| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 656 Katowice - Brynów
-0km
025m
1km
533m
3km
005m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1314następna
Dana
 
+2 głosów:2
Widziałam z datownikiem z 27.05.1912.
2026-04-09 12:22:20 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana
2025-07-29 14:47:20 (10 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
2025-07-29 14:48:46 (10 miesięcy temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Trzeba zacząć robić jakiś porządek ze zdjęciami z Katowic i okolic. W tej chwili mamy obiekt przebudowy stacji który zawiera tylko trzy zdjęcia, w międzyczasie każdy z nowych wiaduktów otrzymał swój własny obiekt. Do tego dwa z pięciu peronów tez mają swój własny obiekt co wydaje mi się "przesadą" (Peron 5 jeszcze okej bo jest owiany różnymi legendami, ale czemu peron 1?).

Nie mam pomysłu jak ten impas rozwiązać ale chciałem głośno zaproponować że nadchodzi czas aby "usiąść i na spokojnie pomyśleć"
2025-08-20 18:25:05 (10 miesięcy temu)
Askofer
 
+2 głosów:2
Ciekawy nastrój tego zdjęcia.
2025-08-22 00:05:35 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Chętnie bym Ci pomógł, ale musiałbyś szerzej naświetlić sytuację. W pierwszym rzędzie sprecyzuj jaki temat, zakres obiektów wchodzi w rachubę, żebym mógł przyjrzeć się temu. Określenie "zdjęcia z Katowic" niewiele mówi.
2025-08-20 19:39:08 (10 miesięcy temu)
elot360
 
do blaggio.: Obiekty nowo budowanych wiaduktów. Ten widoczny na zdjęciu (b622251) oraz ten znajdujący się w tle (b622251). Obiekt peronu 1 który utworzono w trakcie jego przebudowy (b608486).

Tutaj obiekt nazywa się "przebudowa katowickiego węzła kolejowego", to byłby zbyt ogólny obiekt żeby lądowały do niego wszystkie zdjęcia z całych Katowic. Proponuję zostawić ten obiekt pod warunkiem że będzie on zbiorczy dla obiektów o nazwie "przebudowa stacji X" którą dostałyby stacje w Ligocie, Zawodziu i tak dalej. Nawiązuję tutaj do przebudowy LK131 z Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego gdzie tylko poszczególne stacje miały obiekty poświęcone przebudowie (Bytom oraz Chorzów Miasto oidp) a reszta zdjęć z przebudowy lądowała po prostu w obiekcie linii kolejowej.

Cały zakres obecnie trwających przebudów sięga aż do podg Katowice Towarowa KTC na zachodzie, po Katowice Piotrowice na południu, po Katowice Szopienice Północne na wschodzie (Albo nawet dalej w miejsce przyszłego przystanku Katowice Morawa). Osobnym projektem jest przebudowa na odcinku Sosnowiec Główny - Będzin, jeszcze osobnym projektem była przebudowa w Dąbrowie Górniczej. Poszczególne zakresy projektów umówmy się, raczej wychodzą poza granice jednego miasta i obejmują często więcej niż jedną linię kolejową (budowa nowych torów aglomeracyjnych chociażby).

Dlatego proponuję by każda stacja z osobna, wzorem Bytomia (b517117), miała swój obiekt dotyczący obecnie trwającej przebudowy. Katowice miały już w przeszłości jedną przebudowę, jakieś 15 lat temu, proponuję żeby zdjęcia z tamtej przebudowy (czy tam remontu, bo w sumie układ torowy został sam a zrobiono tylko nowe perony oraz zadaszenie w postaci hali) również odseparować do osobnego obiektu. I żeby oba obiekty miały oznaczenia czasowe pozwalające je rozróżnić pomiędzy sobą.
2025-08-20 20:31:11 (10 miesięcy temu)
do elot360: Uwagi tak na szybko. Obiekt typu przebudowa może obejmować tylko zakres wykonywany w tym samym czasie, czyli np. dłuższy odcinek linii, gdzie roboty są prowadzone ciągiem (stacja po stacji + odcinki międzystacyjne kolejno lub prawie jednocześnie). W takim przykładzie widzę przebudowy samych stacji jako odrębne podobiekty takiej przebudowy tak, jak sugerujesz. Zdjęcia z przebudowy odcinków międzystacyjnych razem w głównym obiekcie i niezależnie od tego każde przypisane do miejscowości (chyba że przebudowa linii odbywa się w jednym mieście i przebudowa jest też do niego przypisana), tak jak i obiekty po drodze.
W przypadku zakresu obejmującego węzeł podobnie, z tym że zdjęcia z międzystacyjnych także do linii, a do miejscowości (jeżeli węzeł jest tylko w granicach jednej) nie, ale obiekty jednak też do miejscowości (wiadukt i przejazd za pośrednictwem ulicy lub do stacji, most za pośrednictwem rzeki przypisanej do miasta, inne do pobliskich ulic). Do tego, gdy w ramach przebudowy linii/węzła zakres prac na danej stacji byłby niewielki np. tylko perony, szkoda robić z tego odrębne obiekty, wystarczy zdjęcia przypisać wprost do stacji i ogólnie do przebudowy linii/węzła.

Nie wiem, czy da się to pojąć, ale gdy powoli przeczytasz to dwa-trzy razy, to chyba tak.
2025-08-20 21:29:22 (10 miesięcy temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: To mi zajmie trochę czasu
2025-08-20 21:35:16 (10 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
To widok z balkonu budynku kina Zorza w Katowicach.
2025-10-04 18:56:22 (8 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2025-11-01 23:22:05 (7 miesięcy temu)
marek45
 
do Krzyś_: Dziękuję
2025-11-02 07:26:49 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
Zastanawiam się, czy zdążyli przed Nowym Rokiem?
2025-12-10 20:36:39 (6 miesięcy temu)
Dopisane, poprawa datowania i opisu ☺
2025-12-12 13:02:43 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Woj11: Zdążyli i to tak że do nakręcenia materiału do Kroniki Filmowej musieli jeszcze raz wymieniać ;)
2025-12-13 03:14:25 (6 miesięcy temu)
do vetinari: Nie pasuje mi to za bardzo na budynek tej nastawni. Torowisko przebiega po obydwu stronach? Po lewej budynek dawnego dworca, widok w miarę współczesny z nastawnią i dworcem :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2025-12-12 15:02:09 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Ok...ja dopisalem wedlk tego zdublowanego ☺☺☺
2025-12-12 15:06:51 (6 miesięcy temu)
ulec
 
+3 głosów:3
do chrzan233 : Ta nastawnia stała chyba na miejscu tej: . . Na końcu tego peronu: (w stronę dzisiejszego dworca)
2025-12-12 22:48:06 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki. Wczoraj też na takie info natrafiłem. Zapewna gdzieś po 20 grudnia
2025-12-13 08:45:20 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Przypisalem do muralów ☺
2026-01-11 21:40:58 (5 miesięcy temu)
Sądząc po tych białych pasach na słupach wiaty to może być później...
2026-05-30 18:29:42 (28 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Końcówka lat 60-tych. Moda, fryzury na Beatlesa
2026-06-15 12:31:34 (12 dni temu)
Pokaż na mapie
135 Dyskusji (ostatnia 12 dni temu)
Linia kolejowa nr 656 Katowice - Brynów - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet