| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Telewizyjna
1

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Telewizyjna

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Tramwaj 12?
2015-11-26 07:33:32 (10 lat temu)
do jakub kułaga: Nie to samochód osobowy.
2015-11-26 09:56:36 (10 lat temu)
Nie jestem pewien ale ten maszt jest (był) chyba w Mysłowicach - Kosztowy ?
2012-11-14 20:10:15 (13 lat temu)
huling
 
Nie powinna być ta telewizja przypisana do Siemianowic/Bytkowa? Do Katowic należy tylko ulica, a sama telewizja jest już w całości na terenie Siemianowic.
2020-05-15 22:40:51 (6 lat temu)
do Rafał Eckiert (Beuther) : To jest stary maszt w Bytkowie Który był wysoki 200m + antena 25m Kosztowy było później.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2012-11-14 21:57:15 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: Zgadza się. Byłem w tej stacji w latach na nagraniu programu jako licealista prezentujący swoją pracę końcową. Maszt był wtedy tylko ten właśnie i w Cieszynie słabo go było można odbierać, tym bardziej, że potem ten maszt został podwyższony i był bodaj wyłącznie używany do emisji programu 2, też w Cieszynie niemal nie odbieralnego. W studio było piekielnie gorąco od miliona wielkich lamp pod sufitem, spociłem się tam jak mysz. Po kilku latach udało mi się tam wrócić jako statysta w małych etiudach kręconych przez studentów Wydziału RTV ( nie wiem, czy on dziś jeszcze istnieje, mieli swój akademik, taka wysoka żyleta). A w gmachu tej telewizji pamiętam, spotkałem Krzysztof Zanussiego, oraz pamiętam bar, przepięknie zaopatrzony, niemal tak, jak w Baltonie, czyli tego, czego nie było do jedzenia na mieście, tam wszystko to było do kupienia i to za śmieszne pieniądze.
2012-11-14 22:23:03 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Stenek: Zbliżają się 55 urodziny Telewizji Katowice na Barbórkę 4 grudnia oficjalnie zapowiedziała to pierwsza spikerka pani Liliana Czarska.
2012-11-14 22:34:11 (13 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stenek: Maszt kratowy niósł anteny dla programu I na kanale 8, na szczycie żelbetowej wieży linii radiowej zainstalowana była antena pr. II kanał 6. Maszt nie był podwyższany, a poprawa odbioru związana był a uruchonieniem gdzieś w 1973r. nadajnika pr. II na kanale 21, o bardzo dużej mocy efektywnej.
W 1976r. nadawanie przeniesiono z Bytkowa na Kosztowy, a maszt w Bytkowie zdemontowano, pozostał spory żelbetowy fundament.
2012-11-15 03:39:57 (13 lat temu)
Stenek
 
do Eugeniusz S.: No właśnie, gdzie dziś się podziali spikerzy? Nie ma. A kiedyś zapowiadano każdy program, najlepszy był Suzin i jego niski głos tłumaczący westerny!
2012-11-14 22:36:48 (13 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Ciekawe są 2 elementy: 8-kątna (płaska?) antena i okrągła obręcz z boku (fragment konstrukcji szerokopasmowego dipola dla KF ??).
2012-11-15 11:07:52 (13 lat temu)
Stenek
 
do Dariusz Milka: 8-kątna antena chyba nie jest płaska, to raczej talerz, taka antena mogła by być użyta na zakres 3-11MHz na na pasma krótkofalarskie 80 i 40m, tylko po co tej TV taka antena?
Myślę, że jest to raczej talerz wklęsły, i wówczas mógł by służyć jako element nadawczo-odbiorczy radiolinii - ale skąd i dokąd? nie wiem.
Co do tej obręczy, no też mi to pachnie krótkofalarstwem, tylko znów - po co im to w TV?
2012-11-17 20:00:30 (13 lat temu)
do Stenek: Ośmiokątne coś to zapewne składany reflektor radiolinii, a dokąd - w kierunku Krakowa, Opola, Ostrawy bądź Łodzi, bądź też używanej jako link dla wozu transmisyjnego na jakiejś imprezie sportowej lub innej...
2012-11-17 20:06:56 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:1
do Stenek: No na pewno krótkofalarstwem się nie zajmowali. Łączność krótkofalową wykorzystywało także MSW i wojsko. Ponieważ korzystali z rożnych częstotliwości dlatego używali szerokopasmowych dipoli (np. Nadienienki). Może tu wykorzystano maszt aby zawiesić?
2012-11-17 21:11:58 (13 lat temu)
fantom
 
do huling: Będąc na granicy miast, fizycznie ośrodek TVP leży na terenie Siemianowic, ale adresowo jest przypisany do Katowic. I tak też został przypisany na portalu.
2020-05-15 22:56:26 (6 lat temu)
augiasz
 
Smutne...
2013-03-22 16:54:07 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Czyli w Chorzowie wycięli już cały tor przy Siemianowickiej?
2013-03-22 22:39:49 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do augiasz: Droga rowerowa się kończy możesz dalej jechać torem lub zawrócić i pojechać z powrotem.
2013-03-22 18:54:39 (13 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Eugeniusz S.: Tak, ściągasz oponę i wjeżdżasz na tor, oczywiście prawy, bo lewy jest dla tych co jadą z przeciwnego kierunku ;))
2013-03-22 18:57:47 (13 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:3
do pawulon: Ale prawa szyna się wygła...
2013-03-22 23:16:15 (13 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Tak
2013-03-22 22:56:45 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Julo: Pewnie jakiś pijak na rowerze jechał i zepsuł.
2013-03-22 23:34:52 (13 lat temu)
Właścicielem wieży telewizyjnej jest firma EmiTel.
2016-10-03 20:50:16 (9 lat temu)
do inforobert: Stąd jest sygnał MUX 1, 2, 3,...?
2016-10-03 21:00:05 (9 lat temu)
2016-10-03 21:31:58 (9 lat temu)
Fajnie, że je uwieczniłeś na zdjęciach.
2016-09-19 23:42:06 (9 lat temu)
Jechałem już na rowerze po tej nowej ścieżce/drodze rowerowej, obecnie jest złota jak w Krainie OZ :) Ciekawe czy będzie ostatecznie kostka czy asfalt.
2016-09-21 20:54:31 (9 lat temu)
esski
 
Jeśli to pętla tramwajowa, to załóż obiekt, wywal z placu
2020-03-25 15:37:51 (6 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do esski : Przypisane szefie.
2020-03-25 15:41:42 (6 lat temu)
Paulus
 
7 lat wcześniej i ja złapałem tego przeguba:
2020-05-31 12:04:55 (6 lat temu)
reden
 
Piękne zdjęcie. Przypomniało mi się jak za młodych lat (zupełnie bez wyobraźni) skręcało się autem w lewo bez zwalniania. Na ryzyko spotkania z przecinakiem...
2021-01-01 20:58:09 (5 lat temu)
Prośba o potwierdzenie lub korektę identyfikacji miejsca - nie jestem do końca pewien.
2023-05-23 01:50:57 (3 lata temu)
PiotrW
 
Tak wspominak młode lata. Rynek i Plac Hutników. Ile tam było lini tramwajowych, aż trudno uwierzyć: 6, 9, 10, 11, 12, 14, 15 a okresowo i jakaś 6a. A ten był naj ciekawszy:
2023-05-23 12:48:50 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Tak Plac Hutników
2023-05-23 06:46:57 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki.
2023-05-24 00:04:18 (3 lata temu)
do PiotrW: Zapomniałeś o linii 4 Chorzów Rynek - Gliwice Wójtowa Wieś. 28 km
2023-05-23 17:09:11 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Tak, ale to było sporo wcześniej.
2023-05-24 07:05:44 (3 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Telewizyjna, chociaż chyba nie wszystko z makiety zrealuzowano
2026-06-01 22:06:24 (26 dni temu)
Pokaż na mapie
18 Dyskusji (ostatnia 26 dni temu)
Ulica Telewizyjna - obiekty i wydarzenia
Ulica Telewizyjna w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet