| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

SIM Retkinia

1 subskrypcja
Religia
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Zieleń
Sport
Kolej
Woda
Obszar nr 33 Retkinia.
Ks. Popiełuszki – Kusocińskiego – Retkińska – Krzemieniecka – Al. Bandurskiego – Al. Waltera-Janke – tory PKP – Ks. Popiełuszki.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
1234567następna
Danuta B.
 
+5 głosów:5
Brawo zo tę składankę! Objaśnij, proszę, jeśli wiesz, co autor, miał na myśli. Owieczki, pasterz(?), znaki astralne, symbole walut...
2013-11-08 21:16:09 (12 lat temu)
Dla mnie to te futurystyczne udoskonalenie historycznego obrazu z Borja. Pani zabrala się za inną odslonę twarzy Jezusa... no i wyszlo tak jak wyszlo :)
2013-11-09 01:17:29 (12 lat temu)
Czyli reasumując ... Jakiś "artysta" dostał sporą kasę za projekt "po znajomości", firma malująca budynek znowu dostała kasę za pracę od Miasta a Ludzkość nawet nie wie o co chodzi w tym muralu ... Lepiej chyba było wydać ta kasę na biednych, na lecznictwo, czy inne szczytne cele niż na te bohomazy ...
2025-01-26 23:41:12 (rok temu)
Jarosław Budyta
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Ten autor ma lepsze myśli niż ten
2013-11-09 00:19:32 (12 lat temu)
zeto
 
do Danuta B.: Nie podejmuję się, oczywiście, objaśniać co autor miał na myśli. Warto natomiast prześledzić inne jego dokonania, które, być może, dadzą jakąś podpowiedź.:
2013-11-09 10:20:40 (12 lat temu)
sawickimarcin
 
+2 głosów:2
No ale gdzie ten mural ... ?
2025-01-23 23:09:38 (rok temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do sawickimarcin: Już "znikłem go"
2025-01-23 23:20:09 (rok temu)
pewu
 
+1 głosów:1
Super, czyli teraz wiemy, kiedy będzie można znowu pisać, że się nie wyrobili ;)
2025-01-27 08:32:29 (rok temu)
Na kiedy planują ukończenie tej inwestycji? Skoro budują fragment KDP w Łodzi to co z pozostałymi fragmentami skoro zaczęli budować Łodzi !
2025-01-29 13:40:47 (rok temu)
do kodens79: Z tego, co wyczytałem, wynika, że drążenie tunelu ma rozpocząć się w końcu 2026 r. i potrwać prawie cztery lata, a odcinek kolei DP Warszawa - Łódź ma działać od 2032 r., a dalej to już nic nie wiadomo. Dlatego zasadne jest pytanie po co w takim razie już teraz buduje się to, jeśli i tak będzie czekało ponad rok na rozpoczęcie drążenia. Może to są echa wcześniejszych zbyt optymistycznych planów.
2025-01-29 18:28:35 (rok temu)
Podpinka pod łódzkie murale ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-07-17 20:57:46 (11 miesięcy temu)
zeto
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Będzie dopisane do murali. Jeszcze coś chcę sprawdzić ;-)
2025-07-17 21:11:26 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
W ramach Spartakiady rozegrano też MP w boksie na obiektach łódzkiego Włókniarza
2025-11-08 12:35:49 (7 miesięcy temu)
Jolanta Mikołajewska
 
+1 głosów:1
Widać wieżę fabryki Plihala, to stadion ŁKS Włókniarz przy Unii 2, obecnie ŁKS.
2025-11-08 23:11:21 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Do Michał: Ta poczta była na ulicy Napierskiego, ale tej nieistniejącej, jednej z ulic Retkinii-Piaski. Dodałem tę ulicę i przeniosłem zdjęcie. Niestety, nie mam teraz dostępu do starych planów Łodzi sprzed 1970 r., gdzie na odwrocie był m.in. wykaz urzędów pocztowych z adresami. Zostawiłem znacznik poczty na mapie w miejscu przypuszczalnej lokalizacji na początku ulicy. Może ktoś ma taki stary plan Łodzi i mógłby ustalić adres, wtedy łatwo byłoby ustawić znacznik właściwie. Ty zaznaczyłeś na mapie miejsce, gdzie stoi dom, w którym tez była poczta, ale przy Hufcowej, czyli ten ze zdjęcia . Stara Napierskiego dochodziła do Retkińskiej przy narożnej kamienicy Retkińska 82 (na zdjęciu ), w której później też była poczta.
2025-11-21 20:19:01 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Ok. Ale z opisu Retkini jaką pamiętasz wychodzi że to ta na środku
2025-11-21 20:37:33 (7 miesięcy temu)
do Michał. K: No, to niestety ktoś się pomylił. Ten dom przy Hufcowej jest inny i to był jedyny dom, w którym na Hufcowej była poczta, bo jeszcze na mapie topograficznej z ok. 1990 r. jest tak oznaczony. Z resztą w 1971 r. istniała jedynie stara Napierskiego, tak jak ją zaznaczyłem, i zniknęła ok. 1974 r.
Jeszcze na osiedlu Retkinia Zachód też była poczta w domu przy dawnej Balonowej > .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-21 21:09:29 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Budynek poczty był na Kostki Napieralskiego 38 , info z dzisiaj i dodałem autora fotografii.
2025-11-23 17:42:51 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: To już nieźle. Czyli z tego by wynikało, że numeracja rosła od Retkińskiej. Przesunąłem nieco znacznik na mapie. Wyszło mi, że dom stał ok. 200 m od końca ulicy wypadającego przy ul. Koczaskiego (obecnie Króla), czyli licząc słupy co 50 m, to przy czwartym.
2025-11-23 18:26:42 (7 miesięcy temu)
Do Michał: Nie wydaje mi się, żeby to była ul. Napierskiego. Moim zdaniem to jest raczej dawna ulica Zagrodniki, widok z miejsca, gdzie dochodziła do niej ul. Obywatelska. Teraz w tym miejscu stoi pawilon chyba Stokrotki przy Florecistów. Słupy są po drugiej stronie jezdni. Widać też zagięcie prawej pierzei, a takie właśnie na tym odcinku było na Zagrodnikach. Ulica Napierskiego była prosta o jednakowej szerokości na całej długości.Zagrodniki miały podobną szerokość, ale ona była zmienna (12-15 m), , bo to była dawna wiejska ulica.
2025-11-23 21:40:37 (7 miesięcy temu)
do blaggio.: Opis z książki z wyd. Księży Młyn tak prawi.
2025-11-24 06:21:58 (7 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Michał. K: Cóż zrobić. Można tylko podejrzewać, że redaktor z wydawnictwa nie był w stanie zweryfikować tego, co ktoś napisał, a ten ktoś też być może bazował na informacjach z trzeciej ręki, i tu może być źródło pomyłki. Trzeba pamiętać o tym, że ktoś, kto wtedy (w 1971 r.) żył już, i może coś potwierdzić, dziś ma przynajmniej 65 lat, i na pewno nie jest to wydawca ani autor opracowania. Po tylu latach pamięć każdego może zawieść.
Gdybysmy mieli jeszcze jakieś fotografie przypisane do każdej z tych ulic, byłoby łatwiej. Ja w każdym bądź razie podtrzymuję swoje zdanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-11-24 11:37:27 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Kolejarz (Warszawa) – Gwardia (Kraków): 9 września 1951,stary stadion ŁKS. 1/2 PP rozgrywano w ramach Spartakiady
2026-01-28 21:37:58 (4 miesiące temu)
Do Da Signa: Szukaj koło starego stadionu ŁKS.
2026-06-08 20:25:00 (19 dni temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-06-08 20:25:41 (19 dni temu)
do blaggio.: Dziękuję, przypisane.
2026-06-08 20:35:16 (19 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Oznaczyłam wieżę ciśnień.
2026-06-08 20:37:04 (19 dni temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do da signa: Uprzedziłaś mnie, bo właśnie to samo miałem zrobić. Podziwiam Cię za sprawność. ;-)
2026-06-08 20:43:26 (19 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dziękuję :)
2026-06-08 20:46:06 (19 dni temu)
Pokaż na mapie
67 Dyskusji (ostatnia 19 dni temu)
Lista ulic w dzielnicy SIM Retkinia
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet