| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Radiostacja

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Obszar nr 3 Radiostacja.
Kopcińskiego – Strykowska – granica dzielnic Śródmieście/Bałuty – granica dzielnic Śródmieście/Widzew – Kopcińskiego.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...3334następna
blaggio.
 
+1 głosów:1
Za skrzyżowaniem kawiarnia "Irena", później sklep-delikatesy "Marcel". Nie wiem co tam jest teraz. Przypisałem zdjęcie również do tego obiektu pod roboczą nazwą Sklep. Oczekuję propozycji co do nazwy.
2016-10-22 23:12:12 (9 lat temu)
Kojarzy ktoś, w którym roku sklepy "Andre" zostały przerobione na "Marcel"? Zaczęło mnie to nurtować i szukam.
2026-06-25 17:50:49 (3 dni temu)
pewu
 
+1 głosów:1
Teraz ktoś zrobił tam remont, ale zupełnie bez poszanowania dla oryginalnego pomysłu, zaprojektowanego zresztą przez dość zasłużonego łódzkiego architekta. Chyba obecnie jeszcze nic tam nie ma (remont w drodze).
2026-06-26 07:56:24 (2 dni temu)
Mkoas
 
+1 głosów:1
do blaggio.: "Andre" też był. Teraz jest nijak
2016-10-22 23:23:11 (9 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Ikarus99: Wygląda na to, że w 2005 r.
2026-06-25 21:33:00 (2 dni temu)
do blaggio.: Właśnie też taką informację znalazłem w sieci, ale wydaje mi się, że przy niektórych placówkach logo czy cokolwiek innego związanego z "Andre" przetrwało jeszcze kilka lat. Szczególnie mam tu na myśli lokal przy wieżowcu, mieszczącym się pod adresem Franciszkańska 66/68, gdzie aktualnie jest sklep z artykułami, bodaj, pirotechnicznymi. Podobnie jest z norweską siecią "Rema1000", której jeden ze sklepów mieścił się przy Matejki 3/5. Wg danych znalezionych w Internecie, "Rema1000" wycofała się z polskiego rynku w 2003 roku (oficjalnie: sklepy zostały sprzedane), a wózki z logo tego brandu były używane jeszcze pod koniec dekady 200x. Wtedy to chyba nazywało się "Twój Sklep"., a dziś jest tam siłownia, "Lewiatan" i pewnie coś jeszcze.
2026-06-26 20:58:17 (dzień temu)
Do Zeto: To jest po prostu fragment przeciwwodnej izolacji bitumicznej wykonanej na wierzchu zbiornika przed zasypaniem ziemią.
2018-10-21 10:15:44 (7 lat temu)
Ten znacznik to chyba coś nie ten teges.
2026-05-14 13:56:09 (miesiąc temu)
do marjallo: Rzeczywiście, ale niech zostanie jako ciekawostka. ;-))
2026-05-14 20:05:14 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Nie widzę tu na pierwszym planie posesji z Kilińskiego 60 ... Gdyby Kolega zaznaczył to znacznikiem, może bym widział ... Na pierwszym planie widzę trawnik i pieszych idących chodnikiem ...
2026-05-12 21:47:22 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Parku też jakoś nie widzę ... Fotografujący był może w parku - miał Park za plecami ale to nie znaczy ze Park jest na zdjęciu ...
2026-05-12 21:49:49 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
Dworzec Fabryczny jak najbardziej widzę ... :)
2026-05-12 21:50:46 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest bardzo fajne, przedstawia widok starego Dworca Fabrycznego, narożną kamienicę na POW i nic poza tym. Widoczny na pierwszym planie trawnik to otoczka Parku a nie sam Park. Takie jest moje zdanie do którego mam prawo.
2026-05-13 06:54:39 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: To może znacznik na kamienicy Ci pomoże. ;-)
To jest ten sam kawałek parku co tu , tylko widoczny od strony ulicy przechodzącej po lewej i w tle upragniona kamienica Kilinskiego 60
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2026-05-12 23:47:52 (miesiąc temu)
do blaggio.: Że w lewej części kadru jest ulica POW - doskonale wiem i nie trzeba mi tego zaznaczać tej kamienicy. Nadal nie widzę tej posesji Kilińskiego 60 ... Nie ma tego i po co pisać ... ? Wprowadza to w błąd ... Równie dobrze można napisać że rosła tu Puszcza Łódzka z 500 lat temu ...
2026-05-13 06:49:37 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Tu masz ten sam skrót widoczny najbliżej na zdjęciu. Czy uważasz, ze to już nie jest park? ;-)
2026-05-13 14:14:21 (miesiąc temu)
sawickimarcin
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Daj spokój ... To Twoje zlinkowane zdjęcie jest 100 lat późniejsze ... Pokazujesz mi tory ... Granice poszczególnych elementów małej architektury jak chodniki, krawężniki zmianiły się przez ten czas z 10 razy ...Daj spokój ...Świetny fotograf jakim był Pfeiffer chciał pokazać Dworzec Fabryczny a przyklejanie temu ujęciu wspomnień po wyburzonych kamienicach i trawnika otaczającego Park jest nie na miejscu ... Twoje ulubione cienie - cienie drzew pokazują gdzie kończy się park ...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: fragment
2026-05-13 14:50:33 (miesiąc temu)
do sawickimarcin: Według twojego wyobrażenia park kończy się tam, gdzie stał fotograf, ale to jest teren świeżo zrekultywowany po wyburzeniu drewnianych budynków na narożnej parceli widocznych po prawej za domem na i komórek na tyłach posesji Kilińskiego 60. Teren oczyszczono i włączono do parku po to, by wyeksponować dworzec. Z resztą przypisanie zdjęcia musi być zgodne z tym, co jest obecnie, a obecnie ten skwer nalezy do parku.
2026-05-13 23:14:35 (miesiąc temu)
do blaggio.: Poddaję się.Kończę polemikę w tym temacie. Brak czasu i szkoda mi krwi ... Nie przekonałeś mnie. Pozdrawiam.
2026-05-14 05:22:46 (miesiąc temu)
yani
 
+2 głosów:2
LWD Zuch 2. Rok 1949, nie 1939.
2026-05-10 14:05:06 (miesiąc temu)
Świetna seria.
2026-05-14 13:56:41 (miesiąc temu)
I to jest TO ! ;)
2026-05-14 14:01:01 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Ewqa: Ten zakład rzeczywiście był po tym adresem. Ten budynek ze zdjęcia stał w miejscu widocznym trochę bliżej ulicy tak, jakby przylegała do fasady współczesnego budynku. Z tyłu były zabudowania gospodarcze. Dziś pozostał tylko niski budynek po stronie wschodniej. W spisie szpitali z lat 30. widnieje jako Dom Miłosierdzia, zakład dla idiotów. Ze zdjęć lotniczych wynika, że to jest strona od ulicy, a w oddali widać tył nadal istniejącego domu przy Tkackiej 32. Pod nr 34 był ogród, być może też należący do szpitala. Na mapach z drugiej połowy lat 50. jeszcze widnieje, jako szkoła. Nowy gmach musiał powstać na przełomie lat 50. i 60.,
2026-04-10 20:05:57 (2 miesiące temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Założyłam obiekt. Dziękuję za wyjaśnienia :)
2026-04-10 22:30:33 (2 miesiące temu)
To jest ulica Narutowicza, w tle ogrodzenie Sądu Okręgowego.
2026-05-30 23:16:03 (28 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Na zdjęciu LWD Zuch-1 i rok 1948
2026-05-10 12:50:31 (miesiąc temu)
Woj11
 
Protoplasta Filharmonii - Teatr "Thalia"
2026-05-31 09:45:58 (28 dni temu)
Woj11
 
Gmach Towarzystwo Kredytowe Miasta Łodzi - Pimorska 21
2026-05-31 09:50:04 (28 dni temu)
Pokaż na mapie
334 Dyskusji (ostatnia dzień temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Radiostacja
12
ul. Banacha
Nowopołudniowa
ul. Jaracza Stefana
Cegielniana
ul. Krzywickiego
Stachiewicza
ul. Lumumby
Bystrzycka, Wulfilastrasse, Dolne Stoki
al. Palki Grzegorza
Trębacka (pd fragment), Strykowska
ul. Pilarskiego
Brasławska
ul. Pomorska
Średnia, Nowotki
ro. Solidarności
Rondo Waryńskiego
 
 
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet