| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Osiedle Witosa

1 subskrypcja
Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1415następna
2010-02-20 18:22:37 (16 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Szyby widoczne to po lewej Fortuna III i po prawej Fortuna I (d. Frankenberg).
Widoczna po lewej chłodnia kominowa istnieje do dzisiaj, tyle że pozbawiona części drewnianej, dolna żelbetowa część zyskała zaś nową funkcję - od lat 80-tych mieszczą się tam biura, jest to zapewne jedyny w Katowicach biurowiec na rzucie dziesięciokąta ;)

Datowanie ograniczyłbym do I-szej połowy lat 70-tych - nie ma jeszcze nowej sortowni .
2010-02-20 19:50:22 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Skorygowałam datowanie + autor
2025-11-28 12:02:17 (6 miesięcy temu)
Piotr1941
 
+3 głosów:3
Dziwna to ulica. Składa się z dwóch jednokierunkowych jezdni przedzielonych autostradą A4.
2019-10-15 15:36:36 (6 lat temu)
elot360
 
+2 głosów:2
Na tym zdjęciu dopiero zauważyłem czemu jest takie duże białe pole do tego małego tekstu "Centrum". Tam kiedyś było napisane "Śródmieście" :O
2025-08-26 19:26:33 (10 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do elot360: Które to pojecie Śródmieścia jako takie obce jest Katowicom ;)
2025-08-26 21:09:23 (10 miesięcy temu)
O starszym od MPGK GONARZE nie raczyłaś wspomnieć...
2021-04-23 07:36:49 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
Wszystko się zgadza. Tak jak napisał Piotr droga ta prowadzi również do Gonaru. Za plecami miejsce po holzplatzu. Jeszcze wcześniej znajdowała się tam hałda Kleofasu. Na przełomie lat 60/70, ta hołdę wysadzono w powietrze materiałami wybuchowymi a następnie wywieziono. Eksplozje były tak potężne, że popękały szyby w oknach w pobliskiej szkole górniczej mieszczącej się wówczas jeszcze na terenie kopalni.
2021-04-23 08:52:21 (5 lat temu)
do Piotr1941: No nie raczyłam, bo nie pamiętałam/nie wiedziałam, wiedziałam tylko o MPGK. A skoro popełniłam błąd to warto dopowiedzieć i wyjaśnić, nie tylko wypominać :)
2021-04-23 22:48:40 (5 lat temu)
do Milena Sontowska: Mileno, luzzzzz. Piotr na pewno nie miał chciał Ci niczego wypominać. :-)
2021-04-24 00:19:18 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: To jak tak to ok, ja po prostu to tak odebrałam, ale jeśli tu nie było złych intencji to luzik c;
2021-04-24 01:28:00 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+2 głosów:2
do Milena Sontowska: Nie miałem złych intencji wspominając GONAR który znam od 1974 roku.. I nie mam złych intencji do wszystkich, którzy nie wiedzą o tym, ze ta ulica miała być fragmentem drogi łączacej chorzowską ulicę Gałeczki z A4..W Wikipedii jeszcze pęta się nazwa węzła Witosa/Gałeczki.
2021-04-24 09:13:41 (5 lat temu)
do Piotr1941: O, i to jest kolejna ciekawostka, której się dowiedziałam. Patrząc na mapę - taki trakt Gałeczki-A4 ma sens
2021-04-24 22:42:17 (5 lat temu)
Marcin Stadnicki
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Hałda o której wspominasz to nie była hałda Kleofasu tylko Huty Batory. Żużel zwożono tam podwieszaną kolejką z wagonikami. Jak się tam dobrze pokręcić, można znaleźć tam jego fragmenty
2023-09-19 03:51:04 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Piotr1941: Raczej MPGK jest starsze od Gonaru.
2023-09-20 08:33:11 (2 lata temu)
Dla czego obiekt został przypisany do ulicy Kolońskiej ?
2025-01-29 09:56:36 (rok temu)
do kodens79: Ponieważ według map Google adres ROD to Kolońska 1
2025-01-29 17:42:32 (rok temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
2025-02-24 19:05:21 (rok temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Jeden z budynków przy Bocheńskiego.
Np. ten:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2023-01-23 23:11:13 (3 lata temu)
do fantom: Przychylam się, otynkowane zostały dopiero w latach 60-tych.
2023-01-24 08:28:21 (3 lata temu)
kodens79
 
+2 głosów:2
Dla czego stworzyłeś nowy obiekt skoro to jest budowy serwis BMW i to jest to samo.

Proponuje dodać zdjęcia pod linkiem ponieważ został założony wcześniej.
I nie robić bałaganu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisany tekst
2023-02-17 11:48:15 (3 lata temu)
do kodens79: Bardzo prosta odpowiedź, ty zaloźyleś obiekt Salonu samochodowego, Piotr Serwisu samochodowego. Ty go zaloźyleś jako zbudowany, i nię jako w budowie....Więc moźna z tego wywnioskować źe chodzi o zupelnie inny obiekt.
2023-02-17 13:38:18 (3 lata temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
do vetinari: Z tego co widzę że jest napisane w opisie że jest w trakcie budowy.
Tak stworzyłem obiekt jako salon samochodowy. Ale to jest jeden wspólny obiekt czyli salon i serwis. To samo jest chyba z każdym salonem samochodowym w Polsce.
2023-02-18 13:51:03 (3 lata temu)
do kodens79: Ok dziś to zauważyłem, mam pytanie kto zmienił mój opis zdjęcia?
2023-02-18 19:48:30 (3 lata temu)
do piotr brzezina : Opis mas ten sam tylko przeniosłem zdjęcie do wcześniejszego obiektu.
2023-02-19 09:55:32 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Już wszystko gra, dzięki
2023-02-19 10:01:59 (3 lata temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Coś mi się zdaje że Gazda też wykupił ten szyb kopalniany i będzie coś wspólnego razem z salonem BMW.
2023-02-17 11:46:04 (3 lata temu)
waldi87
 
+1 głosów:1
Obiło mi się o uszy że tam będzie salon z motarami BMW.
2023-03-09 08:21:25 (3 lata temu)
do waldi87: Ciekawa informacja. Póki co, najbliższy chyba w BB
2023-03-09 08:35:52 (3 lata temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Szykujesz się na zakup, nowej rakiety ?:-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2023-03-09 12:33:37 (3 lata temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Już zmieniłem ;)
2023-03-09 13:53:09 (3 lata temu)
Rafał Maksel
 
+3 głosów:3
W latach 80. i na początku 90. była to arena piłkarskich i siatkarskich zmagań z trzema trybunami w postaci bloków ;)
2025-08-31 13:11:17 (9 miesięcy temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Bocheńskiego widok od strony ul. Gliwickiej w kierunku wiaduktu kolejowego: . Budynki po prawej stronie nie istnieją.
2026-04-30 11:07:16 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do ulec: Szkoda, że nie znamy adresu tego budynku pierwszego z prawej. Można by mu założyć obiekt.
2026-04-30 11:40:30 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
2026-04-30 13:50:51 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Czyli nr 37?
2026-04-30 14:18:08 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Czyli najpewniej 35.
2026-04-30 16:01:09 (miesiąc temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tak, po lewej było pięć domów i wszystkie widać, więc po prawej jest pierwszy - czyli numer 35.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2026-04-30 16:26:34 (miesiąc temu)
do Krzyś_: Ponadto zakręcająca linia nn tego też dowodzi.
2026-04-30 16:41:13 (miesiąc temu)
147 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Dzielnica Osiedle Witosa - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Osiedle Witosa
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet