| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Wydarzenia

Centralne Dożynki w Lesznie (11 09 1977)

Pochody pierwszomajowe - Leszno

1925

1925 - Wizyta Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Na pierwszy rzut oka 1 Maja, na drugi Centralne Dożynki 77 ?
2024-01-22 14:33:14 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Mariusz Brzeziński: Może chodzi o to, że wcześniej wiadomo o tych dożynkach, więc się chwalimy już 1 maja?
2024-01-22 14:34:58 (2 lata temu)
do Jazzek: Dzisiaj takie zwiastuny to norma. Z dawnych czasów nie pamiętam. Wielkopolanie lubią porządek, może mieli już zrobione sztandary.
2024-01-22 14:40:49 (2 lata temu)
Jazzek
 
do Mariusz Brzeziński: Na zdjęciu dożynkowym obok widać flagi w tych samych miejscach, podobnie gapie w oknach no i widać że na obu jest raczej chłodno. Ale jest tam jeszcze jakiś osobliwy sztandar w lewym górnym rogu, no i na transparencie w głębi ulicy - tam jest "serdecznie witamy", a tu jakby co innego.
2024-01-22 16:33:17 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
Stroje wykluczają 2012 r. :)
2015-09-18 20:57:36 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Poprawione. Dzięki.
2015-09-18 21:00:21 (10 lat temu)
Gandalf
 
Czy Tereska widziała ten wózek ? :)
2017-09-20 19:58:17 (8 lat temu)
Stenek
 
Wózek dla Tereski :))
2017-09-20 20:17:12 (8 lat temu)
TW40
 
do Stenek: I jak się nie cieszyć;-)))
2017-09-20 20:21:55 (8 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do TW40: No tak, tylko się cieszyć :))))
To przedmiot chyba tu najczęściej występujący względem osoby, która go lubi ;))) Na solidny katalog by się już nazbierało, czyż nie?
2017-09-20 20:25:37 (8 lat temu)
TW40
 
do Stenek: Nawet bardzo, bardzo solidny!
2017-09-20 20:57:33 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do TW40: Dbamy o to aby się rozrastał ;-)
2017-09-20 21:11:03 (8 lat temu)
fantom
 
Kostka Rubika. Raczej przed 82 niespotykana w PL.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2017-10-23 23:56:30 (8 lat temu)
Pamiętam, jak nie było jeszcze obwodnicy Leszna i np. do Poznania przejeżdżało się obok stadionu. A kostkę Rubika - miałem w takim, niebieskim opakowaniu
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-10-24 09:16:20 (8 lat temu)
Paulus
 
Pamiętam, że ta kostka była przywieziona z Węgier. Możliwe jest precyzyjne ustalenie daty wykonania zdjęcia ( była to przysięga wojskowa szeregowca przedstawionego na zdjęciu ;-)
2017-10-24 10:34:00 (8 lat temu)
pawulon
 
do fantom: Chyba jednak spotykana przed 82 rokiem, bo pamiętam że szał na to cudo był jak chodziłem do podstawówki, więc było to na pewno przed 82` ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-10-24 05:20:17 (8 lat temu)
fantom
 
do pawulon: Może 1981, może pojedyncze egzemplarze przysyłane zza granicy. W końcówce 70-tych była u nas nieznana.
Kiedy chodziłeś do tej swojej podstawówki?
2017-10-24 06:03:20 (8 lat temu)
fantom
 
2017-10-24 06:05:31 (8 lat temu)
fantom
 
do YouPiter: A pamiętasz w którym ją roku miałeś? Bo Pawulon coś tu kręci...
2017-10-24 10:12:31 (8 lat temu)
pawulon
 
do fantom: Nic nie kręci, a to co Wiki podaje to rok wprowadzenia oficjalnego na rynek polski. Podstawówkę kończyłem w 1980, więc wtedy też musiałem mieć styczność z kostką Rubika. Możliwe że była przywieziona zza granicy, bo mieliśmy w klasie dzieciaki marynarzy i pilota PLL LOT.
2017-10-24 10:27:27 (8 lat temu)
Jazzek
 
do fantom: Ja pamiętam, że mieszkałem w akademiku "Nad Fosą" w sezonie 81/82 i wtedy właśnie się objawiła ta kostka. Mój kolega ułożył ją w parę godzin, a ja do dzisiaj nie potrafię :| Jedynie przy wykorzystaniu przepisu z czasopisma "Problemy" albo "Delta" sobie radziłem.
2017-10-24 10:27:33 (8 lat temu)
do fantom: Moja Rubic`s Cube była tak z roku 85 - 86 i wtedy wydał mi się ten bum - nastąpił. No ale z nikim kopii o to nie kruszę. W `80 dopiero I Komunię miałem i Smienę, otrzymałem, co na wielu zdjęciach już pokazywałem :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2017-10-24 12:08:17 (8 lat temu)
andre13
 
+1 głosów:1
Finał Drużynowego Pucharu Świata, który zdobyli Polacy (niebieskie kaski).
2018-09-24 10:58:44 (7 lat temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
do andre13: 1. Polska-50pkt. 2. Szwecja-42pkt. 3. Rosja-18pkt. 4. Wielka Brytania-15pkt.
2018-09-24 13:06:12 (7 lat temu)
† Erle3
 
+1 głosów:1
Czy to na pewno stadion Sokoła?
2018-10-03 22:41:11 (7 lat temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
13 października 1935 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Stadionu Miejskiego im. Gen. Daniela Konarzewskiego. W skład kompleksu wchodziło boisko do piłki nożnej, 2 boiska do piłki ręcznej, 3 boiska do koszykówki i siatkówki, 3 korty tenisowe, urządzenia do uprawiania lekkoatletyki i sportów obronnych, lodowisko oraz ogródek jordanowski.Kompleks mieścił się w rejonie obecnego Stadionu im. Alfreda Smoczyka (w oddali widoczny "Leśny Zameczek").Wobec powyższego zmieniam przypisanie.
2018-10-04 19:24:57 (7 lat temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
Podmiana na lepszej jakości.
2026-03-03 14:39:21 (3 miesiące temu)
mar
 
do † Erle3 : Nie jestem pewna. Czekam na opinię mieszkańców Leszna.
2018-10-03 23:07:11 (7 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Jac64: Dziękuję :))
2018-10-04 20:14:53 (7 lat temu)
Jac64
 
do mar: Proszę:))
2018-10-04 21:01:29 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
Ul.Sienkiewicza przy Racławickiej. Z lewej Racławicka 18.
2019-06-21 22:35:36 (7 lat temu)
ZPKSoft
 
To ratusz.
2019-06-21 22:16:46 (7 lat temu)
Tomiko
 
+1 głosów:1
Jacek, można by doprecyzować datę- 11 września 1977.
2026-02-09 23:11:28 (4 miesiące temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
do Tomiko: Wstawiłem pęłną datę w obiekcie wydarzenia.
2026-02-09 23:33:18 (4 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Mundur z tymi "generalskimi" wężykami nie będzie aby wcześniejszy?
2026-04-12 03:39:32 (2 miesiące temu)
Jac64
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: Reklamy sklepowe się zgadzają, natomiast w umundurowaniu okres 1955-1965 to czas modernizacji, w którym stare wzory (np. z 1952 roku) funkcjonowały równolegle z nowymi, wprowadzonymi w latach późniejszych.
2026-04-12 19:38:06 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Jac64: "Czas modernizacji" umundurowania LWP to lata 1959-61. Zdjęcie jest na pewno nieco wcześniejsze.
2026-04-12 23:43:56 (2 miesiące temu)
15 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet