| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (10)
Obiekty w okolicy
Kościuszki 32-32a
28
m
Lądek-Zdrój
Kościuszki 30
48
m
Lądek-Zdrój
Spacerowa 11
48
m
Lądek-Zdrój
Kościuszki 34
50
m
Lądek-Zdrój
Pensjonat "Rezydencja Victoria"
52
m
Lądek-Zdrój

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
To jedyny kryty most w Polsce, jeden z kilku na świecie. Wybudowano go w pocz. XX wieku, by połączyć dwa sanatoria przedzielone rzeką Biała Lądecka. Dzisiaj obiekt wciąż stanowi integralną całość z neogotyckim zamkiem wybudowanym w 1860 roku (willa Werbauer), gdzie funkcjonował Instytut Medyczno-Mechaniczny, znany jako zakład gimnastyki leczniczej, masaży, termo i elektroterapii oraz kąpieli. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków.
źródło :
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Nikt nie ogląda pozostałych zdjęć w obiekcie, a często są rewelacyjne.
2011-10-23 16:06:57 (14 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
Powiększone.
2011-10-24 19:36:44 (14 lat temu)
Powódź w 97, dokąd sięgała - ładnie widać. Ale górą to już grzech zaniedbania, żadne siły natury tu nie zawiniły.
2012-05-03 22:10:03 (14 lat temu)
Zwalus
 
+1 głosów:1
Bajki to kiedyś dobrze opowiadał Jan Kobuszewski. Ja ten most pamiętam od "zawsze" , czyli od początku lat 60 XXw. Bawiłem się przy nim jako dziecko ( moja mama pracowala w Dw 'Wrzos." Przejścia przez most nie było- były wstawione drzwi. Służył jako podręczny lamus dla administracji domu wczasowego "Wrzos." Co do powstania mostu w latach trzydziestych to mam duuuuuuże wątpliwości. Prawdopodobnie stał ok. 20 lat wcześniej. Tak wynika z map i widokówek. Rybka- Ceglecka określa budowę po 1906r., i jest bliżej prawdy niż autor tego linku w opisie ogółnym obiektu. Kiedyś rozmawiałem z burmistrzem Lądka ( po komunalizacji budynków), który powiedzial mi, że nic nie mógł zrobić we wnętrzach mostu, bo nie miał go na stanie- wisiał w powietrzu. Dopiero po sprzedaniu budynku obecnemu właścicielowi przekazano mu też most. Niestety właściciel zarabia i mieszka w Niemczech, więc obiekt sobie stoi.....Mogę powiedzieć, że od 1945 nic się tu w tym moście nie działo, zamknięty na cztery spusty, może tylko by się przydała tabliczka pamiątkowa dla doktora Hermanna, który powołal do życia sanatorium "Landeck."
2013-01-26 20:30:37 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: :-)
2011-10-23 16:16:30 (14 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Postaram się zrobić nowy skan bo to ma jeszcze standardy hydralowe.
2011-10-23 16:17:46 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Jest dużo ciekawych fotek z Lądka tylko troszkę zabałaganione. Od wczoraj robię tu jesienne porządki i stąd ukazał się i ten mostek. Krążyły o nim legendy, że pośrodku mostu lekarz przyjmował chorych. Inna wersja bajki mówiła nie o lekarzu a o pani uprawiającej najstarszy zawód świata.
2011-10-23 16:27:11 (14 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Zbieractwo? ;))
2011-10-23 19:27:36 (14 lat temu)
Marek W
 
+7 głosów:7
do ZPKSoft: Najstarszy zawód świata to elektryk, bo jak Pan Bóg powiedział: niech się stanie jasność to cała instalacja juz była rozprowadzona :)
2011-10-24 21:53:18 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do pawulon: Chyba grzybów ;))
2011-10-23 20:34:36 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: A jakże, grzybów też ;))
2011-10-24 00:31:13 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:3
do mamik: No!!! Dopiero teraz widać jaka była ruina.
2011-10-24 21:27:07 (14 lat temu)
stoik
 
Wygląda jakby most wlatywał komuś prosto do mieszkania. Fajne : )
2011-10-23 11:52:07 (14 lat temu)
pawulon
 
Warto by było zrobić nową większą fotkę bo obiekt rewelacyjny.
2011-10-23 14:22:10 (14 lat temu)
Wyciągnęłam tego starego jpga za uszy, więcej na razie nie umiem. Wieczór mnie wtedy zastał, kiedy znalazłam dziurę w ogrodzeniu, przez którą mogłam wejść na teren i zrobić to zdjęcie. Jeśli ją załatano, to obiekt będzie trudno sfocić, bo tam bujna zieleń.
2011-10-23 16:05:48 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Odkąd z obiektu z prawej (poza kadrem- ul.Spacerowa 10) zdrobiono "rezydencję" dostęp do mostu jest znacznie utrudniony. Pozostaje tylko od strony budynków z ul.Kościuszki.
2011-10-23 16:20:37 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: To co jedziemy :)
2011-10-23 15:37:30 (14 lat temu)
do ZPKSoft: No:).
2011-10-23 15:44:55 (14 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Czemu nie ;)
2011-10-23 19:28:37 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Termin do uzgodnienia, serio. Do Lądka potrafiliśmy pojechać z Wrocławia tylko na dobre(!) ciastka, albo pstrągi ze Stawu Biskupiego. Miejscowość znam jak żadną inną z uzdrowisk dolnośląskich. Perełka, a na FP jest naprawdę niewiele.
2011-10-23 16:09:41 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Na ciastka to ja pierwsza!
2011-10-23 16:14:42 (14 lat temu)
Zwalus
 
+2 głosów:2
Most na pewno wybudowano wcześnie. Na mapie z 1918r. publikowanej w internecie jest już zaznaczony. Zresztą Rybka Ceglecka ( "Studium środowiskowe.....) lokuje go na ok.1906. Nigdzie prof. Ciężkowski nie pisze, że wybudowano go w latach 30. Zresztą najlepiej świadczą publikowane widokówki na portalach.
2014-11-08 20:54:06 (11 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
Coś pięknego! Że też się to uchowało aż do dziś, i bardzo dobrze
2014-11-08 22:03:24 (11 lat temu)
Stenek
 
Znakomity przykład, jak współcześnie można budować w stylu z dawnych lat
2014-11-08 22:04:29 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Zwalus: Dziękuję za uwagę. Czyli miałam nosa, że wcześniejszy. Poprawiłam też w obiekcie.
2014-11-08 20:59:04 (11 lat temu)
A dało się wejść na teren, tam gdzie mówiłam? Tyle lat, pewno dawno nowy płot postawili i na stare dziury nie ma co liczyć.
2012-05-03 21:00:27 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Dziur nie ma, płot nowy tak samo i właściciel. Będzie zaraz więcej fotek. Muszę rozgryźć, co się dzieje z tą białą nową rezydencją.
2012-05-03 21:27:23 (14 lat temu)
Zwalus
 
Właściciel mieszka w Niemczech, budynek jest monitorowany. Widzę, że fotka zrobiona z gruntów miejskic
2013-01-26 20:46:13 (13 lat temu)
Zwalus
 
miejskich...
2013-01-26 20:46:37 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
do Zwalus: Oczywiście, że z ulicy, staramy się nie wchodzić na teren prywatny.
2013-01-26 20:48:38 (13 lat temu)
Przez lata zaniedbany, byłby się posypał. Chyba powódź w 97 uruchomiła jakieś dodatkowe pieniądze, których starczyło na remont.
2012-05-03 22:11:42 (14 lat temu)
Tam wiosna nieco późniejsza. U nas już liściory zasłaniają wszystko.
2012-05-03 22:07:00 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
6 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Most nad Białą Lądecką, łączący ul. Spacerową i Kościuszki
Most kryty nad Białą Lądecką
1915
-
2005
1915
-
2010
2005
-
2012
2010
-
2012
2012
-
2012
2012
-
2017
2012
-
2019
2017
-
2021
2020
-
2021
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet