| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Astrów
1
2
3
4
7
8
10
10

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Astrów

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
foxi
 
A teraz akcja z pobliskim stadionem AWF i
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-02-22 18:54:42 (7 lat temu)
foxi
 
Jedyny mecz jaki mamy zarejestrowany z kortu centralnego to pokazówka z 1989 Fibaka z Iwańskim na
2016-01-04 17:58:26 (10 lat temu)
foxi
 
To rok 1980 ;-) - aktualizacja wg -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2022-12-18 10:03:42 (3 lata temu)
foxi
 
2016-01-07 23:18:34 (10 lat temu)
foxi
 
2019-08-01 11:46:43 (6 lat temu)
Krzyś_
 
Byłem na tym meczu z opisu zdjęcia.
2019-08-01 13:56:11 (6 lat temu)
Krzyś_
 
do foxi: Korty przez długie lata pełniły istotną funkcję w rozwoju miasta (w tym funkcję miastotwórczą). Brak słów - Katowice podobno przeciwdziałają spadkowi liczby mieszkańców, heh.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2019-08-01 14:06:28 (6 lat temu)
foxi
 
2020-01-30 17:09:52 (6 lat temu)
foxi
 
+1 głosów:1
Rozmowa pana Tomasza Kuczyńskiego z Wojciechem Fibakiem na
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2016-01-14 15:49:16 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Zbyszek Rzepka pisze tak: "Otóż Harry Hopman to ten pan z prawej strony. Obok niego siedzi p.Jerzy Dyrda, który w tym dniu pełnił rolę tłumacza. Zdjęcie wykonane zostało w sierpniu 1980 roku w domku klubowym Baildonu Katowice podczas spotkania Hopmana z polskimi trenerami, którym ujawniał tajniki tenisowego szkolenia. Szczegóły drugiego pobytu Hopmana w Katowicach (pierwszy raz był tu w 1968 r) można znaleźć w mojej książce pt. « Tenis na Śląsku », gdzie znajduje się także prezentowane przez p. Nowaka zdjęcie.
2016-01-15 11:34:09 (10 lat temu)
foxi
 
A propos słynnych postaci z historii, w pobliskim zespole garaży parkował swoje auto do 1984 roku sam Michał Scipio del Campo - nestor polskiego lotnictwa i
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2018-11-26 10:35:32 (7 lat temu)
foxi
 
Po lewej wieżyczka nad przejściem pomiędzy kortami i na trybunę zachodnia kortu centralnego.
2016-01-14 18:07:06 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Tomasz Kuczyński pisze tak: "Dobre wyzwanie. W środku Jadzia Jędrzejowska. Z prawej pan Zdzisław Grajkowski, ten blondynek z przodu to Marek Durlej"
2016-01-14 19:14:05 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Grzegorz Waloch pisze tak: "Dziewczyny od lewej Bożena Sznura, Danka i Kasia Pencarskie, a ten obok Marka to na mur Bogdan Sersisko a nie Siersisko z Górnika Zabrze"
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2016-01-14 19:38:59 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Arek Wróbel pisze tak: "2 od lewej na dole Jolanta Szymkowiak Zambok",
2016-01-14 22:36:57 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Romuald Józefowicz pisze tak: "Z tylu drugi od lewej Czachor ? a obok niego Marcin Maziarczyk, na srodku w drugim rzedzie Monika Lech z pucharem a obok z prawej Gabriel Kilanowski"
2016-01-15 10:42:51 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Rafał Wasilewski pisze tak: "Druga od prawej Renata Marcinkowska (Szczecin)."
2016-01-15 10:43:56 (10 lat temu)
foxi
 
Pani Jolanta Zambok pisze tak: "Jest jeszcze Kasia Pencarska Bożena Sznura, Antoni Rudek.
2016-01-15 11:14:39 (10 lat temu)
foxi
 
na dole 2 od prawej to Fotis Papadopulos
2016-01-15 11:31:11 (10 lat temu)
Krzyś_
 
do foxi: Foxi, a teraz zagadka - kto tu stoi w drugim rzędzie po prawej?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link.
2016-01-21 10:30:44 (10 lat temu)
foxi
 
2020-11-15 13:22:58 (5 lat temu)
foxi
 
Pani Maria Dąbrowska pisze tak: "Druga Pani od prawej to Olga Lebedyńska"
2016-01-19 20:43:37 (10 lat temu)
foxi
 
Pan Czesław Ludwiczek via FB - ZMARŁ ANDRZEJ LICIS
Na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach pochowany został słynny niegdyś tenisista polski Andrzej Licis. Wprawdzie zmarł on 17 kwietnia br. w miejscowości Evian we Francji, ale trudności ze sprowadzeniem prochów do kraju sprawiły, że dopiero teraz nastąpił pogrzeb. Msza za zmarłego odbędzie się 20 stycznia 2020 r w katowickiej katedrze o godz. 12.00. Poniżej wspomnienie o tym wspaniałym zawodniku.
Andrzej Licis w barwach katowickiego klubu spędził niespełna 15 lat, ale uzyskał w tym czasie najlepsze po Jadwidze Jędrzejowskiej wyniki. Najpierw zdobył mistrzostwo Polski juniorów (1950 r.). Następnie czterokrotnie wywalczył indywidualne mistrzostwo Polski na kortach otwartych (1953, 1956, 1957 i 1958), pokonując w finałach na przemian Józefa Piątka i Władysława Skoneckiego. Najbardziej utkwiło mu w pamięci owo pierwsze mistrzostwo zdobyte we Wrocławiu. W meczu finałowym Piatek prowadził 6:2 6:2 i 5:2, a w ósmym gemie trzeciego seta miał jeszcze serwis. Po latach Andrzej opowiadał o tym następująco: -No to jestem mistrzem Polski, powiedział do mnie przy zmianie stron. A ja mu na to: - Jeszcze się nie spiesz, choć sam nie wierzyłem, że mogę wygrać. Ale wtedy stał się chyba cud, bo wygrałem tego seta, w następnym puściłem go do zera, a w piątym secie prowadziłem 4:0, ale później pojedynek się wyrównał i ostatecznie zwyciężyłem 8:6.
2019-12-11 21:11:22 (6 lat temu)
foxi
 
Z cyklu o zapomnianych polskich tenisistkach. Andrzej Licis Urodzony 10 września 1932 roku w Krakowie, zmarł 17 kwietnia 2019 w Évian (Francja). Multisportowiec, który grał także w piłkę nożną, tenisa stołowego, golfa i uprawiał łyżwiarstwo, ale sukcesy sportowe odniósł w tenisie. Chociaż był z gatunku tych utalentowanych ruchowo i odpornych psychicznie „walczaków”, którzy za co by się na serio nie wzięli, to byliby w tym dobrzy. W 1948 roku po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu PZT juniorów, a w 1950 zdobył mistrzostwo Polski do lat 18. Przez całą dekadę lat pięćdziesiątych klasyfikowany wśród dziesięciu najlepszych rakiet kraju, lider po sezonie 1956. Pierwszy tytuł w gronie seniorów wywalczył we Wrocławiu 1953, pokonując w pięciu setach Józefa Piątka, chociaż rywal prowadził już 6:2, 6:2, 5:2 i 40-15 przy własnym serwisie!!! Żyją jeszcze świadkowie, który zarzekają się, że widzieli, jak odgrywał piłki rywali, wskakując pomiędzy widzów na trybuny, i wygrywał takie wymiany… Tak czy inaczej: niziutki, ale z potężnymi nogami, znakomicie biegał i zwłaszcza na kortach ziemnych był niezwykle trudnym przeciwnikiem nawet dla wielkich światowych gwiazd. Nie grał siłowo. Po prostu przebijał piłkę tak długo, aż ten z drugiej strony siatki popełni błąd. Oddać punkt za darmo to był według niego grzech, a co najmniej kardynalny błąd. - źródło i więcej:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2023-01-25 20:23:46 (3 lata temu)
foxi
 
Może ktoś rozszerzy opis obiektu: im. Jadwigi Jędrzejowskiej
2020-06-15 13:34:54 (6 lat temu)
foxi
 
Chyba Krzysiu Niestrój ten z lewej ?:) wnuk byłego gracza a potem sędziego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2021-12-08 19:48:01 (4 lata temu)
Krzyś_
 
do foxi: A po prawej Mariusz Zając, "Polonia" Nysa.
2022-01-22 07:31:31 (4 lata temu)
foxi
 
W czerwonej koszulce mistrz Wojtek Sawicki -
2022-12-20 13:19:34 (3 lata temu)
foxi
 
Źródło: 107 zdjęć współczesnych i archiwalnych w tym z naszego portalu na -
2023-01-14 13:05:25 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
22 Dyskusji (ostatnia 3 lata temu)
2015
-
2025
2015
-
2025
2025
-
2025
2025
-
2025
Ulica Astrów - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet