| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Ulica Ondraszka
7
10
11
12
14
17
19

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Ondraszka

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Prostowanie kadrów czasami doprowadza do karykaturek. Tu właśnie mamy taki efekt :)
2017-01-30 14:38:20 (9 lat temu)
Dla tego rzadko robię zdjęcia tak wielkim obiektom :( postaram się to poprawić .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-01-31 16:00:35 (9 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
Poprawiłem foto , mam nadzieję że troszkę lepiej .
2017-01-31 17:14:28 (9 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
Pewnych ujec nie mozna "wyprostowac".
2017-02-01 12:22:48 (9 lat temu)
cm
 
do Maciek Matwiej: Zdjęcie samo w sobie bardzo ładne, ale faktycznie góra jakby do korekty...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: styl
2017-01-30 14:40:50 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
do Maciek Matwiej: Taaa, górne mieszkania mają większą powierzchnię niż dolne ;-)
2017-01-30 14:42:54 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Maciek Matwiej: A wszystko to dzieje się dlatego, iż tak zwane szumnie "prostowanie zdjęć" jest de facto ich zniekształcaniem, czyli niwelowaniem wszechobecnego zjawiska perspektywy, do którego to oko i umysł ludzki są przyzwyczajone od lat.
Jeśli zdjęcie utrwala efekt perspektywy - to znaczy że jest ona widoczna w rzeczywistość. Jest dla umysłu naturalna.
Wszystkie linie będące w rzeczywistości pionowymi - zjawisko perspektywy zmienia na zbieżne w górę do jednego punktu. W efekcie czego wszystkie linie będące na zdjęciu zbieżne - odbieramy jako pionowe, natomiast wszystkie pionowe - odbieramy jako rozszerzające się ku górze. Taki rodzaj złudzenia. Po "wyprostowaniu" zdjęcia dostajemy w efekcie budynek z równoległymi liniami na zdjęciu, lecz w odbiorze oka i mózgu jako rozszerzający się ku górze. Zjawisko to dodatkowo potęguje się wraz z wysokością obiektu na który patrzymy.
Zysk jest taki że dostajemy widok ścian jakby elewacyjny. Wada natomiast, że jest to widok karykaturalny, nie mający nic wspólnego z rzeczywistością, bardziej przypominający odwzorowanie aksonometryczne.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2017-02-01 10:12:50 (9 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do kodens79: Załatw sobie też jakiś edytor tekstu.
2017-01-31 16:10:21 (9 lat temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do fantom: To jest cios poniźej pasa....
2017-01-31 16:11:46 (9 lat temu)
kodens79
 
+3 głosów:3
do fantom: Dzięki za uwagi .Ale mam problem z moją starą klawiaturą :) jutro odbieram nowego laptopa a więc się poprawię :)
2017-01-31 17:09:36 (9 lat temu)
fantom
 
do vetinari: Nie cios, jeno dobra rada. Dzieci czytają i się uczą.
2017-01-31 16:17:02 (9 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do fantom: Ja sie do tej pory nienauczylem...I powiedzme sobie śczerze...czasami palce sa szybsze od mózgu i oka....Moje korektorky wlaśnie teraz pekaja od śmiechu...ja bym wźycziu nieal rady bez nich...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ponowny corect :-)
2017-01-31 16:20:40 (9 lat temu)
cm
 
do kodens79: Teraz trochę leci w prawo. Jeśli podeślesz mi oryginał zdjęcia, to spróbuję pomóc.
2017-02-01 09:11:18 (9 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do kodens79: Tutaj oprócz nadmiernej korekcji dystorsji tzw. beczkowej występuje jeszcze jeden błąd: linia "pionowa" przebiegająca przez środek zdjęcia powinna być rzeczywiście pionowa, tutaj leci w prawo. Pozostałe "piony" mogą się zbiegać. Czyli trzeba zacząć od wypionowania całego zdjęcia przez obrót, potem korekta dystorsji i wreszcie ewentualne częściowe symetryczne "pionowanie" krawędzi obiektu.
Ja w takich przypadkach po prostu nie prostuje obiektu do końca. Wtedy to wrażenie sztuczności jest mniejsze.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2017-02-01 12:43:05 (9 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do fantom: Do pewnego stopnia się zgadzam, ale nie w 100%. Jeśli chodzi o zdjęcia architektury, to jednak jestem za prostowaniem. W tym przypadku problemem było, jak sądzę, nadmierne rozciągnięcie korekcji perspektywy, stąd efekt rozszerzenia się bloku w górnej części. Nie zawsze da się osiągnąć zadowalający efekt, ale i tak uważam, że warto próbować. Chociaż np. przy tym zdjęciu się poddałem: po wyprostowaniu linii pionowych, maszt antenowy stał się monstrualny, więc zostawiłem lekką perspektywę.
2017-02-01 10:42:25 (9 lat temu)
fantom
 
do cm: A z czym się nie zgadzasz, bo to dział nauki zwany potocznie geometrią wykreślną i percepcją wzrokową. Podważanie nauki...no ciekawe.
2017-02-01 11:03:24 (9 lat temu)
cm
 
+2 głosów:2
do fantom: Nie zgadzam się z ogólnym wnioskiem, że nie należy prostować zdjęć :) Jeśli nie taki był cel Twojego wywodu, to wycofuję się z pierwszego zdania poprzedniego komentarza. Być może sam sobie taki wniosek dośpiewałem.
2017-02-01 11:45:43 (9 lat temu)
fantom
 
do cm: Myślałem że naukę obalisz, argumentami mnie zasypiesz, a Ty temat zmieniasz...
Ale dobra, niech Ci będzie.
2017-02-01 11:47:59 (9 lat temu)
cm
 
+3 głosów:3
do fantom: No jakże mi przykro ;)
2017-02-01 12:12:26 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 9 lat temu)
Ulica Ondraszka - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet