| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (32)
Obiekty w okolicy
Mariacka 9
18
m
Katowice
Mariacka 8
23
m
Katowice
Mariacka 5
24
m
Katowice
Tylna Mariacka 9
25
m
Katowice
Tylna Mariacka 7
25
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Restauracja drewna lub drewniana restauracja
2013-12-20 18:15:00 (12 lat temu)
Ok. Ja tylko przetłumaczyłem. A byłem pewny że ktoś to poprawi fachowo.
Dzięki ale esski powinien dać podpis po naszemu.
2013-12-20 19:33:28 (12 lat temu)
Wpisałem na programie Tłumacz i przetłumaczył
Restauracja drewna
2013-12-20 19:52:55 (12 lat temu)
Do WW* pod zdjęciem było napisane holz
2013-12-21 10:07:38 (12 lat temu)
Askofer
 
To jaka ta restauracja ? Drewna czy drewniana ?
2022-03-08 17:57:40 (4 lata temu)
WW
 
do piotr brzezina : Holtze to nazwisko, a nie drewno.
2013-12-20 19:23:13 (12 lat temu)
WW
 
+1 głosów:3
do piotr brzezina : Nie przetłumaczyłeś, gdyż "Holtze" nie oznacza drewna.
2013-12-20 19:40:16 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:3
do WW: W pierwszej wersji opisu pod zdjęciem było "Holze", potem ktoś poprawił, więc to wczesne tłumaczenie było dobre.
2013-12-20 19:51:27 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Tak było, niestety poprawiłam po komentarzu Piotra i stąd nieporozumienie.
2013-12-20 20:21:45 (12 lat temu)
WW
 
do Dariusz Łukasik: Ani "Holtze" ani "Holze" nie oznacza drewna.
2013-12-21 09:53:58 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:2
do WW: Holze = drewno - Google Tłumacz.
2013-12-21 17:24:59 (12 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Nie ma takiego słowa jak "Holze". Wpisz w tłumacza nieistniejące słowo "drewień", też Ci przetłumaczy.
2013-12-21 17:57:27 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+2 głosów:2
do WW: Wiem że Google Tłum. to żaden autorytet, j To co napisał Piotr, "restauracja drewna lub drewniana" to było luzne skojarzenie kogoś, kto tak jak ja, w jakimś stopniu ten język zna (90 % moich zbiorów tj. jez.niem. więc zawsze chciałem wiedzieć , co posiadam).Następnie zostało to poprawione i weszło to w tryb niepotrzebnej dyskusji.Łacznie z minusowaniem mnie...:(
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem slowo
2013-12-21 18:04:02 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+4 głosów:4
do Dariusz Łukasik: Ja to też zauważyłem ( kiedyś to pisałem ) jak jesteś innego zdania to zaraz się posypią minusy Otrzymałem w ciągu paru minut 6 takich kresek bo byłem innego zdania.
2013-12-21 18:44:04 (12 lat temu)
WW
 
+3 głosów:6
do Dariusz Łukasik: Rozumiem ten ból, ja też kiedyś dostałem minusa, i nie mogłem potem zasnąć ;)
2013-12-21 19:42:47 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+3 głosów:4
do WW: Aż tak dramatyczne to nie jest, może się ktoś ze mną nie zgadza, nie obrażam się o to, trochę czasu już tu jestem;)
2013-12-21 19:46:19 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Dariusz Łukasik: I to jest prawidłowe podejście do tematu minusów :) Wiadomo, że musi być w życiu równowaga i są osoby, które mają odmienne zdanie na wiele tematów niż my.
2013-12-21 21:43:19 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Treść tego komentarza powinna się ukazywać za każdym razem jak tylko otworzy się stronę FP . ( trochę zmodyfikowany )
2013-12-22 07:53:46 (12 lat temu)
max
 
2022-03-08 19:00:38 (4 lata temu)
Askofer
 
do max: I to jest racjonalne wyjasnienie Restauracja nazwana od nazwiska właściciela.
2022-03-08 19:53:50 (4 lata temu)
max
 
do Askofer: Z czego tak wnosisz?
2022-03-08 20:02:00 (4 lata temu)
Askofer
 
do max: Właśnie myślałem że ten człowiek był również właścicielem tejże restauracji i trochę mechanicznie napisałem poprzedni post. po Trochę się pospieszyłem . No nic mniejsza o nazwę . W tym linku który mi podałeś czytałeś "Dyskusje" ?
2022-03-08 20:17:04 (4 lata temu)
max
 
do Askofer: Przeczytałem. A co cię w nich tak zainteresowało?
2022-03-08 21:58:19 (4 lata temu)
Biorąc pod uwage źe zdjięcie pochodzi z jedej serii, napewno ten sklep się znajdowal w okolicach hotelu Centralnego, obecnie Diament.
Mam jeścze paru zdjięć z jakieś saly, ale wątpie źe to jest sala z tego hotelu. Moźe przy kopalni Gottwald byl jakyś dom kultury.....
2021-09-13 17:55:18 (4 lata temu)
Widać kawałek szyldu, może Modna Pani?
2021-09-14 11:50:30 (4 lata temu)
Krzyś_
 
Mariacka 7?
2021-09-14 20:02:57 (4 lata temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+2 głosów:2
Mariacka 7 to jak najbardziej ten adres. okienka do wrzucania węgla - 2 na lewo od wejścia nadal istnieją, choć znacznie mniejsze i skrzynka elektryczna na prawo od wejścia. I oczywiście zdobienia okien kamienicy na przeciwko odbite w witrynie.
2021-09-15 00:17:38 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Dziękuje wszystkym za piękną i ciekawa diskusie, argumenty dla tej konkretnej kamienicy są naprawde na dobrych fundamentach źe pozwolilem sobie doeditować zdjięcie do Mariackiej 7. Dla wszystkych śacunek i pozdrowienia.......fotopolska wzbogaca ☺
2021-09-15 08:41:24 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do da signa: Litera z lewej wyklucz "P". Kombinowałam już ze wszystkimi literami i nic nie pasuje. Może to pierwsze to nie litera - inaczej jest powiązana z dolną częścią neonu niż następne znaki.
2021-09-14 12:02:14 (4 lata temu)
do ZPKSoft: W szybie chyba odbijają się napisy z naprzeciwka. ja nie potrafię, ale może ktoś odczyta.
2021-09-14 13:10:20 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do da signa: Pewnie POLECAMY - widoczna końcówka.
2021-09-14 13:56:59 (4 lata temu)
do ZPKSoft: Chodzi mi o te litery "w głębi" , za napisem "polecamy"
2021-09-14 14:03:28 (4 lata temu)
reden
 
do da signa: Ja widzę: "wska" (warszawska?, królewska?) "garska" (sztygarska?, bułgarska?) i jakieś "eski" poniżej...
2021-09-14 14:34:12 (4 lata temu)
do Krzyś_: No moźe...niejest to daleko od hotelu Diament....
2021-09-14 20:18:34 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
do Krzyś_: Aż tak by podnieśli poziom chodnika ?
2021-09-14 20:48:13 (4 lata temu)
do Krzyś_: Moim zdaniem nie pasuje.
2021-09-14 20:48:58 (4 lata temu)
do Krzyś_: Mnie się kojarzy na Dyrekcyjnej albo Staromiejskiej (Wieczorka) sklep obuwniczy Pan i Pani
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dalej
2021-09-14 21:13:06 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Chodnika nie podnosili, schodki są:
2021-09-14 21:41:24 (4 lata temu)
fantom
 
do Eugeniusz S.: A który to numer?
2021-09-14 21:22:35 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do Eugeniusz S.: Na Dyrekcyjnej chyba nie było chodnika szerokiego na pięć - sześć osób.
2021-09-14 21:39:03 (4 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: Moim zdaniem Mariacka 7 pasuje. W szybie odbija się nawet Mariacka 4-6 z charakterystycznym gzymsem pod oknami pierwszego piętra.
2021-09-14 21:49:32 (4 lata temu)
do Krzyś_: Czy kdzieś okolicy byla jakiaś sala, dom kultury albo coś podobnego ? Ta flaga co mają w ręce się pojawia na innych zdjięciacz z jakieś saly


2021-09-14 21:50:30 (4 lata temu)
do Krzyś_: Szacunek....☺
2021-09-14 21:52:24 (4 lata temu)
do Krzyś_: Krzysiu, Ty chyba stosujesz jakieś czary. Prawie wszystko się zmieniło, a Ty wiedziałeś :)
2021-09-15 06:42:36 (4 lata temu)
do fantom: Szacunek.....☺
2021-09-14 21:52:12 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do vetinari: Dwie kamienice dalej był (i jest nadal) hotel - może do niego szli?
2021-09-14 23:30:50 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ówczesna kopalnia Gottwald to dawna Eminencja (jeszcze przed połączeniem z Kleofasem). Mieli zakładowy dom kultury w Dębie (chyba w miejscu obecnego MDK na Krzyżowej). Ale to spotkanie polsko-czeskie mogło być wszędzie.
2021-09-15 07:43:56 (4 lata temu)
reden
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: W Trybunie Robotniczej z 1976 jest reklama śniegowców dla dzieci wyprodukowanych przes Przedsiębiorstwo Handlu Odzieżą "OTEX", które można było zakupić m.in. w sklepie obuwniczym w Katowicach przy ul. Mariackiej 7.
2021-09-15 08:22:56 (4 lata temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Szacunek i podziękowanie ☺
2021-09-15 08:38:21 (4 lata temu)
do da signa: Przybył z kosmosu. Może u niego to normalne. :-) Ja na celownik jako pierwszą wziąłem Mariacką ale nie znalazłem. Szacun Krzyś.
2021-09-15 07:35:49 (4 lata temu)
do ritterswalder: Dziękuje...☺
2021-09-15 08:38:54 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Być może jest jakaś szansa, że to "Przystań" (chodzi o lampy, nie ludzi):

jedno ze zdjęć z zestawu

i


2021-09-15 12:52:28 (4 lata temu)
do reden: Dziękuje....☺
2021-09-15 08:39:17 (4 lata temu)
do Krzyś_: No moźe.....
2021-09-15 13:10:53 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Delegacja z kopalni KWK Prezident Gottwald znajdującej się w Suchej Górnej na Zaolziu https://fotopolska.eu/Sucha_Gorna_Horn%C3%AD_Such%C3%A1/b285449,Kopaln...
ul Mariacka 7
1942
-
2017
1942
-
2018
2018
-
2021
2019
-
2023
2022
-
2023
2025
-
2025
2025
-
2025
Mariacka 7 na innych zdjęciach
2024
-
2025
2024
-
2025
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet