| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Dulęby Henryka
1
1d
5

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Dulęby Henryka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Pamiętam jeszcze czasy kiedy w pierwszej linii zieleni stały budynki. Różne ciekawe instytucje tam działały.
2021-03-07 01:48:58 (5 lat temu)
Nie mam pojęcia, o czym mówicie, serio. Ja to pamiętam już w stanie agonalnym, ale bardzo chętnie się dowiem, bo info w necie jak na lekarstwo, a to wydaje się ciekawy zakład pracy był
2021-03-07 11:50:21 (5 lat temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Sam KPIS był ciekawą instytucją. Takich oryginałów którzy tam pracowali to ze świecą szukać... ;)
2021-03-07 10:09:57 (5 lat temu)
do Jarosław Dubowski: A później dom uciech. "Babilon" się to nazywało?
2021-03-07 10:22:43 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: O "Kapisie" niewiele wiem. Ale,kiedy w 1974 roku uruchomiono GONAR i pierwsze bloki "gonarozy", to zimą był ogrzewany z kotłowni Kapisu. Owa kotłownia stala po drugiej stronie obecnej ulicy Witosa. Ale była "za słaba", to do pomocy postawiono przy niej normalnotorowy parowóz, chyba nawet z tendrem
2021-04-25 09:54:34 (5 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Piotr1941: Ta kotłownia była po wschodniej czy po zachodniej stronie ulicy?
2021-04-25 12:30:50 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Po wschodniej. Nie bylo jeszcze wtedy bloków na ul. Sławka.
2021-04-25 16:43:34 (5 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Jest to nawet na ORSiP zaznaczone jako "warszt. rem." jeśli to jest to
2021-04-25 23:03:21 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do Milena Sontowska: Ten "warsztat" to jest chyba na mapach z lat 90-tych - to już bardzo współczesna czasy. Piotr pisze raczej o przełomie lat 70/80. Ja mieszkałem na Witosa od 1979 i parowozu nie pamiętam.
2021-04-26 00:03:07 (5 lat temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Podałem dokladny rok. 1974. Co prawda moglem napisac "zimą 1974/75" bylo by dokladniej
.
Przepraszam. Co nieco pokręcilem. Na osiedlu, na którym byly jeszcze wszystkie "Finy" ii tylko 2 nowe bloki,zamieszkalem dopiero wiosna 1975 roku. I od tego czasu mogłem przechodzić obok tej kotłowni w drodze do tramwaju. Wiec powinienem napisać "zimą 1975/76".Co nie znaczy że wczesniej i poźniej o rok, ,tego parowozu nie było.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta daty
2021-04-28 17:01:42 (5 lat temu)
A ściślej, to pozostałości po wysokim nasypie, rozebranym w 2018 roku,
2021-08-21 12:47:26 (4 lata temu)
do Piotr1941: W tym miejscu nasyp nie był wysoki i jest zachowany w całości.
2021-08-22 11:28:06 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Kiedyś, przed podniesieniem nasypu, był rzeczywiście niewysoki. Bez problemu można było go przejść nawet zimą, Teraz jest zachowany tylko przy schodach. Można jego wysokość ocenić patrząc na prawą stronę zdjęcia.
2021-08-22 12:22:31 (4 lata temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
Teraz schody są częścią ścieżki rowerowej, Znak z rowerem postawiono dopiero chyba z rok po zniwelowaniu nasypu po obu stronach schodów. A jeszcze później, dla niesfornych cyklistów dołożono znak nakazujący prowadzić rower po schodach, :) :) :)
2021-08-30 16:30:07 (4 lata temu)
Piotr1941
 
+1 głosów:1
To przejście oddano do użytku jesienią roku 2012, po ukończeniu schodów od strony ul. Dulęby.
A już wiosną 2013 roku rozebrano tory. Na pewno od kop. Nowy Wirek aż do odgałęzienia do szybu Wschodniego II kop. Kleofas.
2021-08-21 13:04:01 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Ulica Dulęby Henryka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet