| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Dąb

Dawniej: Domb
Zdrowie
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
 
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2829następna
ulec
 
+1 głosów:1
Prośba o zmianę adresu stadionu z nr 1 na 1A. Bukowa 1 to część budynku na lewo od przejazdu bramnego (od bramy w stronę ul. Dębowej): .
2025-12-19 21:05:38 (6 miesięcy temu)
Dana
 
Autor zdjęcia, Max Steckel mieszkał wówczas w Katowicach, górne datowanie proponuję obniżyć do 1930 r..
2026-03-23 10:33:05 (3 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Max Steckel nigdy nie mieszkał w Katowicach miał tylko studio.
2026-03-23 11:03:27 (3 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Racja, powinnam napisać "pracował"; chodziło mi o przeniesienie studia z Katowic do Zabrza (wtedy Hindenburg) - na odwrocie pocztówki umieszczono jego nazwę: "Wyd. i fot. Max Steckel Katowice"
2026-03-23 11:36:40 (3 miesiące temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
do Dana : Mieszkał na stałe w Chorzowie i tu wybudował dom
2026-03-23 11:59:19 (3 miesiące temu)
Dana
 
do Eugeniusz S.: Próbowałam znaleźć chociaż jedno archiwalne tego fragmentu ulicy, jak dotąd bezskutecznie, co nie znaczy, że kiedyś takie się nie pojawi. Bardzo cenię pocztówki Maxa Steckela, ciągle zresztą wykorzystywane. Ciekawe, czy kiedyś na budynku pojawi się jakaś stosowna tablica upamiętniająca tego fotografa Górnego Śląska.
2026-03-23 20:09:30 (3 miesiące temu)
ulec
 
+3 głosów:3
2025-12-18 13:10:51 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do ulec: Zmieniłam mu status.
2025-12-18 13:46:17 (6 miesięcy temu)
Stare i nowe w zgodzie.
2025-12-17 22:23:56 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dopisalem do murali...
2026-02-19 09:55:32 (4 miesiące temu)
elot360
 
+3 głosów:3
Ząb, zupa zębowa :P
2026-02-21 15:05:57 (4 miesiące temu)
Zdaje się że do wyburzenia
2026-04-01 12:35:35 (2 miesiące temu)
do ireneusz1966: A jakiś plan jest? Kolejny wysokościowiec?
2026-04-01 14:06:30 (2 miesiące temu)
ireneusz1966
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Z tego co mi wiadomo, to wieżowiec ..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Poprawa
2026-04-01 14:17:44 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Osiedle zaczęto budować w 1961 od niskiwj zabudowy. Tu raczej 1964+
2026-04-12 18:22:14 (2 miesiące temu)
ulec
 
Wg mnie to są bloki na Dolnym Tysiącleciu.
2026-04-12 19:13:58 (2 miesiące temu)
fantom
 
do Woj11: To co wyczytałeś dotyczy Dolnego Osiedla. Na fotce mamy raczej Osiedle Górne budowane w latach 1970-80, a kilka bloków nawet w latach 80-tych.
2026-04-12 19:58:01 (2 miesiące temu)
do ulec: Na Górnym, sądząc po lokalizacji witacza.
2026-04-12 19:48:46 (2 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ulec: Mało prawdopodobne jest aby słup oznaczający "Chorzów" znajdował się na wysokości Dolnego Tysiąclecia. Od kiedy kojarzę oznaczenia Chorzowa na ul. Chorzowskiej są na wysokości stadionu.
2026-04-12 19:50:23 (2 miesiące temu)
ulec
 
do fantom: Okna na zdjęciu w bocznych elewacjach są prostokątne (czterokwaterowe), a na Górnym są okna kwadratowe (dwukwaterowe) i bloki na Ułańskiej mają 19 pięter a na zdjęciu są 14 piętrowe. Poza tym była rewizja granic Katowic i Chorzowa w roku 1968, więc może ten słup stał na wysokości Dolnego.
2026-04-12 20:26:32 (2 miesiące temu)
Woj11
 
do fantom: Ok. Dzięki
2026-04-12 20:12:38 (2 miesiące temu)
fantom
 
do ulec: Okna faktycznie wyglądają jak na Dolnym, więc możliwe że wtedy Chorzów zaczynał się wcześniej.
2026-04-12 20:48:58 (2 miesiące temu)
reden
 
do fantom: Czyli mogę zmienić Ułańską na Piastów? Wcześniejsza granica między miastami przebiegała między Wesołym Miasteczkiem a Żyrafą. To by chyba pasowało...
2026-04-14 19:03:20 (2 miesiące temu)
fantom
 
do reden: Opcje są dwie, albo to są bloki przy Piastów albo przy Tysiąclecia. To zależy w którym dokładnie miejscu stał ten witacz. Ale obstawiałbym raczej Piastów i że osoby te stoją gdzieś w okolicy Żyrafy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-14 19:41:11 (2 miesiące temu)
ulec
 
Chyba na terenie obecnie os.Tysiąclecia Górnego.
2026-06-15 16:55:28 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do ulec: W tle widoczna al. Wojska Polskiego i skrzyżowanie z ul Gałeczki. To teren dzisiejszego Górnego Tysiąclecia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Korekta
2026-06-15 19:22:37 (12 dni temu)
do ulec: Rozumiem, że tych domków już niema.
2026-06-15 19:34:44 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
do da signa: Nie. Tych finów już nie ma.
2026-06-15 19:37:04 (12 dni temu)
do ulec: Szkoda, wyglądały uroczo:)
2026-06-15 19:38:11 (12 dni temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie bloki przy ul. Widok (27 ten najbliższy). W tle po prawej słabo widoczny szyb powietrzny KWK Gottwald.
2026-06-15 16:53:31 (12 dni temu)
do ulec: A skąd ta nazwa Osiedle Ducha?
2026-06-15 17:28:11 (12 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do da signa: Powstawało przed wojną przy ówczesnj ulicy Świętego Ducha
2026-06-15 18:10:00 (12 dni temu)
do Woj11: Dzięki, moja wyobraźnia podpowiadała inne opcje :))
2026-06-15 18:55:35 (12 dni temu)
281 Dyskusji (ostatnia 12 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Dąb
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet