| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (7)
Obiekty w okolicy
św. Jana 8
19
m
Katowice
św. Jana 4 (dawny)
28
m
Katowice
Figura św. Jana - replika
29
m
Katowice
Staromiejska 2
36
m
Katowice
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Atene...
36
m
Katowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Staromiejska 3

Zbudowano: kon. XIX w.
Zabytek: A/1393/89 z 23.10.1989
1 subskrypcja
Kamienica mieszczańsko-handlowa (ul. Staromiejska 3), wzniesiona w ostatnim dziesięcioleciu XIX wieku, według projektu nieznanego autora, w stylu eklektycznym z elementami klasycyzującego neobaroku. Wybudowano ją na rzucie prostokąta, z jedną oficyną boczną. Bryła budynku jest zwarta i prosta, posiada trzy kondygnacje, podpiwniczenie, poddasze, dachem dwuspadowy o stromej połaci frontowej z umieszczonymi na niej mansardami. Parter został wtórnie przebudowany oprócz bramy wjazdowej, usytuowanej na pierwszej osi. Pozostała część elewacji frontowej jest symetryczna, sześcioosiowa. Osie pierwsza i ostatnia tworzą nieznaczny, pozorny ryzalit. Na wysokości trzeciej kondygnacji ujęte są z obu stron pasami boniowania. Detale architektoniczne, takie jak naczółki, obramienia
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
Smutna panienka z okienka.
2019-07-22 13:13:30 (6 lat temu)
Krzyś_
 
Postaram się sprawdzić w najbliższych dniach podwórko za "Tatianą" przy Staromiejskiej. Na GSV niewiele widać.
2019-07-23 13:53:28 (6 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Wymiana.
2025-10-21 09:12:28 (8 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Charakterystyczny obrazek lat 1989/90 - sprzedaż czegoś z samochodu ciężarowego.
2025-10-21 19:07:39 (8 miesięcy temu)
Askofer
 
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Nie macie wrażenia ,że tego typu informacje też powinny znaleźć się w opisie tego zdjęcia i innych tego typu zdjęć . Bo przyjdą do nas młodsi , którzy nie znają tych wydarzeń i zapytają - Co tu się dzieje ? To ma też walor historyczno - poznawczy.. Przynajmniej ja tak sądzę, że warto to opisać.
2025-10-21 21:20:42 (8 miesięcy temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do Askofer: Owszem, ale to zależy wyłącznie od zaangażowania dodającego zdjęcie.
Są na fp osoby, dla których różne informacje, opisy obiektów, właściwe przypisanie, znaczniki, etc., mają istotne znaczenie i poświęcają sporo czasu, żeby jak najprecyzyjniej określić daną fotkę, a są również tacy, dla których jedynym celem jest wrzucenie jak największej liczby skanów czy własnych fotografii. esski należy to tej drugiej grupy, i pomijając już fakt, że od jakiegoś czasu nie pojawia się na portalu, to w tym przypadku nie liczyłabym na jakiekolwiek inne informacje poza wymaganym minimum (a i to rzadko).
2025-10-22 05:27:31 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 8 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet