| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat białostocki
OBIEKTY - Stacja kolejowa Łapy
Obiekty w okolicy
Stacja paliw Orlen
103
m
Łapy
Sikorskiego 62
121
m
Łapy
Gęsia 2
121
m
Łapy
Dworzec kolejowy
155
m
Łapy
Pomnik Marcelego Nowotki
169
m
Łapy

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
W 1862 wraz z uruchomieniem kolei warszawsko – petersburskie oddano do użytku piękny dworzec kolejowy I klasy oraz wybudowany przez Francuzów warsztat naprawy parowozów oraz wagonów. Nie był on co prawda tak elegancki jak wybudowany w tym samym czasie białostocki dworzec, to jednak o niebo atrakcyjniejszy od obecnego. Inwestycje te spowodowały napływ rzemieślników i robotników nie tylko z okolicznych wiosek, ale i również z odległych ziem polskich i Cesarstwa Rosyjskiego. Wokół zaczęło tętnić życie prawie miejskie. W tzw. parku został zbudowany drewniany dom naczelnika Warsztatów.
Niedługo po uruchomieniu linii kolejowej w przededniu powstania 1863 roku pracę konspiracyjną na terenie Łap i Białegostoku prowadził wybitny działacz Stronnictwa Czerwonych Bronisław
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
mag
 
Budka - schron stoi w miejscu (lub blisko) dzisiejszej nastawni dysponującej.
2012-02-16 11:34:45 (14 lat temu)
mag
 
Stacja kolejowa Łapy a opis chyba dodany "na siłę"( byle było), nijak nie przystaje do obiektu!
2015-06-27 18:08:37 (11 lat temu)
Stenek
 
Coś mi się zdaje, że tam "jadą na dwa kotły" z wodą ;))
2015-06-27 19:28:05 (11 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Naprawdę piękny obiekt.
2015-06-28 13:39:08 (11 lat temu)
omoniko
 
Gdzie dokładnie znajdowała się ta wieża ciśnień?
2022-11-05 09:54:00 (3 lata temu)
do mag : Bo jest w nim trochę innych wiadomości a nie tylko dwa zdania o stacji kolejowej? Nie ma sprawy, mogę przerobić.
2015-06-27 18:29:42 (11 lat temu)
Woj11
 
do omoniko: Zdjęcie raczej jeszcze XIX-wieczne. To pierwsza wieża, która powstała w latach 70-tych przy zakładach naprawy parowozów. Na początku XX wieku zbudowano kolejną o konstrukcji kamienno-betonowej (kamień do pierwszej kondygnacji włącznie). W górnej części dużymi literami była napisana nazwa miejscowości (tu jej nie ma).
2022-11-05 10:39:34 (3 lata temu)
andre13
 
+1 głosów:1
A szkoda, jedno z największych straszydeł kolejowych, jakie widziałem. Tu w blasku słońca wygląda jeszcze, jeszcze - "na własne oczy" przygnębia.
2019-05-19 12:10:41 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Stacja kolejowa Łapy - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet