| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lubański
TEMATY - Wydarzenia

1945 - walki o Lubań (Lauban)

1897

1897 - Powódź w Lubaniu

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Wydarzenia

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Hellrid
 
Tak tylko potwierdzam, obecność tych dwóch osobników na lubańskim rynku, kamienica z tyłu to blok śródrynkowy, napis "Christian Kaspec" jest doskonale widoczny tutaj: oraz na tym:
2015-01-02 23:35:40 (11 lat temu)
ylooC
 
do Hellrid: Teraz wszystko jasne - odszczekuję ! - Axmann i Goebbels odznaczyli go w Lubaniu - ale fotka samej dekoracji przez Axmann'a jest z Berlina
2020-05-07 22:57:43 (6 lat temu)
ragnar
 
Warszawska.
2016-03-06 20:11:14 (10 lat temu)
Walki o lauben czy o Lauban?
2016-03-11 22:55:18 (10 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
Gdzieś czytałem, że ten chłopiec przeżył wojnę. Czy ktoś może potwierdzić tę informację?
2013-04-06 01:48:17 (13 lat temu)
czarek
 
+2 głosów:2
Bardzo podony chłopiec występuje w okolicach kancelarii furera , Aldi odznacza młodych HJ-otów broniących Berlina
2013-04-06 19:04:55 (13 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do czarek: Zgadza się - może to właśnie ten, który wystąpił w ostatniej Deutsche Wochenschau? Mam na myśli tego:
2013-04-06 19:10:46 (13 lat temu)
Hellrid
 
do Neo[EZN]: Znalazłem w końcu Williego / Wilhelm - doczytałem na stronach angielskich, że przeżył wojnę i można znaleźć go w wywiadzie do większego filmu na temat II wojny światowej, pod nazwą "he Fatal Attraction of Adolf Hitler", interesujący fragment zaczyna się od 4:46: - Hitler klepie go po policzku, pytają się go czy po czasie nie zrozumiał, że wojna jest przegrana, a on mówi że nieświadomie wierzył w zwycięstwo do samego końca, że Hitler ma jakąś specjalną broń. I tyle..
2014-04-28 03:44:09 (12 lat temu)
Hellrid
 
Coś z podmianą zdjęcia jest nie tak, nie ładuje w cale podmienionego zdjęcia.
2015-03-11 13:10:09 (11 lat temu)
mar
 
do Hellrid: Odświeżyłeś stronę?
2015-03-11 13:29:59 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Hellrid: Przedtem było czarno, teraz widze fotkę. Czyli to co jest to poprzednia wersja czy już Twoja ?
2015-03-11 13:30:00 (11 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Na początku była fota z logo dsu, podlinkowałem czystą - podczas podmiany "Zamiana nastąpiła poprawnie", ale w miniaturce wyświetla się czarne pole zamiast zdjęcia, po odświeżaniu dalej jest to samo zdjęcie co było na początku, a w miniaturce czarne tło...
2015-03-11 13:39:54 (11 lat temu)
mar
 
do Hellrid: Cieszę się, że dobrze poprawiłam :)
2015-03-11 13:42:18 (11 lat temu)
Hellrid
 
do mar: Zdjęcie jednak dalej po odświeżeniu, nie ładuje się nowego.
2015-03-11 13:48:21 (11 lat temu)
mar
 
do Hellrid: U mnie jest bez starego loga.
2015-03-11 15:00:36 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: U mnie ze śladem po DS.
2015-03-11 16:57:03 (11 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: U mnie (chrome) jest tylko logo FP
2015-03-11 17:12:20 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do mar: U mnie w nowym folderze, na Operze z prawym dolnym rogu- ślad po H. ( fragment białego kółka). Oprócz tego jest i fotopolska.
2015-03-11 17:14:39 (11 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: U mnie na Chromie i Firefoxie jest dalej białe kółko w rogu z logiem, a podmieniałem na czyste.
2015-03-11 17:15:28 (11 lat temu)
mar
 
do Hellrid: No to podmień jeszcze raz.
2015-03-11 17:36:51 (11 lat temu)
Hellrid
 
do mar: To samo dzieje się co poprzednio.
2015-03-11 17:38:51 (11 lat temu)
mar
 
do Hellrid: A to jest JPG?
2015-03-11 18:07:27 (11 lat temu)
mar
 
do ZPKSoft: A ja myslałam, że to kóleczko to element zdjęcia. :((
2015-03-11 18:08:51 (11 lat temu)
Hellrid
 
do mar: Dobra już wskoczyło, zapisałem jpeg na jpg i weszło :), dziwne.
2015-03-11 18:09:47 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Hellrid: Jakieś czary ?
2015-03-11 19:16:53 (11 lat temu)
Hellrid
 
Ten sam mur na ul. Bankowej, co na tej opisanej fotce:


Podobnie zakończona część górna, z płaskimi przerwami i dostawionym budynkiem ceglanym.

Dokładnie tu :)))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2016-02-23 09:34:00 (10 lat temu)
fantom
 
A za Goebbelsem dzisiejsza kamienica nr 23
2020-01-20 20:47:41 (6 lat temu)
ylooC
 
do fantom: Hełmy jednostek lądowych Kriegsmarine - a dzieciak w hełmie "dorosłego" mimo, że była wersja "dziecięca" różniąca się napami i otworami wentylacyjnymi
2020-01-20 20:56:15 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do fantom: Generalnie już zbieranina, jedni w takich hełmach inni w innych, niektórzy mają ładownice, niektórzy nie. Płaszcz też co n-ty ma
2020-01-20 20:57:22 (6 lat temu)
fantom
 
do ylooC: Marzec 1945. Trzecia Rzesza rzuca do boju dzieci i starców jako tak zwany Volkssturm. Choć niewiele to i tak dało.
2020-01-20 20:58:42 (6 lat temu)
ylooC
 
do fantom: Willi ma Krzyż Żelazny drugiej klasy (3 mln żołnierzy go dostało) , w przeciwieństwie do reszty "tałatajstwa" - datowanie zdjęcia 9.03.1945
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: orto
2020-01-20 22:50:10 (6 lat temu)
do ylooC: I jest zarazem najmłodszym odznaczonym. Jeden z ostatnich podrygów propagandy III Rzeszy.
2020-05-07 18:13:47 (6 lat temu)
ylooC
 
do chrzan233 : Komentarz został usunięty przez użytkownika
2020-05-07 20:26:23 (6 lat temu)
ylooC
 
+1 głosów:1
do ylooC: Ta kamienica nie bardzo pasuje - odstępy między oknami są inne niż w numerze 23 - myślę, że to nie jest Rynek 23
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2020-05-07 20:40:57 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: Tutaj ujęcie chwilę później -
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2020-05-07 20:43:21 (6 lat temu)
ylooC
 
do ylooC: A tutaj kolorowa wersja - (kolorowana cyfrowo oczywiście)
Z tego wszystkiego wynika, że Axmann redekorował Willego w Berlinie 20.03 na terenie kancelarii III rzeszy - natomiast oryginalne odznaczenie dostał jednak od Goebbelsa 09.03 - w Lubaniu. Mimo wszystko - to nie rynek 23 (nie pasuje) - ale faktycznie Lubań
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-05-07 20:48:06 (6 lat temu)
fantom
 
do ylooC: Nr 23 nie pasuje?
2020-05-07 21:08:17 (6 lat temu)
do fantom: Raczej 23, tu szyld z drugiej strony kamienicy: ,tu widok na narożnik: i również narożnik już z Goebbelsem (dwa szyldy naraz): Wszystko według mnie pasuje.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2020-05-07 22:18:25 (6 lat temu)
fantom
 
do chrzan233 : Nie mnie przekonuj, jeno ylooCa.
2020-05-07 22:19:37 (6 lat temu)
do fantom: Jasne, do ogólnej informacji
2020-05-07 22:22:20 (6 lat temu)
do ylooC: Tu cos na temat dekoracji Hübnera:
2020-05-07 22:51:56 (6 lat temu)
ylooC
 
do chrzan233 : Teraz wszystko jasne - odszczekuję ! - Axmann i Goebbels odznaczyli go w Lubaniu - ale fotka samej dekoracji przez Axmann'a jest z Berlina ( )
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uszczeg.
2020-05-07 22:58:55 (6 lat temu)
ylooC
 
To zdjęcie jest z berlina, Axmann go redekorował w Berlinie - więc to na pewno jest berlin - dziedziniec Kancelarii III Rzeszy
2020-05-07 22:56:22 (6 lat temu)
fantom
 
do ylooC: Jednak detal pod oknami jest taki sam jak w budynku szkoły:
2020-05-07 23:03:44 (6 lat temu)
do fantom: Bo to nie jest Berlin tylko Lubań, a na zdjęciu nie Axmann tylko Tschuschke;)
2020-05-07 23:10:48 (6 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do chrzan233 : Oj tutaj mnie "zabiliście" - cofam i odszczekuję! Dzięki koledzy!
2020-05-07 23:23:04 (6 lat temu)
esski
 
do ylooC: Odpokutujesz to waść wrzuceniem kiści zeskanowanych rodzinnych zdjęc z wycieczki w plener, może być wypad do Kurnika lub Rogalina, pod dębami. z Lublina czy Kołobrzegu też mogą być.
2020-05-07 23:26:25 (6 lat temu)
do ylooC: Wilhelm Hübner w 1988 roku odwiedził Lubań przy okazji kręcenia filmu "Zwei Deutsche", odwiedził również dziedziniec szkolny na którym udekorowano go odznaczeniem - 22:27 minuta filmu, polecam w całości:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-05-07 23:28:03 (6 lat temu)
do esski : Hehe, Esski od razu interes ubija, można?
2020-05-07 23:28:55 (6 lat temu)
ylooC
 
do esski : K"ó"rnika !!!!!! a nie Kurnika .... :)
2020-05-07 23:38:08 (6 lat temu)
ylooC
 
do chrzan233 : teraz będziecie jeździć po mnie jak po łysej kobyle co? :)
2020-05-07 23:39:20 (6 lat temu)
esski
 
do ylooC: Wio kobyłko, a jak się postarasz, na skanowania ucztę zajedziemy akurat !!!
2020-05-08 00:26:49 (6 lat temu)
ylooC
 
do esski : O Ty! :) Giewontu poszukaj lepiej :)
2020-05-08 01:40:33 (6 lat temu)
esski
 
do ylooC: Gemelorz wyciepał do wymborka w antryjce
2020-05-08 01:42:27 (6 lat temu)
ylooC
 
do esski : W antrejce :)
2020-05-08 01:43:08 (6 lat temu)
Jarek
 
+1 głosów:1
Opis podany przez chrzan233 jest jak najbardziej poprawny.
2020-05-08 07:46:07 (6 lat temu)
hepoti
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Ukończyłem tam 8 klas i daje głowę ,że te okna to ze szkoły
2020-06-08 19:36:49 (6 lat temu)
hepoti
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dzięki za link do filmu szkoda ,że nie znam niemieckiego
2020-06-08 19:38:42 (6 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Spalone ISU-122 na ul. Wrocławskiej w Lubaniu
2025-01-22 14:26:12 (rok temu)
do Woj11: Dzięki, oszczędziłeś mi czas którym bym poświęcił ma szukanie tego miejsca (ten kadr był wraz z innymi nakręconymi we Wrocławiu), wieczorem poprawię przypisanie / opis i wrzucę jeszcze jeden kadr ale już z Wrocławia. Ciekawe jest to, że niemieckim kronikarzom udało się jakoś uciec z oblężonego Lubania i Wrocławia i dostarczyć te materiały do Berlina.
2025-01-22 14:34:24 (rok temu)
7 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Wydarzenia - obiekty i wydarzenia
Wydarzenia w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet