| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kudowa Słone - Náchod - polsko-czeskie przejście graniczne
Najbliższe obiekty nieistniejące
Stacja kolejowa Kudowa Słone
1727
m
Kudowa-Zdrój
Gospoda "Grobian Grenzeck"
4006
m
Kudowa-Zdrój
Czermna - Malá Čermná - polsko-cz...
4007
m
Kudowa-Zdrój
Pawilon Muzyczny przy Stawie Zdroj...
4339
m
Kudowa-Zdrój
Willa "Otto"
4668
m
Kudowa-Zdrój

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kudowa Słone - Náchod - polsko-czeskie przejście graniczne

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1945/1961
Zlikwidowano: 2007
Dawniej: Polsko-czechosłowackie przejście graniczne Kudowa
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
YouPiter
 
+3 głosów:3
Po maluchu widzę, że najwcześniej to rok 1990 :)
2013-04-10 13:23:26 (13 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
Na tym przejściu jako podlotek zarabiałem na wakacje jako "mrówka" mówię wam strasznie męcząca i stresująca praca
2013-04-10 15:12:51 (13 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
He, he dobre byłem pewien że to podlotka :)
2013-04-10 20:35:21 (13 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
Ups podlotek to również panienka sponsorowana !! :)
2013-04-10 20:37:21 (13 lat temu)
† ☻
 
+4 głosów:4
2013-04-10 20:28:03 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:3
do † ☻: Żadna praca nie hańbi
2013-04-10 20:39:14 (13 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-09-21 18:28:53 (7 lat temu)
I jak sie Wam podobal Náchod??
2016-04-26 07:29:59 (10 lat temu)
To w Czechach droższa benzyna?
2016-04-26 08:46:14 (10 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Byłem w 2009. Zatrzymałem się w tanim hotelu Jasmin, miła obsługa, ale niestety kafelki w łazience nieco obtłuczone. Dobrze funkcjonuje zintegrowany system komunikacji (PŘESTUPNĺ JĺZDENKA). Za 26 kč (bilet ważny przez 75 min.) przejechałem kawał miasta autobusem i metrem i dotarłem na Hradčany. Stamtąd bezwzględnie przepiękny widok na Pragę. Zmiana warty codziennie gromadzi tłumy. Warto odwiedzić Kaunický palác (Mucha Museum), świetne, oryginalne, niepowtarzalne dzieła Alphonsa Muchy. Większość mieszkańców Pragi nie reaguje na prośby turystów z mapami w rękach, ale im się nie dziwię :) Miasto jest bardzo bogate i ciągle inwestuje w odnawianie starówki, ale daje się zauważyć, że przy tego rodzaju odnowie znika bezpowrotnie klimat miejsc. Przy rzece, na bulwarach, zauważyłem wiele niedoróbek, granit, marmur się zapada, rozłazi.
Tuż przed wyjazdem napiłem się czeskiego piwa (1 litr) i w pociągu miałem wrażenie, że Czeszki mnie nie lubią, bo ciągle wietrzyły wagon :)
2016-04-26 11:17:07 (10 lat temu)
Bardzo dziekuje wszystkym za ocenianie mojej stolicy. Powiem tak, Ja pamietam Prage, kiedy bylo wolno na mostu Karola robicz zdjecia se uźiciem statiwu, pamietam Prage w nocy, kiedy bylo moźna sobie spacerowacz po Malé Straně..Chyba dla tego bylem wczoraj zdziwjony nad tym zdjeciem .Środek sezonu, centrum starówky..i nie ma ludzi....:-)
Wlaśnie tu, na tym przejśczu ciekalem chyba 4 godziny na Izke, kiedy do mnie przyjechala do wojska, i razem sme prześli cala nocna Prage...Przes to przejście "uciekalem" do Izky z wojska, mialem to bliźej. I niebylo wtedy problemu zlapacz stopem samochod do Kludowej..albo nawed do Wroclawia...Dla źolnierza byla kaźda korona zaośczedzona waźna :-)...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia :-)
2016-04-26 18:37:20 (10 lat temu)
czy zdjęcia z Nahodu też mozna wstawić ? czy to juz za daleko od granicy?
2018-09-21 18:56:33 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tym razem Nachod widzieliśmy zza okna, ale znamy to miasto z poprzednich wyjazdów. Piękne miasto, wspaniały zamek i dwa misie żyjące w dawnej fosie. Teraz byliśmy kilka dni w Pradze, stanowczo za krótko, ale i tak wielogodzinne zwiedzanie czujemy w nogach :-) Fotki niestety nie na FP, ale coś możemy Ci podesłać na priva.
2016-04-26 09:14:35 (10 lat temu)
do vetinari: Byłem tam 2 lata temu i spodobał mi się - przyzwyczajony jestem do polskich ziem i fajne było uczucie przebywania na "obcym gruncie" - trochę inna architektura, bardzo ładny zamek - choć niestety żeby cały zwiedzić to trzeba wykupić bilety na każde piętro osobno... no i wychodzi dosyć drogo za zwiedzenie całego zamku.

Parking przed zamkiem płatny ale to normalne no i cena w porządku - niestety musiałem pojechać do bankomatu bo złotówek nie przyjmują /to też normalne/ - szukałem bankomatu aż znalazłem, parkuję auto - idę do bankomatu a tu biegnie za mną pani parkingowa z kwitkami, uśmiecha się i krzyczy "oplatu! oplatu!" - ja do niej "ale ja tylko na chwilku do bankomatu" - uśmiechnęła się kolejny raz i odpowiedziała, że dobrze.

Pani parkingowa przed zamkiem również śmieszna bo to taka pani - śpioch. Jak nie podejdziesz do budki żeby opłacić parking to Cię nie zauważy - a jak już zapłacisz papierkiem to wydaje drobniaki przez kilka minut :) Ogólnie bardzo sympatyczne miejsce i miasto choć nie byłem tam długo.
2016-04-26 10:06:01 (10 lat temu)
skrzypa
 
do vetinari: O ja to o Nachodzie mogę całą powieść napisać w latach 90-tych jako młody chłopak zarabiałem na granicy jako " mrówka " bardzo ciężka praca to była ale dobrze płacili :-) po dwóch tygodniach łażenia tam i z powrotem mogłem sobie pozwolić na wakacje w Rzymie . Później jeździłem bardzo często do Nachoda na zakupy : lentilki, mleczko w tubce Piknik, takie płaskie salami czy Primator to były obowiązkowe zakupy :-) . Miasto piękne zamek rewelacja i wspaniałe piwnice w centrum z najlepszymi w Czechach knedlami i pysznym piwem . W sierpniu będę. niestety tym razem tylko przejazdem .
2016-04-26 17:09:10 (10 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-09-21 14:30:23 (7 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
do vetinari: A ja z Nachodu znam tylko browar Primator, który udało mi sie zwiedzić i podegustować piwko. Fajnie było.
2018-09-21 19:29:01 (7 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tak, i benzina i ropa...
2016-04-26 08:57:58 (10 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Tam zawsze paliwo było droższe
2016-04-26 19:25:50 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Jeźeli moźna poprośicz o paru zdjeć.. Ciekawy jestem na poglad fotopolański na Prage. Bardzo lubie nasza stolice, niestety..ostanio jakoś nie mam czasu, i powiem śczerze...Juź to niejest ta Praga ktura ja pamietam. Puste ulice, stare, przes wplyw czasy zniśczone kamienice...teraz praga jest dla turystów. Niestety, marzy mi sie jeścze raz widziecz katedre sw. Wita, cala, i s przewodnikem.....
2016-04-26 09:20:37 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Byłam , widziałam tylko jednego misia. Drugi pewnei się schował :)
2018-09-21 14:40:55 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Jedno już Ci posłałam. Praga wspaniała, tylko nadmiar turystów utrudnia zwiedzanie. Akurat było bezpłatne zwiedzanie komnat zamkowych więc kolejka do zamku na ok. 6 godz Obleźliśmy więc tylko z zewnątrz. Kościół św. Wita robi wrażenie. Mieliśmy świetnego przewodnika, gościa z Kłodzka, który przekazał nam mnóstwo ciekawostek (i nie tylko) o Twoim pięknym kraju.
2016-04-26 09:59:35 (10 lat temu)
do vetinari: Po Pradze nie da sie poruszac, turysci, turysci i jeszcze raz turysci. Bylem parokrotnie zrobilem mnostwo zdjec, choc raz padla mi karta sd i prawie tysiac zdjec poszlo....
2016-04-26 11:33:16 (10 lat temu)
do vetinari: Praga jest piekna tylko ci turysci, chyba nie ma miejsca gdzie ich by nie bylo. Troche zdjec z Pragi znajdziesz;
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-04-26 11:36:14 (10 lat temu)
do vetinari: Kiedy byłem pierwszy raz w Pradze, to po Złotej Uliczce chodziło może 5 osób. W 2015 zrezygnowałem ze zwiedzania. Ale Praga to je to :) I za każdym razem odkrywam coś nowego. Ostatnio Muzeum Sexu :) Wrażenia niezapomniane :)) Mógłbym w Pradze mieszkać :)
2018-09-21 14:36:02 (7 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do vetinari: Pamiętam Pragę z lat 1985-1987 (chyba, +/- rok) z dwóch pobytów na praktykach studenckich. Zakwaterowanie w akademikach na Strahovie, blisko stadionu. Wieczorami spacerek na Malą Stranę na piwko do Bonaparta, który był wtedy klasyczną piwiarnią z długimi stołami i ławami przy nich. Mala Strana nieco zapuszczona ale niezwykle klimatyczna. Bylem w Pradze kilka lat temu i z klimatu nic nie zostało ...
2018-09-21 18:59:44 (7 lat temu)
do ZPKSoft: W katedrze św. Wita znajduje się czaszka św Łukasza, którą widziałem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korek
2016-04-26 19:23:31 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: W Pradze mozna znalezc niepowtarzalne pomniki. Niestety jeden z nich zlikwidowano przed moim przyjazdem do Pragi.

Samych pomnikow w Pradze jest mnostwo, tylko trzeba szukac.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wiadomo
2016-04-26 11:27:27 (10 lat temu)
do cracusiac: Rzeczywiście, nieprzyzwoity.
Ten jest ciekawy
2016-04-26 17:12:05 (10 lat temu)
do cracusiac: Chciałem Ci pokazać jeszcze dwa, ale nie ma ich na Internecie. Wywarły na mnie duże wrażenie. Pierwszy przedstawia bardzo dynamiczne maszkarony, które jakby konwersują z przechodniami, a drugi wielkiego wojaka, którego but sięgał mi prawie do kolan.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2016-04-26 17:23:25 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Oczywiscie mam go na zdjeciu. Jak napisalem tego rodzaju pomnikow jest wiecej w Pradze, tylko trzeba ich szukac.
2016-04-26 17:15:07 (10 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Tylko Czesi tak potrafia....
2016-04-26 17:56:55 (10 lat temu)
2016-04-26 18:11:14 (10 lat temu)
skrzypa
 
do vetinari: A ja ostatnio jak byłem w Pradze to lało jak z cebra :-)
2016-04-26 18:49:34 (10 lat temu)
do skrzypa: Trzymaj mi kciuky, ja teraz wyjeźdźam do Polski..i pogoda nic dobrego nie wruźy... :-)
2016-04-26 18:53:56 (10 lat temu)
skrzypa
 
+2 głosów:2
do vetinari: Spoko od 30.04 ma być cieplej bo teraz to rzeczywiście jak w lutym .
2016-04-26 18:57:59 (10 lat temu)
do skrzypa: Dobra, wierze Ci, niebede juź patrzycz na prognoze...Niewiem jak w polsce, ale w Czechach napadlo aź 15cm śniegu..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek .-)
2016-04-26 19:03:55 (10 lat temu)
do skrzypa: A no, żebyś wiedział... w grudniu i styczniu było kilka cieplejszych dni niż te które mamy ostatnio... :(
2016-04-26 20:31:46 (10 lat temu)
do Tommy tricker: Tak, siec staciji benzyna prześla pod Orlen.
2018-09-21 16:48:53 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Desperado: Ja ostatnio odkrylem w Pradze...slynna restauracjie "U Pinkasů".

.kawalek od Placu Waclawa...coś niesamowitego...Zlota Uliczka...kiedyś coś normalnego i wolno dostepnego dla zwiedzajacych Hradczany. Nie dal bym chyba rade mieszkać w Pradze...nie lubie tlumów...Niestety, tlumy turystów sa w pradze ciagle, tam sie sezon konczy 31.12 i rozpoczyna 1.1. Ale sa i inne i ciekawe miejsca w mojim kraju, i jest tam napewno mniej turystów....
2018-09-21 16:55:48 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do da signa: A może już poszedł... do misiowego nieba ? Młode to one nie były.
2018-09-21 14:50:03 (7 lat temu)
do ZPKSoft: Tak mogło się stac. W ogole to szkoda mi tego misia było, nie był radosny...
2018-09-21 15:08:18 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-09-21 18:47:54 (7 lat temu)
do vetinari: Na przykład Karlova Studánka. Bardzo lubię tam jeździć :) Dobra kuchnia.
2018-09-21 18:28:21 (7 lat temu)
do Desperado: Tz. źe wieśz co to jest naprz. "SVÍČKOVÁ" ???
2018-09-22 07:03:14 (7 lat temu)
do Tommy tricker: Nam sie wlasnie zdarzylo zobaczycz ten zamek, kiedy misto bylo w mgle, czy wtedy jeścze smogu....wywstawal z tej chmury i miasta widacz niebylo...przepiekny widok....
2018-09-22 07:00:43 (7 lat temu)
esski
 
do da signa: Danusiu.. w tym przypadku padnie słowo - nie. Czynimy to w przypadku Cieszyna, Słubic, Zgorzelca .. być może kilku innych, ale Nahod nie tyle jest za daleko, ino nie jest/ nie był w jednych granicach adminstracyjnych z Kudową Zdrój. O odległości można podyskutować w przypadku Frankfurtu nad Odrą. Najdalsze zabudowania są z pewnością dalej od granicy państwowej jak cały Nahod razem wziety.
2018-09-21 19:06:55 (7 lat temu)
do max: Wlaśnie...ja pamietam taga Prage...klimatyczna, bez tlumów turystów. Kiedy moglem sobie na Placu Waclawa kupić parówke z rogalikiem za pare groszy. Kiedy byla moźe wiecej brudna ale originalna. Kiedy w knajpkach gral akordeon i ludzie śpiewali. Teraz jest Praga zbyt podporzadkowana byznysu i turistice. Niestety...coś za coś. Nadal Prage lubie jako patriota, kocham ja za jej historie tak mocno i bardzo zwiazana z mojim krajem, uwielbiam jej architekture, nadal mnie zdziwia ciaglymi odkryciami tajemniczych zakatków. Ale....Juź to niejest ta stara Praga.
2018-09-22 06:51:15 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do esski : Teraz rozumiem. dziekuje za wyjasnienie:)
2018-09-21 19:18:45 (7 lat temu)
do Marek W : ☺☺☺ gratulacjie...Ja w tym browaru niebylem..tz jeścze niebylem...ale ich produkty znam.
2018-09-22 06:56:33 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-09-22 11:16:46 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tommy tricker: Citrina, to jest citrina...i pod bita smietana jest sok z źurawiny. Powinno ale być źurawina w kstalcie plodów. Typowo czeskie jedzenie. Mieso powynno być naprawde z polendwicy wolowej, tylko...cenna tego miesa jest niesamowita. Ja prawdziwa "svíčkovo" z poledwicy jadlem tylko raz...Obecnie jest dla Was, polaków przyjete, źe my Czeszy jemy tylko ser praźony...☺☺☺ Ale pravdziwe czeskie danie jest wlaśnie to, "SVÍČKOVÁ NA SMETANĚ"...Albo "Knedlo zelo vepřo" kdedel kapusta i boczek
gulasze. Z zup napeno rosól wolowy z nokami z watraby i drobnym makaronem,

i jako desert chyba "koláče"

nadzienie mak, twaróg, powidla albo jablka....
Wiec smacznego...☺☺☺
2018-09-22 15:44:29 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Ty to wiesz jak zachęcić do jedzenia ;-) Dobrze, że w kuchni mam świeżo upieczone ciasto ;-)
2018-09-22 15:47:31 (7 lat temu)
do vetinari: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2023-06-07 10:55:37 (3 lata temu)
do ZPKSoft: ☺☺☺
2018-09-22 16:15:29 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Ja teź bylem pionýrem :-) pionierem...prawie kaźdy byl...prawie...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: walka s ortografia :-)
2016-04-26 07:27:09 (10 lat temu)
Jak widac "na sprzedaz".
2016-04-26 09:09:03 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Przejście graniczne Kudowa-Słone. Fot. S. Kot. Tygodnik "Granica", nr 31/78.
Stacja paliw Orlenu czyli ostatnia szansa na kupienie tańszej (polskiej) benzyny.
6
1981-1990
1961
-
1999
1961
-
2009
2008
-
2010
2009
-
2013
2011
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2013
2013
-
2015
2015
-
2016
2015
-
2016
Kudowa Słone - Náchod - polsko-czeskie przejście graniczne - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet