| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Katowice - zdjęcia niezidentyfikowane

Giszowiec - zdjęcia niezidentyfikowane

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Katowice - zdjęcia niezidentyfikowane

6 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
WW
 
+10 głosów:11
Chyba jednak poza tematem.
2011-05-31 23:30:39 (15 lat temu)
erisson
 
+1 głosów:1
Jeśli taka tablica, to przed 1956
2012-04-10 19:05:29 (14 lat temu)
Poprawiłem datowanie.
2012-04-10 19:24:29 (14 lat temu)
erisson
 
Nie wiem czy to jest samochód bo ma 3 kola i żadnego opisu w sieci nie znalazłem
2012-04-15 12:54:22 (14 lat temu)
Piotr1941
 
+3 głosów:3
2018-12-09 12:08:51 (7 lat temu)
JoteS
 
+1 głosów:1
jest to auto o nazwie P80 inż.Józefa Przybylskiego z Bytomia zbudowany w Pałacu Młodzieży w Katowicach w 1957 roku--info z Katalogu mikrosamochodów(strona 25)
2019-07-16 10:19:41 (6 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:5
do WW: Protestuję!
2011-06-01 07:31:32 (15 lat temu)
Pako45
 
0 głosów:1
do WW: Też tak myślę

2012-04-11 01:18:42 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Pako45: To może powinno się odbyć głosowanie?
2012-04-11 21:29:05 (14 lat temu)
WW
 
do WW: Sprawa jest w sądzie - niech zadecyduje zbiorowa mądrość.
2012-04-15 08:49:10 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+4 głosów:4
2012-04-15 13:28:42 (14 lat temu)
erisson
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Mimo to został zarejestrowany jako samochód państwowy w katowickim przed zmianą systemu w 1956 , ale urzędnicy musieli mieć ból głowy : co to takiego ?
2012-04-15 14:40:53 (14 lat temu)
JotDee
 
+1 głosów:1
do JoteS: Skoro tak, to obstawiałbym ten odcinek Stalmacha:
2025-09-18 20:04:08 (9 miesięcy temu)
mediv
 
Prawdopodobnie obecne Osiedle Kukuczki
2015-11-28 18:46:43 (10 lat temu)
Może to jest ulica Kulika
2018-11-10 13:35:07 (7 lat temu)
Krzyś_
 
Była jeszcze kolonia w miejscu os. Tysiąclecia (Górnego).
2018-11-10 19:40:58 (7 lat temu)
Oraz osiedla na terenie Kostuchny i Brynowa.
2018-11-10 20:05:09 (7 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
Osiedle Witosa też zbudowano w miejscu po dużym osiedlu finskich domków na Załęskiej Hałdzie.
2019-02-06 17:55:13 (7 lat temu)
Krzyś_
 
Tak wyglądają domki przy Armii Krajowej, ale jednak układ nie za bardzo pasuje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-09-14 15:27:43 (rok temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Te chyba już zostały sprawdzone.
2018-11-10 20:23:39 (7 lat temu)
Krzyś_
 
do Piotr1941: Może tu coś znajdziemy pasującego:
2024-02-03 11:32:14 (2 lata temu)
WW
 
Jeśli to zima 1940 r., to nie będą to Katowice. Architektura jest wybitnie niemiecka, a przez jesień 1939 r. raczej by ich tam nie zdążyli zbudować.
2025-04-05 14:25:09 (rok temu)
Krzyś_
 
Według ksiąg adresowych ośrodek był w:

Może uda nam się dostrzec na jakimś zdjęciu zarys tego budynku. Na razie tylko przypuszczenie.
2024-07-16 19:27:54 (rok temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
Po prawej to będzie któryś z nieistniejących już budynków w okolicach:

Te, które przetrwały do dziś, mają podobne fasady i układy okien.
2026-03-27 17:26:52 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
Przy prawej krawędzi widać chyba kapliczkę.
2024-12-23 17:32:40 (rok temu)
Gdzie mogła być taka wystawa w Katowicach w 1912 ?
2024-12-15 13:29:03 (rok temu)
Gdzie mogła być taka wystawa w Katowicach w 1912 ?
2024-12-15 13:31:00 (rok temu)
Krzyś_
 
+4 głosów:4
Są wzmianki prasowe o Kattowitzer Ausstellung - przystosowano na jej potrzeby pawilon, który stał przed Mittelschule. Dziś tam jest placyk:

Nie wiem, czy damy radę to potwierdzić. Wystawy były też w teatrze, ale okna nie pasują.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-23 11:20:30 (rok temu)
Krzyś_
 
+3 głosów:3
do Desperado: Przy wejściu po prawej znana "Adoracja" Stephana Sindinga:

Może to pomoże w identyfikacji.
2024-12-22 21:15:40 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: A łysy mężczyzna (popiersie) to Giovanni Raicevich:

Między popiersiami wisi obraz huty Hoesch Eugena Brachta.
Być może jakieś zbiory wrocławskie (Śląskiego Muzeum Rzemiosła Artystycznego i Starożytności?) - czasowa ekspozycja w Katowicach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-22 21:49:33 (rok temu)
do Krzyś_: Tu jest więcej zdjęć z tej wystawy. Może coś Ci wpadnie w oko. Dach w szkle przemawiałby za budynkiem muzeum, ale takiego w ówczesnych czasach, Katowicach nie było.
2024-12-23 16:37:52 (rok temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Desperado: Wszystkie przejrzałem wczoraj :-)
I kilka możliwych muzeów :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2024-12-23 17:21:13 (rok temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Warszawa 1962+.
2025-08-29 00:03:43 (9 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Znalazłam też info , że to kopalnia Cecylia w Szarleju :(
2026-04-26 20:19:28 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
2026-04-26 20:46:24 (2 miesiące temu)
do Woj11: Dokładnie.
2026-04-26 21:02:14 (2 miesiące temu)
55 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
'Fyrma Robur' - pracownicy skupu złomu gdzieś na Górnym Śląsku.
W Katowicach.
1900-1905
1900
-
1920
1
1912
1900
-
1920
6
1912
1905
-
1920
1905
-
1920
1910
-
1920
1920
-
1921
1920
-
1921
1920
-
1921
1920
-
1921
1920
-
1921
Przedmioty związane z Katowice - zdjęcia niezidentyfikowane
1968
-
1968
1968
-
1968
Katowice - zdjęcia niezidentyfikowane - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet