| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Linia kolejowa nr 713 Katowice - Chorzów Batory
0km
000m
1km
621m
4km
056m
4km
504m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1415następna
Dana
 
+2 głosów:2
Widziałam z datownikiem z 27.05.1912.
2026-04-09 12:22:20 (2 miesiące temu)
reden
 
+2 głosów:2
Dworzec został oddany do użytku w 1913r.
2025-01-05 19:01:31 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Widziałam z korespondencją z 29.11.1914
2026-02-24 11:36:52 (4 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+4 głosów:4
W upały musi tam być wewnątrz piekielnie gorąco.
2022-08-07 11:28:22 (3 lata temu)
To jest posterunek odgałęźny Gottwald w km 3,783 linii jednotorowej nr 713 łączącej posterunek KTC (zlokalizowany przy p.o. Katowice Załęże) z towarową częścią stacji Chorzów Batory (z linii 713 nie da się wjechać w perony). Na podg Gottwald odgałęzia się łącznica nr 651 w kierunku posterunku Hajduki, skąd pociąg może jechać dalej do st. Katowice Ligota, Katowice Muchowiec lub st. Ruda Kochłowice.
2022-08-07 12:53:58 (3 lata temu)
Jeszcze mnie trapi ta data budowy - rok 1953 na nie jest prawidłowy, budynek posterunku powstał raczej w latach 70-tych jako nastawnia stacji kopalnianej. Łącznica 651 nie miała wtedy żadnego związku z linią 713 a łączyła się z obecnie nie istniejącą dwutorową towarową linią biegnącą z KTC do Batorego, linia ta od KTC do rejonu tego posterunku biegła po północnej stronie linii 137 i w tym miejscu przechodziła na stronę południową. Tu był tu zlokalizowany posterunek Obroki na którym odgałeziała się właśnie łącznica 651.
2022-08-08 15:02:14 (3 lata temu)
do ZPKSoft: Nie, to budynek murowany z PGSów z elewacją z blachy.
2022-08-07 12:55:09 (3 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Dzięki zmieniłem nazwę.
2022-08-07 16:20:34 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: Przeniosłem przypisanie z przystanku K-ce Załęże do linii 713.
2022-08-07 18:51:37 (3 lata temu)
2022-08-08 15:22:39 (3 lata temu)
do Eugeniusz S.: To nie rozwiewa moich wątpliwości, a budynek widoczny na zdjęciu na zicher powstał jakieś 25 lat później.
2022-08-09 10:40:27 (3 lata temu)
elot360
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Zdjęcia nastawni przeniosłem do nowego obiektu, tam można się spierać jaką datę wybudowania należy wprowadzić. Rozdzieliłem budynek od samego posterunku bo ten przestał istnieć na przełomie 2024/2025 (nie znam dokładnej daty), natomiast sam w sobie budynek jeszcze stoi
2026-03-11 21:56:13 (3 miesiące temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
To widok z balkonu budynku kina Zorza w Katowicach.
2025-10-04 18:56:22 (8 miesięcy temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2025-11-01 23:22:05 (7 miesięcy temu)
marek45
 
do Krzyś_: Dziękuję
2025-11-02 07:26:49 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
Zastanawiam się, czy zdążyli przed Nowym Rokiem?
2025-12-10 20:36:39 (6 miesięcy temu)
Dopisane, poprawa datowania i opisu ☺
2025-12-12 13:02:43 (6 miesięcy temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Woj11: Zdążyli i to tak że do nakręcenia materiału do Kroniki Filmowej musieli jeszcze raz wymieniać ;)
2025-12-13 03:14:25 (6 miesięcy temu)
do vetinari: Nie pasuje mi to za bardzo na budynek tej nastawni. Torowisko przebiega po obydwu stronach? Po lewej budynek dawnego dworca, widok w miarę współczesny z nastawnią i dworcem :
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2025-12-12 15:02:09 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Ok...ja dopisalem wedlk tego zdublowanego ☺☺☺
2025-12-12 15:06:51 (6 miesięcy temu)
ulec
 
+3 głosów:3
do chrzan233 : Ta nastawnia stała chyba na miejscu tej: . . Na końcu tego peronu: (w stronę dzisiejszego dworca)
2025-12-12 22:48:06 (6 miesięcy temu)
Woj11
 
do Jarosław Dubowski: Dzięki. Wczoraj też na takie info natrafiłem. Zapewna gdzieś po 20 grudnia
2025-12-13 08:45:20 (6 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Przypisalem do muralów ☺
2026-01-11 21:40:58 (5 miesięcy temu)
Ohm54
 
Czemu służyło takie połączenie?
2026-03-11 17:40:56 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Dołożyłem obiekt bocznicy.
2026-03-11 20:19:40 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Transporcie wagonów tramwajowych przy użyciu linii kolejowych?
2026-03-11 18:00:09 (3 miesiące temu)
do Ohm54: Głównie dostawie węgla do kotłowni, dostawie szyn i inych materiałów budowlanych.
2026-03-11 18:20:41 (3 miesiące temu)
Ohm54
 
do Ohm54: Pytam o połączenie torowe kolejowo-tramwajowe.
2026-03-11 18:29:16 (3 miesiące temu)
Sądząc po tych białych pasach na słupach wiaty to może być później...
2026-05-30 18:29:42 (28 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Końcówka lat 60-tych. Moda, fryzury na Beatlesa
2026-06-15 12:31:34 (12 dni temu)
Pokaż na mapie
150 Dyskusji (ostatnia 12 dni temu)
Linia kolejowa nr 713 Katowice - Chorzów Batory - obiekty i wydarzenia
Linia kolejowa nr 713 Katowice - Chorzów Batory w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet