| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kino "Lwów"
Obiekty w okolicy
Etablissement "Kurgarten"
16
m
Wrocław
Hallera 11-13
73
m
Wrocław
Hallera 17-19 - Słowicza 14-16
76
m
Wrocław
Hallera 20-24
81
m
Wrocław
Wandy 28
84
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kino "Lwów"

Architekt: Adolf Rading (17 realizacji)
Zbudowano: 1925-1926
Dawniej: Odd Fellow Lodge, Kino "Rex", Kino 'Przodownik'

Architekt: Adolf Rading na zlecenie Wrocławskiej Loży Wolnomularskiej "Odd Fellow". Po delegalizacji loży przez nazistów, w 1936 roku przebudowano budynek na kino. W 1950 roku 15 września kino zmieniło nazwę na "Przodownik" z inicjatywy przedstawicieli MRN i dziennikarzy wrocławskich.
b/h/22009

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
WW
 
Ten niesamowity budynek wzniesiono 1925-26, więc datowanie zdjęć nie powinno raczej poprzedzać 1926 roku. Czy on jest w rejestrze zabytków?
2011-10-07 21:25:15 (14 lat temu)
† ☻
 
+2 głosów:2
15 września 1950 r. jak doniosła prasa, jury złożone m.in. z przedstawicieli Miejskiej Rady Narodowej i dziennikarzy zadecydowało o nadaniu remontowanemu kinu „Rex” przy ul. Polaka nazwy „Przodownik”.
2012-09-14 10:37:18 (13 lat temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
... no to jutro ,,Przodownik" świętuje :)
2012-09-14 13:28:06 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
Pierwszy raz widzę "od tyłu".
2012-12-11 21:17:06 (13 lat temu)
Ja też!




2012-12-11 21:35:20 (13 lat temu)
Ja widziałem ale w czasach kiedy na takie rzeczy uwagi nie zwracałem. To było jedno z podwórek po których latatłem w latach pięcdziesiątych! To było tak niedawno!;-)
2012-12-11 22:16:30 (13 lat temu)
To dawny "Przodownik"?
2012-12-12 07:36:10 (13 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: Ja też :)
2012-12-11 21:30:12 (13 lat temu)
do ZPKSoft: A tak było dawniej:
2012-12-11 21:54:34 (13 lat temu)
Pako45
 
do Dariusz Milka: tak
2012-12-12 08:43:32 (13 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Tan sam negatyw co na tylko bardziej przycięty kadr.
2025-03-12 17:24:43 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Ciężki wybór bo na tym wycinku jest trochę więcej szczegółów.
2025-03-13 10:35:00 (rok temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: Dlatego nie sugerowałem usuwania. Może kiedyś pojawi się pełny kadr w lepszej rozdzielczości.
2025-03-13 11:26:23 (rok temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Jazzek: To jest seria zdjęc Arczyńskiego wydana jak pocztówki. Mam to gdzieś, jak znajdę to wrzucę. Na kazdym zdjęciu jest ten sam samochód, chyba Arczyńskiego :-) To z tej serii
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-03-13 12:09:52 (rok temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
Ja byłem z kolei na ostatnim seansie tego kina jakieś 1,5 roku temu - łezka mi się w oku zakręciła kiedy wszedłem do sali kinowej po około 18 latach nieobecności w tym miejscu - prawie nic się nie zmieniło, czułem się tak jakbym się przeniósł w czasie do lat szkoły podstawowej...
2014-03-09 19:40:40 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Mi się nie udało tez chciałem iść na ostatni seans. Z tego co kojarzę leciał on jakoś w dniu pracującym i pomstowałem że nie zrobili tego w weekend.
2014-03-11 16:37:53 (12 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Na zdjęciu Skoda Octavia prawie na pewno w wersji produkowanej od 1960 - datowanie do poprawki.
2023-07-10 15:34:17 (2 lata temu)
Przed ostatnim seansem w kinie mówili że kino nie zostanie na stałe zamknięte i będzie się tu coś sporadycznie odbywać (pokazy filmowe?) - obawiam się, że tak się jednak nie stanie.
2017-05-21 20:39:44 (9 lat temu)
Załapałem się tutaj na "Wejście Smoka" w 1981.
2017-05-22 08:21:40 (9 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: A ja w Świeradowie też na Wejście... ale awaryjne :)))
2017-05-22 11:14:50 (9 lat temu)
mamik
 
+5 głosów:5
Miasto odkupiło budynek, zapowiada się remont i przywrócenie do życia
2025-12-30 10:20:49 (5 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do mamik: Rewelacja!
2025-12-30 11:14:15 (5 miesięcy temu)
Jazzek
 
Kino Lwów pojawia mi się w Gajowicach, jak chcę pokazać wszystkie zdjęcia. Oczywiście nie jest ustawiona ścieżka przypisań. Niestety, kiedy próbuję to naprawić, w liście dzielnic do wyboru nie ma "Południe", która notabene wg SIP powinna się nazywać "Powstańców Śląskich".
Proszę o interwencję.
2025-03-12 16:45:36 (rok temu)
do Jazzek: To południe myślę, że warto już zostawić bo "Powstańców Śląskich" może się mylić z ulicą. W tym przypadku nie ma do wyboru "Południa" bo al. Hallera jest przypisana m.in. do Gajowic, Dworka i dzielnicy Borek - pewnie "Dworek" to wg SIP obszar "Powstańców Śląskich" ale my nie trzymamy się na sztywno SIP (choć zawsze to można zmienić - nie upieram się) tylko głównie historycznych dzielnic.
2025-03-13 10:38:26 (rok temu)
Jazzek
 
do Neo[EZN]: Mamy Dworek jako dzielnicę, a właściwie poddzielnicę Południa, ale jest tam przypisana tylko garstka ulic. I to mnie powstrzymywało przed jej użyciem.
2025-03-13 11:24:40 (rok temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Kino "Lwów" na innych zdjęciach
Kino "Lwów" - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet