do YouPiter: Nie znam źródła, trudno powiedzieć czy to pocztówka. "Oryginał" na FB jest prześlicznie czerwonawy. Niemniej zdjęcie jest prima a widoczków z przejścia prawie nie ma.
Gdyby ktoś zechciał się podzielić informacją o historii i przeznaczeniu tego budynku, to byłbym wdzięczny. Przez pewien czas wisiała na nim reklama fabryki czekolady Wawel, ale nie jestem przekonany, czy ten budynek do niej należał.
Ten żółty budynek to główny budynek produkcyjny Zakładu nr.2 należącego do Zakładów Przemysłu Cukierniczego (ZPC) Wawel. Te zakłady były zlokalizowane w Krakowie w trzech miejscach: ul. Wrocławska, ul. Masarska, ul. Kącik. W tym budynku na zdjęciu znajdował się oddział produkcji masy czekoladowej oraz oddział przetwarzający kakao. Ten czerwony budynek z tyłu to budynek techniczny - warsztatowy, magazyny - nie jestem tego pewien na 100%. Być może tam odbywało się także formowanie słodyczy. To ostatnie wymaga potwierdzenia. Byłem w środku około roku 1984 i co do tego żółtego budynku jestem pewien.