| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (34)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Buczka 3
24
m
Stargard
Buczka 19
46
m
Stargard
Bahnhofstrasse 20
56
m
Stargard
Bahnhofstrasse 21
70
m
Stargard
Bahnhofstrasse 6
76
m
Stargard

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Lodziarnia

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1977
Zlikwidowano: lata 90

Swietnosc tego miejsca to rok 1977 i kolejne kiedy kręcono lody z automatu, Cassate i Sultanskie produkcji własnej, ktora kierowal p. Galinski z zona i corka. Pozniej p. Czebotar. Ciasta z bita smietana produkcji deserownii restauracji Ratuszowa, wtedy z kawiarnia kat. I i restauracja kat.II z dancingiem.Dodatkowo desery, galatetki wielosmakowe z bita smietana, napoj z koncentratu pomaranczowego Doddoni-greckiej produkcji.Wtedy cukiernia Terenia raczkowala z lodami wielosmakowymi na bazie barwnikow, aromatow i dzemow. A tutaj lody kawowe byly na bazie kawy, czekoladowe - czekolady, a waniliowe robiono nie z proszku rozrabianego woda ale na smietanie, jajkach, etc.

Tosty to juz schylek tego przybytku… robili je wszedzie, smakowaly roznie. Pierwsze pojawily sie w Szczecinie przy Bramie Portowej, tylko z pieczarkami i zoltym serem… Donice byly od poczatku, na murkach wokol skrzynki drewniane. W nich kwiaty sezonowe: Bratki, Stokrotki i tez Begonie. Parasole skladane i rozkladane codziennie, chowane na noc do kiosku zeby nikt nie ukradl. Stoliki i krzeselka metalowe, wyscielane gabka pokryta niebieskim skajem spinane byly na noc lancuchami z klodkami. Kubly na smiecie ciezkie, metalowe… tych nikt nie kradl… 

Blizej Placu Wolnosci byl saturator z tzw. gruzliczanka… przy Milenium wozek SM, gdzie sprzedawano lody Bambino. Kiosk wybudowano po zburzeniu rest. Smakosz-Syrena, kilku zakladow uslugowych i pawilonu 1001 drobiazgow na rogu ul. Armii Czerwonej i Buczka. Kiosk postawiono w rejonie dawnej lokalizacji sklepu Cepelia. Wlascicielem bylo wtedy juz PSS Spolem po reorganizacji WPHW, MHD, WPG i Spolem, ktore tamte zaklady przejelo. Punkt prowadzily poczatkowo pracownice rest. Ratuszowa. Pozniej jedna z nich zostala tzw. ajentka… taki rodzaj samozatrudnienia, utrzymywano sie z prowizji od sprzedazy i niewielkiej pensji stalej.

Ceny lodow wloskich, bo tak sie nazywaly: 4,50 zl maly i 9,00 zl duzy. Pozniej 5,50 i 11,00 zl. Napoj Doddoni 4 zl za plastikowy kubeczek 200 ml. Lody Cassate 50,00 zl za kg, Sultanskie 75,00 zl za kg. Ciasta: W-Z, Orfeusz, Domino… pozniej z ciastkarni keksy i babki… deser galatetka 6,00 zl.

Opis obiektu dzięki Panu Robert Sabadini

(W.S)

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Antoni Piotr Korzeniewski
 
+1 głosów:1
1990 1995 r. miało pewnie być
2025-10-18 16:37:24 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 8 miesięcy temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet