| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 708 Chorzów Batory - Chorzów Miasto
0km
000m
1km
188m
1km
275m
1km
546m
2km
361m
2km
470m
3km
102m
3km
163m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234następna
Teraz ta stacja tak wygląda:
2012-10-01 21:27:58 (13 lat temu)
Samochody 1925+.
2024-07-04 15:38:07 (rok temu)
WW
 
0 głosów:1
do Eugeniusz S.: Smutnego linka nam zaprezentowałeś, Eugenie.
2012-10-01 22:51:46 (13 lat temu)
do WW: To jest przebudowane w latach 70 tych.
2012-10-01 23:09:20 (13 lat temu)
reden
 
+2 głosów:2
Dworzec został oddany do użytku w 1913r.
2025-01-05 18:58:34 (rok temu)
pawulon
 
do reden: Wystarczy raz napisać, po co to piszesz pod każdym zdjęciem, tak samo jak o tym Kowatzu pod innymi.
2025-01-05 19:09:56 (rok temu)
reden
 
+3 głosów:3
do pawulon: Napisałem komentarz pod każdym niedokładnie datowanym zdjęciem. Gdybym napisał tylko pod jednym, to reszta nie zostałaby poprawiona.
2025-01-05 19:30:53 (rok temu)
reden
 
+2 głosów:2
Dworzec został oddany do użytku w 1913r.
2025-01-05 19:01:31 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Widziałam z korespondencją z 29.11.1914
2026-02-24 11:36:52 (4 miesiące temu)
reden
 
Dworzec został oddany do użytku w 1913r.
2025-01-05 18:58:56 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Dopisałem zdjęcie do obiektu widocznej w kadrze stacji kolejowej
2025-06-04 16:17:23 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Dlaczego istnieją dwa obiekty stacji Chorzów Miasto?
2024-10-11 19:38:59 (rok temu)
Czy usunięcie cudzysłowu z nazwy coś zmieniło?
2025-01-11 23:06:41 (rok temu)
ylooC
 
do elot360: Wydaje mi się, że w ten sposób rozdzielono starą stację od nowej... trzeba by się zastanowić jak to ogarnąć. Czy nowa ma być podobiektem starej, czy scalić zdjęcia itd... zostawiam tubylcom decyzję
2024-10-11 19:53:01 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do ylooC: Tyle że porównując ze zdjęciami archiwalnymi, tu nie było żadnej innej stacji oprócz tej która jest w tej chwili po prostu przebudowywana. Katowice czy Kraków Główny po swoich przebudowach nie dostały chyba dodatkowych znaczników, sąsiedni Bytom też jest gruntownie przebudowywany i też jako podobiekt a nie traktowane jako zupełnie nowa stacja. Nie widzę powodów dlaczego akurat w Chorzowie Mieście miałoby być inaczej
2024-10-11 19:56:06 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do elot360: Dlatego napisałem, że zostawiam lokalnym, nie powinno tak być masz rację. Na pewno chłopaki/dziewczyny ogarną.
2024-10-11 19:56:56 (rok temu)
do elot360: Mamy juź tak na portalu nastawione, źe do momentu przebudowy, wyburzania albo jakylkowiek zasadniczych zmian obiekt jest podzielony na przed/po zmianach wyzerunku.
2024-10-11 19:59:31 (rok temu)
elot360
 
do vetinari: Okej. Czemu zatem dla stacji Bytom został po prostu utworzony podobiekt dotyczący przebudowy stacji i hali peronowej? Dla porównania, obiekt Warszawy Zachodniej (Na której prace wciąż się toczą), ma po prostu zaznaczone że jest w trakcie przebudowy i są w nim zdjęcia i sprzed przebudowy i w trakcie, pewnie będą też zdjęcia po przebudowie.
2024-10-11 20:03:26 (rok temu)
do vetinari: Ale tu chyba już wszystko prawie skończono. Tu nie ma na co czekać, tylko przerzucić zdjęcia do starego obiektu. Tu nawet nie było sensu tworzenia osobnego obiektu, jak dla budowy/przebudowy.
2024-10-11 20:07:08 (rok temu)
do elot360: Bo podobiekt przebudowa, remont, wyburzanie jest obiektem tematycznym, i ma utrzwalić zmiany które natępują w konkretnym obiektu. I stwarzają je tylko ludzie, kaźdy w swojim wolnym czasie. I nik niejest nieomylny, niejest nastawiony konkretny proces jak takie podobiekty tematiczne zapisiwać. I jak by się ustalilo, to by po jakymś czasie i tak ludzie zapomniali... Mojim zdaniem jest waźne to, źe mamy udokumentowane takie zmiany, i napewno sie kiedyś znajdzie czas i ochotnik na przypadkowe poprawy. I swoją drogą, nieuwierzyś, ale wieloletni uźytkownicy zapominają na takowe podstawowe rzeczy źe jest róźnica pomiędzy Stacjią kolejową i Dworcem kolejowym, albo źe wiadukty teź trzeba minimalnie przypisiwać do linii kolejowych...to jest mojim zdaniem większy problem ☺
2024-10-11 20:11:58 (rok temu)
do elot360: Generalnie przebudowy/modernizacje nie powinny mieć odrębnych obiektów, bo nie przechodzą jak budowa z fazy nieistnienia do fazy istnienia. Jednak, gdy ktoś zafascynowany takim procesem ładuje dużo zdjęć szczegółowych pokazujących co się dzieje tam, to jednak te masę trzeba jakoś wyodrębnić, bo takie zdjęcia nieco odbiegają charakterem od tych zwykłych. Jednocześnie trudno określić granicę pomiędzy tym, kiedy warto, a kiedy nie warto tego robić.
2024-10-11 20:16:40 (rok temu)
do blaggio.: Ja myśle źe taky tematiczny obiekt wprzebudowy, budowy ma swoje miejsce na naszym portalu.
2024-10-11 20:13:22 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Na czym stanęło?
2025-01-10 01:41:17 (rok temu)
elot360
 
+2 głosów:2
do vetinari: Spokojnie, z czasem jak będę grzebał w swoich archiwach to dokopiemy się do kolejnych problemów :> Zdziwiło mnie stwierdzenie że jest to jakiś system, podczas gdy już teraz znam odstępstwa od tego systemu :P Na Wikipedii kiedyś mnie instruowali że tworzenie tematycznego tagu dla np przebudowy stacji należy stworzyć po jej zakończeniu, żeby można było wprowadzić faktyczną datę okresu prac. Myślę że nad tej stronie nie ma takich problemów ze względu na łatwość i dowolność edytowania przypisań.

To co zrobiono w przypadku Bytomia uważam za dobre i wzorcowe, bo mamy jeden obiekt stacji który spaja wszystkie zdjęcia oraz dodatkowo podobiekt tematyczny związany z przebudową. A sam podobiekt może żyć własnym życiem tak długo jak trwa przebudowa albo jak długo będą wyciekać archiwalne zdjęcia z tym związane
2024-10-11 20:16:43 (rok temu)
do vetinari: Jasne, że dowolność jest dopuszczalna, tylko potrzebne jest pewne wyczucie. ale w powyższym przypadku widoki już nie będą róznic sie od tych późniejszych, więc wyodrębnianie nie ma sensu.
2024-10-11 20:19:08 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Czy takim wyodrębnieniem nie wystarczy podobiekt tematyczny, jak zrobiono w Bytomiu?
2024-10-11 20:17:21 (rok temu)
do elot360: Wystarczy. Tu problem polega w pierwszym rzędzie po prostu na nadaniu niewłaściwej nazwy temu obiektowi i określeni nieodpowiedniego typu (nie stacja).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2024-10-11 20:22:34 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Jeszcze jedna uwaga co do wyodrębniania: w wyodrębnionym obiekcie tematycznym są też zdjęcia ogólne np. pokazujące całą stację, i nie ma przeciwwskazań, by niektóre z nich były przypisane także bezpośrednio do stacji. Zawsze przypisań do zdjęcia można dać, ile się chce, byle były z sensem. dlaczego zdjęcie np. całego dworca w trakcie remontu ma tkwić tylko w podobiekcie tematycznym, a nie tez w ogólnej galerii zdjęć dworca.
2024-10-11 20:38:42 (rok temu)
do elot360: Nawet przy budowie w skrajnych przypadkach jest potrzebne wyczucie. Utworzyłeś obiekt przystanku w Krakowie . Czy tam potrzebne byłoby wyodrębnianie przy tak prostym obiekcie podoobiektu budowy, kiedy wszystkie zdjęcia pokazują obiekt w całości, i brak większej ilości zdjęć w innym ujęciu? Oczywiście nie. Wyodrębnianie traktowałbym nie jako imperatyw, a raczej pewną konieczność w obliczu groźby zdominowania galerii zdjęć zdjęciami o charakterze odbiegającym od ogólnych reguł ujmowania obiektów na zdjęciach.
2024-10-11 21:00:22 (rok temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do blaggio.: No wlaśnie, czasami to "pewne wyczucie" u niektórych uźytkowników brakuje ☺☺☺
2024-10-11 20:25:02 (rok temu)
elot360
 
do blaggio.: Czy mogę prosić o doprecyzowanie? Bo jestem pewien czy zrobiłem coś dobrze czy źle
2024-10-11 21:17:33 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Jeśli chodzi o przystanek autobusowy, nie mam żadnych zastrzeżeń. Z resztą inaczej od razu coś bym sugerował, wtedy gdy komentowałem tam pod jednym ze zdjęć przystanku.
2024-10-11 21:38:06 (rok temu)
do elot360: Cóż ja mogę? Ok. Żartuję. ;-)
Wobec braku jakiejkolwiek reakcji ze strony Kolegi Eugeniusza dla dobra ogółu trzeba to załatwić bez skrupułów. Przerzucić zdjęcia i "wykopać" tę Stację "Chorzów Miasto". Pozwalam Ci na to. ;-)
2025-01-10 20:56:09 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: I wczym jest problem dodać poprostu do tej starej stacji określenie "stara" i nową, przebudowaną stacjie odhaczyć od tej starej jako osobny obiekt? Stacjia zmnienila swój wyzerunek, Nadal będę bronil swoje zdanie, źe na fotopolsce mamy podzielone w ten zposób zdjięcia przebudowanych obiektów.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-01-10 21:17:07 (rok temu)
do vetinari: Nie denerwuj się, ale to co napisałeś teraz, jest moim zdaniem zbyt daleko idącą interpretacją przyjętego dzielenia na stare i nowe. Przy budynku jest prostsza sprawa. Za nowy uznajemy budynek postawiony od nowa od fundamentów po dach taki, że nic nie zostało ze starego. Na przykład dworzec na tej stacji powinien mieć właśnie dwa obiekty, ale nie ma, i nie ma mimo to jakiegoś problemu. Według Twojego zdania starą stację trzeba byłoby uznać za nieistniejącą, co nie byłoby zgodne z prawdą, bo dworzec choć niepełniący swojej funkcji pozostał i może coś jeszcze. Czyli stacja musiałaby być uznana jako istniejąca częściowo, i to w tym samym miejscu, co nowa. trochę to pozbawione sensu. Stację radykalnie przebudowano i zmodernizowano, ale to jest nadal ta sama stacja w tym samym miejscu. Rozpoczęła po prostu nowy etap swojego istnienia. Dlatego szkoda komplikować sprawę i dodawać jeszcze jeden obiekt, bo to nie da żadnej korzyści, tylko trzeba kontynuować opowiadanie historii tej stacji, i już.
2025-01-10 22:14:38 (rok temu)
do blaggio.: Rozumiem, dokladnie, jeścze raz popatrzylem na te zdjięcia i proponuje jeścze jedną moźliwoścz, pozbierać zdjięcia z przebudowy i dodaź do obiektu tematicznego naprz, przebudowa albo remont. Jednacze dla tego tam chyba Eugeniusz chodzil i dokumentowal te zmiany.
2025-01-11 09:03:58 (rok temu)
do vetinari: Taka propozycja jest do przyjęcia jak najbardziej.
2025-01-11 12:32:08 (rok temu)
Dana
 
Kamienica po lewej to dziś Dworcowa 3?
2024-06-29 15:59:25 (rok temu)
PiotrW
 
Gdy oglądam stare zdjęcia tego kawałka Chorzowa nachodzą mnie wspomnienia dawnych lat i słowa... jak to szło tak s.......lić......
2024-06-29 16:10:06 (rok temu)
do Dana : Wygląda że tak, budynku pod adresem pl. Dworcowy 1 jeszcze nie wybudowano.
2024-06-29 17:30:49 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Też tak uważam - dałam znacznik i dzięki :)
2024-06-29 19:08:01 (rok temu)
Nemezis
 
+1 głosów:1
2024-10-06 21:35:44 (rok temu)
elot360
 
+1 głosów:1
Mogę zaproponować by obiekt przejazdu kolejowego był także przypisany do obiektu stacji kolejowej Chorzów Miasto? Wszak ten przejazd był jej elementem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka odmiany jednego wyrazu
2024-10-11 20:22:42 (rok temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do elot360: No i ru masz dowód na to, źe wieloletni uźytkownik zakladając obiekt przejazdu kolejowego poprostu niedopisal teź do linii kolejowej. I na Terenach Katowic, Chorzowa, Zabrza itd takych obiektoów "kolejowych" jest sporo....
2024-10-11 21:01:02 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do elot360: Przejazd przypisałem o stacji, ale niezależnie od tego powinien być też przypisany do linii.
2024-10-11 21:11:44 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do vetinari: Przystanek obok, też nie należy do żadnej linii.. zaraz to ogarnę.
2024-10-11 21:03:18 (rok temu)
do ylooC: Na takie braky przypisań naprawde trudno traficz, czlowiek jakoś przyjmuje źe zakladający juź to zrobil....
2024-10-11 21:08:53 (rok temu)
do ylooC: Przystanek odpisz od ulicy, bo takich obiektów zwykle nie przypisujemy do ulic.
2024-10-11 21:10:15 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do blaggio.: a dlaczego przejazd do stacji? Jest w jej garnicach? Powinien mieć przypisanie do ulicy i km do linii. nic innego moim zdaniem
2024-10-11 21:18:38 (rok temu)
elot360
 
do ylooC: Przejazd był w granicach stacji Chorzów Miasto. Głowica rozjazdowa od strony Chorzowa Batorego znajdowała się za ulicą Strzelców Bytomskich:
2024-10-11 21:25:24 (rok temu)
ylooC
 
do elot360: Ok dopisałem ponownie (bo usunąłem wcześniej)... chyba ogarnąłem... kol. Eugeniusz S... jakieś komentarze dodatkowe?
2024-10-11 21:27:08 (rok temu)
do elot360: Głowica to niezbity dowód, ale linie i stacje mają swoje działki, których granice można odczytać na geoportalu.
2024-10-11 21:44:20 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Pozostaje kwestia stacji "Chorzów miasto".. czy podobiekt oryginału, czy jak.... zostawiam lokalnym
2024-10-11 21:28:14 (rok temu)
elot360
 
do ylooC: Zostawmy tą dyskusję pod sąsiednim zdjęciem :P
2024-10-11 21:29:17 (rok temu)
Ohm54
 
Czemu służyło takie połączenie?
2026-03-11 17:40:56 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Dołożyłem obiekt bocznicy.
2026-03-11 20:19:40 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Transporcie wagonów tramwajowych przy użyciu linii kolejowych?
2026-03-11 18:00:09 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Głównie dostawie węgla do kotłowni, dostawie szyn i inych materiałów budowlanych.
2026-03-11 18:20:41 (3 miesiące temu)
Ohm54
 
do Ohm54: Pytam o połączenie torowe kolejowo-tramwajowe.
2026-03-11 18:29:16 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
31 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Linia kolejowa nr 708 Chorzów Batory - Chorzów Miasto - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 708 Chorzów Batory - Chorzów Miasto w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet