| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (22)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Typ SW1 (Sanok)

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1900
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
"Ostatni wóz taboru nieczynnego przerobiony z inicjatywy p. dyr. Polaczek-Korneckiego w jedno stopniowy (wagon pracowniczy?)"
2012-11-03 21:02:37 (13 lat temu)
Jednostopniowy nie jest równoznaczny z pracowniczym. Byl to wagon do normalnego ruchu liniowego, z tym ,ze poddany modernizacji w stosunku do stanu pierwotnego. Należał do serii pierwszych 17-tu wozów SW1 z roku 1900, które po roku 1926 poddano modernizacji na podobieństwo wozów SW1 drugiej serii (numeracja 18-30) z roku 1902. W takcie modernizacji w wozach 1-17 obniżono podłogę na obu pomostach, przez co uzyskano wejście do wagonu z jednym stopniem, zamiast wcześniejszych dwóch. Modernizacja serii trwała aż 8 lat , więc ta fotka pochodzi z 1933 lub 1934 roku. Datowanie 1930-39 zupełnie odpada.
2015-01-04 14:12:23 (11 lat temu)
do mirekjot: Czyli pogoń za obniżeniem podłogi wagonu nie jest znakiem lat ostatnich...
2015-01-04 14:54:14 (11 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Nad tym myślano dawno temu, ale na przeszkodzie stały rozmiary ówczesnych silników trakcyjnych i sposoby przenoszenia napędu.. Znaczący postęp miał miejsce w latach 20. ubiegłego wieku, ale za cenę skomplikowanej budowy nadwozia, przy mniejszej ilości drzwi wejściowych. Tak to mniej więcej wyglądało w wozie z roku 1930 (w Szczecinie).
2015-01-04 15:58:29 (11 lat temu)
do mirekjot: Zresztą w zasadzie pierwszy niskopodłogowy tabor w komunikacji miejskiej to były wagony "żółtej" linii metra w Budapeszcie, choć tam motywacja nie wynikała z troski o wygodę pasażerów a z niskiej dostepnej skrajni w pionie - tunel metra musiał sie zmieścić między istniejącym kolektorem kanalizacyjnym a rzedną istniejącej ulicy.
2015-01-04 19:43:04 (11 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Wagon typu SW1 nr 30 - ostatni z zamówionych dla sieci wąskotorowej.
2015-01-04 13:13:18 (11 lat temu)
4elza
 
2020-03-30 08:19:52 (6 lat temu)
marek45
 
Tramwaj typ SW1
2021-03-31 13:58:16 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Nie do mnie ta informacja tylko do "Augiasza" który już zrezygnował z fp. czyli możesz usunąć.
2020-03-30 13:24:56 (6 lat temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Słusznie, daty mi się pomyliły, sorrki:-)
2020-03-30 13:31:53 (6 lat temu)
do 4elza: Nie przepraszaj, tylko Ci się mylą co robią. Widziałaś nieroba co się myli w pracy?
2020-03-30 14:26:32 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do 4elza: Tamto było większe i lepsze. Usunąć trzeba to, pod którym piszemy komentarze.
2020-03-30 15:08:02 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Ja nie widzę różnicy ani w jakości ani w wielkości.
2020-03-30 16:07:23 (6 lat temu)
4elza
 
do piotr brzezina : Mea culpa, to ja wymieniłam zdjęcie, nie zauważyłam, że Zosia również to drugie przeznaczyła do usunięcia. Bardzo namieszałam? Może poszukam w NAC i wstawię jeszcze lepsze, co?
2020-03-30 16:20:18 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do 4elza: Jak się nie uda to daj znać a wtedy pousuwam swoje głosy i pomieszam nieco w koszu ;-)
2020-03-30 16:22:52 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do 4elza: Ok. moje uznanie za przyznanie się i nic nie rób usuwamy moje i będzie dobrze. Dzięki. Zosia wie co robi chociaż trochę zwątpiłem :-)
2020-03-30 16:25:30 (6 lat temu)
4elza
 
do ZPKSoft: Sygn. 1-U-2417-1, ale niestety tylko w małej rozdzielczości, to już jak uważacie.
2020-03-30 16:41:45 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Ok, powinno już wystarczyć. Piotrze dzięki za uznanie :-)
2020-03-30 16:28:06 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do 4elza: Posłuchaj mnie, nikt tego nie zrobił specjalnie czy złośliwie tylko w dobrej wieże i nie przejmuj się tym. Ja nie mam do nikogo pretensji i uśmiech od ucha do ucha i działamy dalej. Zdrowia wszystkim
2020-03-30 18:05:17 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Nawet mi przez myśl nie przeszło, że ktoś coś zrobił specjalnie, czy złośliwie, ale dzięki za dobre słowo;-)
2020-03-31 14:01:24 (6 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
Straszewskiego
2020-01-03 09:10:03 (6 lat temu)
Lekko makabryczne...
Swego czasu znana była w Krakowie ballada "Leży Marian leży, leży obok szyny..."
2020-01-03 09:42:45 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Pomuchelskopp: Nie wpisywałam tego od razu, bo ciekawa byłam Waszych reakcji. To ustawka.
2020-01-03 15:47:12 (6 lat temu)
4elza
 
Próbowałam zidentyfikować szyld "Poltawa...", ale niestety bezskutecznie, może Krzyś? :-)
2020-01-03 06:04:51 (6 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:2
do 4elza: To jest Straszewskiego, na lewo Piłsudskiego - Połtawa to Straszewskiego 24, ten na lewo jeśli dobrze pamiętam to był bar "Różowy Słoń", obecnie nowa wstawka.
2020-01-03 09:09:41 (6 lat temu)
vigo
 
Czy potrafi ktoś zlokalizować to miejsce ?
2020-04-25 13:54:11 (6 lat temu)
To częściowo zmodernizowany wagon typu SW1 nr 28. Ja bym skojarzył tę fotkę z tą tutaj: Wagon ten sam, to może i "kąty' zbliżone (Cichy Kącik?),
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: inny link
2020-04-25 22:09:51 (6 lat temu)
do vigo: ... może aleja 3 Maja?
2020-04-25 14:07:49 (6 lat temu)
Adol Hitler Platz to obecnie Rynek.
2020-04-25 14:07:32 (6 lat temu)
W czasie okupacji niemieckiej pracował jako konduktor tramwajowy na linii "4" biegnącej spod kościoła Mariackiego do Cichego Kącika wybitny rezyser teatralny Mieczysław Kotlarczyk.
2020-04-25 14:24:01 (6 lat temu)
do cracusiac: A "czwórka" w tym czasie mogła kursować od alei 3 Maja do Rynku czyli pasowałaby chyba tylko aleja 3 Maja.
2020-04-25 14:11:37 (6 lat temu)
do Columba livia: Dla Krakusów przystanek końcowy to "Cichy Kącik" /zwany Cichy Kacik/. Czyli linia 4 to Rynek do Cichego Kącika.
2020-04-25 14:16:07 (6 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Straszewskiego?
2021-02-19 07:10:50 (5 lat temu)
mirekjot
 
+1 głosów:1
Ciekawe miejsce - obok siebie wagon wąskotorowy SW1 3 (po lewej) i normalnotorowy SN2 8x.
2021-02-19 10:51:43 (5 lat temu)
Krzyś_
 
2021-02-19 10:28:25 (5 lat temu)
fck
 
do Krzyś_: Przypisałem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Sasin przewalił 70 milionów
2021-02-19 15:10:40 (5 lat temu)
4elza
 
do fck: A co konkretnie? Bo do Straszewskiego 25 i do tramwajów już było.
2021-02-20 05:51:20 (5 lat temu)
fck
 
do 4elza: Wydaje mi się, że właśnie do Straszewskiego 25 ¯\_(ツ)_/¯
2021-02-20 22:05:00 (5 lat temu)
LEWRO
 
2021-04-01 17:20:32 (5 lat temu)
8 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet