| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (16)
Obiekty w okolicy
Wolności 255 a
39
m
Jelenia Góra
Łabska 4
43
m
Jelenia Góra
Wolności 255
69
m
Jelenia Góra
Łabska 1
71
m
Jelenia Góra
Łabska 7
74
m
Jelenia Góra

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Neo[EZN]
 
+5 głosów:5
Nie bójmy się takich rozmiarów zdjęć (o ile zdjęcie jest ostre!) - każdy kto w przyszłości przesiądzie się na monitor o wysokim DPI - doceni ilość szczegółów.
2021-03-19 21:58:20 (5 lat temu)
slawekh
 
do Neo[EZN]: Mea culpa. Przemknęło niezauważenie.
2021-03-20 09:57:40 (5 lat temu)
Grunberger
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Jak wysokie jest ok?
2021-03-20 13:17:21 (5 lat temu)
Bogdan JS
 
+4 głosów:4
do Neo[EZN]: Nawiązując do dyskusji, właśnie zmieniłem monitor na nowy o rozdzielczości 3840 x 2160 (UHD 4K). Jakość oglądanych zdjęć robi wrażenie, po prostu uczta dla oka. Widoczne w świetnej jakości szczegóły i detale, bez żadnej pikselozy. Pod warunkiem, że zdjęcie jest w dużej rozdzielczości. Niestety większość naszych zdjęć na Fotopolsce to teraz są miniaturki nie wypełniające ekranu. Żeby zobaczyć na nich szczegóły trzeba albo użyć lupy albo powiększać je ponad wymiar w jakim zostały zapisane a wtedy robi się pikseloza. Teraz już wiem Neo dlaczego wczytujesz zdjęcia w rozmiarze 3500 na dłuższej osi. Tylko taki wymiar zapewnia, że zdjęcie wypełnia ekran i jest co oglądać (przy starym monitorze zdjęcia o wymiarach 1900-2000 też wypełniały cały ekran, a teraz jak wspomniałem są miniaturkami i powiększone do rozmiarów ekranu tracą na ostrości). Prawdopodobnie z czasem wszyscy przejdą na lepszą rozdzielczość, postęp technologiczny jest w tej dziedzinie coraz szybszy. Napisałeś wyżej, żeby nie bać się wrzucać zdjęć o dużych rozmiarach o ile są ostre. Zamierzam z tej rady skorzystać, tylko taki mały postulat, żeby może trochę regulamin dostosować do postępu technologicznego i oficjalnie zaakceptować większe wymiary zdjęć. Co prawda w aktualnym regulaminie jest taka furtka: ”Dopuszcza się zamieszczanie zdjęć o większym rozmiarze w przypadku fotografii panoramicznych, lotniczych, archiwalnych - zawierających wiele szczegółów, pod warunkiem ich wysokiej jakości” ale chodzi o to, żeby nie robić gimnastyki interpretacyjnej, tylko mieć jasno napisane, że wolno zamieszczać większe zdjęcia. Każdy, kto przejdzie na monitor o wysokiej rozdzielczości przekona się prędzej czy później, że to zasadne a nawet niezbędne. Pozdrawiam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2022-04-15 09:23:20 (4 lata temu)
vigo
 
+3 głosów:3
do slawekh: Wydaje mi się, że źle zrozumiałeś. Neo zachęca do wrzucania zdjęć o dużych rozmiarach pod warunkiem, że są dobre technicznie. Niepotrzebnie zmniejszyłeś.
2021-03-20 13:09:58 (5 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do vigo: Ciut powiększyłem, powoli się rozpędzę na większe.
2021-03-20 21:08:11 (5 lat temu)
Neo[EZN]
 
+5 głosów:5
do Grunberger: Ja wrzucam zdjęcia o szerokości 3500 px.
2021-03-20 14:07:50 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet