| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat lubiński
OBIEKTY - Osiedle Przylesie
Obiekty w okolicy
Centrum Diagnostyczno Terapeutyczn...
629
m
Lubin
Serwis samochodowy
683
m
Lubin
Sokola 1-9
802
m
Lubin
Kościół św. Jana Sarkandra
920
m
Lubin
Sokola 40
922
m
Lubin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Strzelnica

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1933
Na obrzeżach lubińskiej dzielnicy Przylesie znajduje się zaniedbany dziś park. W parku zaś znajdziemy nieźle zachowane poniemieckie zabudowania tzw. „Strzelnic...
dodano: 2012-04-07, autor: Daru
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
skrzypa
 
Niesamowita budowla !
2012-04-07 19:48:06 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
Coś niesamowitego! Z wielkokalibrowego śrutu tu strzelano?
2012-04-07 20:46:46 (14 lat temu)
Na wprost ,na samym końcu ,to jakaś brama ?
2012-04-07 20:50:41 (14 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Tak logiczne, był ja w armi, to właśnie powinno tam być...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: interpunkcja
2012-04-07 21:13:50 (14 lat temu)
pawulon
 
do Dariusz Łukasik: Raczej kulochwyt.
2012-04-07 21:11:56 (14 lat temu)
Daru
 
do Dariusz Łukasik: Tak, ale kiedyś jej nie było, później założyli, żeby dzieciaki tam nie biegały. Tak przynajmniej myślę :)
2012-04-07 21:19:35 (14 lat temu)
...w Lubiniu zdaje się, ale oczywista rzecz, że pomyłka może być zaista :)
2012-04-22 00:03:33 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
Zdecydowanie "w Lubinie" i nie słyszałem, żeby ktoś z Lubinian mówił "w Lubiniu" (chyba, że dla żartu) "W Libanie" onegdaj się mawiało, choć dawno już tego nie słyszałem:)
2012-04-22 14:44:11 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Jakiś czas temu ktoś na forum tłumaczył że poprawnie jest "w Lubinie" a nie "w Lubiniu". Tu coś na ten temat
2012-04-22 00:10:02 (14 lat temu)
do pawulon: No, co widzę obie formy poprawne. Znowu spór o nic? Nie ja taki spokojny, nie wadzący nikomu :)
2012-04-22 00:38:59 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Tą osobą którą poprawiano za złą odmianę byłem ja, dlatego to pamiętam ;)
2012-04-22 00:53:41 (14 lat temu)
do pawulon: Czyli - ostateczna wymowa miasta w odmianie brzmi ...?Dwie czy jedna forma, poprawna ?
2012-04-22 01:16:57 (14 lat temu)
pawulon
 
do YouPiter: Formalnie, zgodnie z j. polskim "w Lubinie", "w Lubiniu" to regionalizm. Nawet jak to piszę to korektor systemowy podkreśla mi na czerwono wersję "w Lubiniu" jako niepoprawną ;)
2012-04-22 01:31:49 (14 lat temu)
do pawulon: Czyli Lublinie i Lubinie na jedną miotłę trza nazywać. Myślałem, że jakoweś odstępstwa z racji - tej jednej literki, będą uznawane. Dobrze, niech tak będzie. Prof. Bralczyka i naszego prof. Dżemika pytaniem nie nękam, ale może kiedyś :)))
2012-04-22 01:40:14 (14 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do YouPiter: Z odpowiedzi PWN wynika dość jednoznacznie, że poprawne jest tylko "w Lubinie", ale że do tubylców mówiących inaczej strzelać nie ma powodu.
2012-04-22 07:44:36 (14 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Julo: Tubylcy mawiają "w Libanie"
2012-04-22 09:39:37 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Daru: Oczywiście - forma "w Lubiniu" byłaby uzasadniona tylko dla nazwy "Lubiń" bądź "Lubinie".
2012-04-24 13:24:25 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
do WW: Absolutnie masz rację :) A tak nawiasem mówiąc to nie wiem skąd się wzięło, że "w Lubiniu" to regionalizm? Mieszkałem w Lubinie 30 lat i zawsze każdy Lubinianin wręcz oburzał się, gdy ktoś mówił "w Lubiniu" twierdząc, że nie mówi się w gazeciu, tylko w gazecie :))), bądź... ale to chyba nie przystoi tutaj taki przykład :)
2012-04-24 20:27:08 (14 lat temu)
pawulon
 
+5 głosów:5
do Daru: .... w dupie a nie w dupiu? ;))
2012-04-24 20:37:13 (14 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
do pawulon: Właśnie, ja słyszałem taką wersję. Małżonka wychowała się w Lubinie.
2012-04-24 20:39:23 (14 lat temu)
Daru
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dokładnie to miałem na myśli :)))
2012-04-24 20:47:44 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Komentarz
2 Dyskusje (ostatnia 14 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet