| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kompleks Riese

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kompleks Riese

Dawniej: Projekt Riese
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Bardzo dużo się tu zmieniło od tego czasu - wydaje mi się, że ten pawilon i most już stały rok lub dwa lata później.
2013-11-27 23:58:12 (12 lat temu)
mamik
 
Link do obiektu ze strony Walimia nie działa
2015-09-27 16:22:36 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do mamik: Dziwne, toż jego największa atrakcja turystyczna. U nas też ma znaczek atrakcji. Nie widać jej może dlatego, że przypisana gł. do Gór Sowich -> Kompleks Riese ?
2015-09-27 18:56:36 (10 lat temu)
mamik
 
do ZPKSoft: Link z strony Walimia ma konstrukcję gdzie jest tylko nr obiektu bez fotopolski na początku, jakiś błąd techniczny. Inne linki są ok. wygląda tak ,kompleks_sztolnie_walimskie.html/
2015-09-27 19:01:39 (10 lat temu)
rafci
 
To jest Rzeczka, sztolnia nr 3. Pozostałe zdjęcia też nie są z Osówki, tylko Rzeczki.
2023-07-28 23:17:00 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
do rafci: Przeniosłam, bo kolega nie zagląda tu od dłuższego czasu. Pozostały do zmiany podpisy pod zdjęciami.
2023-07-29 08:20:44 (2 lata temu)
yani
 
do ZPKSoft:
Podpisy poprawione.
2023-07-29 14:52:06 (2 lata temu)
rafci
 
Powinno być: kompleks Rzeczka.
2023-07-28 23:18:06 (2 lata temu)
Byłem tam pod koniec lat 70-tych i nikt nie myślał wtedy o muzeum. Wejście do sztolni było zamknięte kratą, przez którą się przeciskaliśmy aby tam chociaż trochę pobuszować i przeżyć jakąś atrakcję. Pamiętam, że zakwaterowany byłem w pensjonacie w Rzeczce a do Walimia dawaliśmy z "buta". To było zimowisko (ferie zimowe).
2016-04-19 05:48:34 (10 lat temu)
do legion: Przewodnik z "sympatią" wspominał tych buszujących na dziko eksploatatorów :-)
2016-04-19 08:04:05 (10 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: W tamtych latach to jeszcze człowiek nie myślał w ogóle o eksploratorach - ot, młode chłopaki łaknący trochę historii i chcący zobaczyć tajemnicze miejsce. A ciemno tam było, że hej ! :-)
2016-04-19 08:16:25 (10 lat temu)
do legion: I dobrze, też się włóczyłem wtedy po sztolniach, po niektórych już śladu nie ma - co widziałem to moje :)
2016-04-19 09:15:02 (10 lat temu)
atom
 
+2 głosów:2
To tzw. "bunkier z jeżem", służył prawdopodobnie do przechowywania materiałów wybuchowych na potrzeby górnicze. Cytat z tablicy informacyjnej przy obiekcie: "Charakterystyczny "jeż, "grzebień" na stropie jest wzmocnieniem wewnętrznej hali".
2022-10-06 17:41:44 (3 lata temu)
Olbrzym, a na środku zdjęcia Walim
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2018-12-24 12:10:19 (7 lat temu)
Nie mogę połapać co, jak i gdzie?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kotekta
2019-01-10 01:26:15 (7 lat temu)
Moim zdaniem to kompleks Osówka. Widoczne wejście do sztolni.
2019-01-15 16:00:17 (7 lat temu)
To jest Osówka dodałem zdjęcie tego wejścia z 2005 r
2019-01-15 17:04:12 (7 lat temu)
do † jaxan: Tez tak pomyślałem, zasięgnę informacji u źródła... nie pasuje mi tylko jedno, o ile się nie mylę, Osówka nie była w tamtym czasie jeszcze udostępniona dla turystów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2019-01-15 16:43:14 (7 lat temu)
do † jaxan: Dzięki, nie ma złudzeń.
2019-01-15 17:35:03 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Fotopiesek ;-)
2021-01-09 18:45:19 (5 lat temu)
sebasr
 
Teraz doczytałem, że to niby przepompownia...
2021-05-25 14:00:40 (5 lat temu)
Do czego ich tam używano ?
2022-08-30 20:19:54 (3 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
do vetinari: do rozpinania drutu kolczastego
2022-08-30 20:26:05 (3 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Dziękuje...👍
2022-08-30 20:41:43 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
14 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Kompleks Riese - obiekty i wydarzenia
Kompleks Riese w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet