| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ambona

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1591
Zlikwidowano: 1972
O kazalnicy z XIV w. nie ma niestety żadnych przekazów historycznych. Pierwszą znaną ambonę datuje się na rok 1591. Sto lat później została ona gruntownie odnowiona i ozdobiona bogatą polichromią. Rozebrana w 1972 r. zawierała w swej wewnętrznej konstrukcji odręczny zapis po polsku – „pracował Maksymilian Lowiński 1886”.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Franto, poczytałam dodane opisy elementów wystroju kościoła. Ciekawe dlaczego rozebrano ambonę (kazalnicę ) w 1972 r. Z powodu złego stanu technicznego ? Na tej starej fotce wygląda interesująco.
2017-12-17 11:14:56 (8 lat temu)
do ZPKSoft: Wiecej jest w opisu wnetrz kture dodalem. Pokazuje sie sie musze do katedry jeścze raz z aparatem i statiwem, wiecej rzeczy ominelem i wiecej rzeczy trzeba jeścze dokladnie opisacz i zdokumentowacz...Naprz oltarz obecny wyglada zupelnie inaczej, jest zdjiecie na wikipedii, ale niewiem czy go moge uźyć. Moje próby sfotograwowania oltarza raczej sa nieostre....
2017-12-17 11:18:33 (8 lat temu)
Bogusław52
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Powrócono do pierwotnego wyglądu (czystego gotyku). Dziewiętnastowieczny wystrój (ambona z roku1866) usunięto w latach 1972-1973. Powrócono także do gotyckiego ołtarza.
2019-12-05 17:38:09 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Zdjęcia z wikipedii dajemy tylko wtedy, gdy obiekt nie istnieje i nie ma innego zdjęcia no i nie mamy szansy na wykonanie jego fotki.
2017-12-17 11:24:04 (8 lat temu)
do ZPKSoft: No...wiec jak pisalem...trzeba wrócicz z statiwem...:-)
2017-12-17 11:31:07 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Bogusław52: Dziękuję za wyjaśnienie.
2019-12-05 18:00:15 (6 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 6 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet