu nie gra, numer 3 to ten Przyjmijmy, że nie istnieje. Numer 5 to ten i stoi cofnięty od ulicy b119764 Czyli ten wysoki powinien być 7 ale też nie pasuje
2026-01-30 18:57:57 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
do Desperado: Bo tu numery z dawnej Brynowskiej, której północny fragment włączono w Mikołowską:

Przed wojną ten fragment to była Mikołowska, w czasie wojny Brynowska, potem znów Mikołowska - tylko numeracja po wojnie już była inna z uwagi na nowe budynki w północnej części Mikołowskiej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2026-01-30 20:34:08 (4 miesiące temu)
ulec
 
do Desperado: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-30 20:39:58 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Za tym parkanem po lewej było boisko.
2026-01-30 20:41:43 (4 miesiące temu)
Krzyś_
 
do Krzyś_: Dodam znaczniki jak się uda znaleźć późniejszą numerację. 3 i 5 z Brynowskiej to na razie ostatnia.
2026-01-30 20:45:39 (4 miesiące temu)
do jarek książek: Ze względu na tablice rej. motocykla nie może to być wcześniej niż 1950.
2026-03-11 13:12:22 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
do jarek książek: Stworzyłem obiekt i dodałem znacznik cechowni. Wszystko ładnie widać na zdjęciach lotniczych oraz na geoportalu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2026-03-11 13:47:56 (3 miesiące temu)
JotDee
 
+1 głosów:1
Proszę o dodanie punktu na mapie. Znajduje się pomiędzy kamienicami Rolna 8 a Hetmańska 20.
2026-04-18 16:43:16 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+2 głosów:2
Zdjęcie pochodzi z artykułu pt. Mikołowska 26 w informatorze miejskim "Nasze Katowice" nr 9(36) z września 2011 r., strona 7.
2026-04-20 21:59:05 (2 miesiące temu)
do JotDee: Co ciekawsze przy próbie kliknięcia w miniaturkę pokazuje się "404 Not Found"...
2026-04-21 01:18:59 (2 miesiące temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: Dzieje się tak dlatego, że zdjęcie jest dodane z datą przyszłą, tj. 22 kwietnia 2026. Tego dnia będzie otwierać się normalnie :)
2026-04-21 06:55:48 (2 miesiące temu)
4elza
 
do da signa: Ten użytkownik dodał więcej zdjęć z datą przyszłą, nie bardzo rozumiem w jakim celu, znowu limit dzienny za niski?...
2026-04-21 07:17:23 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Opcja dodawania zdjęć w przyszłości istnieje od dawna. Każdy ma prawo z niej korzystać :) Choć pewnie lepiej byłoby , gdyby nie były one wcześniej widoczne , nawet jako miniaturki, wtedy nie byłoby kontrowersji, ale przypuszczam, że technicznie nie jest to łatwe :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-21 07:19:59 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak, wiem i czytałam większość dyskusji na ten temat. Nie kwestionuję słuszności takiego działania, a jedynie zastanawiam się dlaczego niektórzy użytkownicy tak robią?...
Może to sprawa jakiegoś wyjazdu w przyszłości, czy braku dostępu do komputera, albo (jak wspomniałam wcześniej) za niski limit.
2026-04-21 07:27:48 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: O właśnie - miniaturka też nie powinna być widoczna...
2026-04-21 07:44:19 (2 miesiące temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Ta opcja jest po prostu zbędna. Wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
2026-04-21 07:54:53 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+2 głosów:2
do mamik: Są trzy korzyści: 1. Użytkownik, który publikuje regularnie, może chcieć w ten sposób ukryć, że wyjechał. 2. Użytkownik, który publikuje nieregularnie, może chcieć w ten sposób ukryć, gdzie jest lub gdzie mieszka bądź w jakich porach pracuje. 3. Można w ten sposób podejrzeć, jak będzie wyglądało zdjęcie na fp, bez jego publikowania; stare aparaty cyfrowe umieszczały jakieś pokręcone dane w exif, co powodowało albo zmianę proporcji, albo obrócenie zdjęcia.
2026-04-22 17:36:11 (2 miesiące temu)
mamik
 
+5 głosów:5
do JotDee: Użytkownik chce ukryć że wyjechał? Przed kim i po co? To moi zdaniem zakrawa na paranoję.
2026-04-22 18:24:40 (2 miesiące temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do JotDee: Na fp nic się nie ukryje..., nawet jakbyś w zamku mieszkał i w kontrwywiadzie pracował :-D
2026-04-23 06:56:16 (2 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do JotDee: Nie są to argumenty logiczne. Zdjęcia z przyszłą datą publikacji wzbudzają większe zainteresowanie właśnie z racji tego, że wywołują spektakularne efekty zdjęcia widma. I wtedy niewtajemniczony myśli sobie "co za czort?". A wtajemniczony wie, że albo wyjechał i chce to ukryć, albo uczepił się jakiejś funkcji kompulsywnie. Natomiast całą zwykłą resztę denerwuje link w próźnię. Aby ukryć, że wrzucamy zdjęcia z pracy, pociągu, łazienki czy auta w korku wystarczy o tych faktach nie wspominać, ani ich nie pokazywać. Bo nie sądzę, aby ktokolwiek po choćby moich wrzutach wyczuł, kiedy śpię, a kiedy pracuję i co robię. Oczywiście tajemnicą poliszynela jest, że śpię w nocy:))) Natomiast na problemy z EXIFem jest tylko jedna metoda - zdjęcie pionowe na 100% będzie leżało i należy je obrócić w sprawdzonym programie. Z zamianą wymiarów jest ta sama sprawa - otworzyć i zapisać w aplikacji do obróbki zdjęć lub bardziej zaawansowanej przeglądarce. Sam mam problem z datą RAWów zrobionych telefonem. Sprawa jest zagadkowa, ale taki RAW "wywołany" i zapisany jako JPG ma w EXIFie datę ze 2 tygodnie do przodu. Bezwiednie takie zdjęcia wrzucałem wywołując zrozumiała radość Szanownego Koleżeństwa :)
2026-04-23 07:44:54 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+1 głosów:1
do mamik: Nie chcę dyskutować z taką oceną. Ale jednak zauważmy, że twórcy fp stworzyli taką funkcjonalność. Musieli mieć jakiś cel.
2026-04-22 21:34:45 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
do JotDee: A może to po prostu błąd programisty.
2026-04-22 22:43:37 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Kolega sam się "zdradził" :)) gdyby sam nie napisał komentarza pod zdjęciem "z przyszłości" nikt by nie zwrócił uwagi :))
2026-04-23 08:01:25 (2 miesiące temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do da signa: Ktoś by tam może i zwrócił, funkcjonalność jest, to ludzie korzystają.
Ale uzasadnienie w tym przypadku, ubawiło mnie bardzo :-)
2026-04-23 08:08:52 (2 miesiące temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Bocheńskiego widok od strony ul. Gliwickiej w kierunku wiaduktu kolejowego: . Budynki po prawej stronie nie istnieją.
2026-04-30 11:07:16 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ulec: Szkoda, że nie znamy adresu tego budynku pierwszego z prawej. Można by mu założyć obiekt.
2026-04-30 11:40:30 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
2026-04-30 13:50:51 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Czyli nr 37?
2026-04-30 14:18:08 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Czyli najpewniej 35.
2026-04-30 16:01:09 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tak, po lewej było pięć domów i wszystkie widać, więc po prawej jest pierwszy - czyli numer 35.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2026-04-30 16:26:34 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Ponadto zakręcająca linia nn tego też dowodzi.
2026-04-30 16:41:13 (miesiąc temu)
JotDee
 
Zdjęcie pochodzi ze strony edus.ibris.pl
Podpisane jako "Ze zbiorów rodziny Rzychoń".
2026-05-02 17:46:05 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2026-05-31 21:12:48 (27 dni temu)
Dana
 
Obu Panom dziękuję :)
2026-06-01 08:46:41 (26 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: Przypisane
2026-06-01 08:09:10 (26 dni temu)
JotDee
 
Zdjęcie pochodzi ze strony edus.ibris.pl, podpisane jako "Ze zbiorów rodziny Pyków".
2026-05-27 14:13:30 (miesiąc temu)
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:02 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: A gdzie ja to dopisałam, bo nie pamietam? Już wiem, tutaj . I wiem dlaczego, bo w byłej nazwie obiektu też jest kopalnia Wujek. Czy były dwie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-06-06 21:55:05 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do da signa: Kopalnia Wujek była jedna, ale pod koniec działania kochłowicka KWK Śląsk została organizacyjnie dołączona do KWK Wujek. Stąd podwójna nazwa.
Za to kopalnie Śląsk były dwie - działająca do lat 70-tych zlokalizowana w Chropaczowie i nowa otwarta w latach 70-tych w Kochłowicach, którą właśnie połączono z Wujkiem pod koniec istnienia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-06-06 22:39:43 (21 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dziękuję.
2026-06-07 06:05:41 (20 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Przeniosłem to kopalnia Wujek
2026-06-06 21:38:35 (21 dni temu)
Silnik maszyny wyciągowej wyprodukowały zakłady M-5 (Dolmel).
2026-06-06 22:36:33 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Dziękuję.
2026-06-06 21:52:23 (21 dni temu)
do Eugeniusz S.: Czy to będzie szyb Krakus?
2026-06-06 22:01:15 (21 dni temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: Moim zdaniem to jest szyb Lechia. Wieża basztowa, dwie widoczne maszyny umieszczone nad osią szybu. Charakterystyczne okna wieży.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-06-08 13:09:04 (19 dni temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Tak to są maszyny wyciągowe szybu Lechia
2026-06-08 14:30:07 (19 dni temu)
175 Dyskusji (ostatnia 19 dni temu)
Dzielnica Załęska Hałda-Brynów - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Załęska Hałda-Brynów
123
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet