| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Ulica Podgórze

Dawniej: Droga Głodu
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Intrygujący obiekt. Z tyłu sala taneczna. Poszukam wieczorem w archiwum.
2011-12-27 11:54:58 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Wiele razy przejeżdżałam, ale obok widma:). Szkoda go. Przeniosłam zdjęcie do obiektu.
2011-12-27 16:56:00 (14 lat temu)
chrzan233
 
+2 głosów:2
Wymiana na większą wersję, w podpisie dodałem wydawnictwo.
2024-05-11 13:56:22 (2 lata temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Jest, wiele razy byłaś, he, he. Współczesnego zdjęcia Passkretschamu nie ma, bo budynek dawno rozebrano. Stał za wiaduktem, w miejscu, gdzie skręca się na Drogę Głodu. Ale fotki warto przejrzeć.
2011-12-27 14:56:40 (14 lat temu)
pdm
2020-02-25 02:35:02 (6 lat temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Opel po prawej to Laubforosh (typ 4/20) z ostatniego roku produkcji - 1930-31.
2025-05-17 15:42:45 (rok temu)
do †Janowice Wielkie: ThanX- żyleta!
2020-02-25 16:55:05 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Atutopodmiana, poprawiony skan.
2022-01-07 19:46:50 (4 lata temu)
marekantoniusz
 
+2 głosów:2
Jeden z tych różańców świeci nawet po wyłączeniu ultrafioletu, gdyż zawiera farbę radową :) Niestety nie udało mi się oddać tego na zdjęciu
2022-09-01 15:50:19 (3 lata temu)
Świetne zdjęcie, dzięki.
2021-05-01 00:33:59 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Data do poprawki ;-)
2021-04-29 09:50:00 (5 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Pod ziemią czas płynie wolniej;)
2022-08-29 00:34:12 (3 lata temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
RDS-1 - tak wyglądała pierwsza sowiecka bomba atomowa. Oryginał to nie jest na szczęście ;)
2025-08-11 16:52:08 (10 miesięcy temu)
Neo[EZN]
 
+4 głosów:4
do Woj11: A może szkoda że nie oryginał bo patrząc na Ukrainę warto mieć nawet i taką starą bombę na uzbrojeniu :)
2025-08-11 17:35:15 (10 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
2026-04-12 04:29:48 (2 miesiące temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Makieta przedstawia zabudowania zakładów R1:
2026-04-12 23:19:51 (2 miesiące temu)
No wlaśnie, tłoczącego czy ssającego ☺ Więcej uźywany system wentylacijny podziemia jest ssanie, kiedy ma te zalety, źe naprz. podczas przypadkowej awarii systemu wentilacji, masa powietrza jeścze jakyś czas porusza się siłą własnej bezwładności. I druga zaleta jest źe podczas sania, jest w podziemiach male podczyśnienie i tym się odsają niebiezpieczne gazy z skaly plonnej.
2026-04-22 17:00:31 (2 miesiące temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie wiem dokładnie jaki rodzaj systemu funkcjonował w tym przypadku, ale to co napisałeś brzmi sensownie. Zmieniłem podpis zdjęcia na bardziej neutralny.
2026-04-22 19:27:54 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuję, tylko przechodzilem naokolo i zaciekawilo mnie źe byl uźywany sytem tloczony. Co mnie więcej ciekawi..czy tam jakieś podziemne przestrzenie pozostaly, jakieś chodniky, komory...zprzęt... zawsze mnie fascinowal ten moment, kiedy pracując jeście w wyrobisku węgla, źe mialem okazjie widzieć miejsce, które bylo ostanio na powiechrzni jakyś 300 milonów lat nazad.... no i uran..to jest inna bajka. Ten do nas "dolecial" z głębokiego kosmosu....☺
2026-04-22 19:52:10 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
33 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Widok z Przełęczy Kowarskiej.
Ul. Podgórze to oficjalna nazwa ulicy, o której większość mieszkańców Kowar mówi Droga Głodu. To historyczna nazwa drogi łączącej Przełęcz Kowarską z południ...
1915
-
1936
1915
-
1938
1938
-
1977
1960
-
2018
1977
-
2018
2020
-
2020
2020
-
2020
Ulica Podgórze - obiekty i wydarzenia
17 19
64
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet