| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Stare Miasto

1 subskrypcja
Zdrowie
Religia
Zieleń
Sport
Budowle
Przemysł
Inne
Krajobraz
Wojsko
Edukacja
Transport
Woda
Kultura
Stare Miasto – historycznie najstarsza część Lublina. Od 23 lutego 2006 r. także dzielnica administracyjna Lublina, obejmująca również ogródki działkowe \"Podzamcze\" po wschodniej stronie al. Unii Lubelskiej.
Obiekty ]
Brama Krakowska – brama wjazdowa na Stare Miasto, pozostałość murów obronnych z XIV wieku i jeden z najlepiej rozpoznawalnych symboli grodu. Została wystawiona w stylu gotyckim, a w XVIII wieku nadano jej rys barokowy. Codziennie w południe odgrywany był z niej Hejnał Lublina, obecnie sygnał muzyczny miasta odgrywany jest z Nowego Ratusza, znajdującego się vis-à-vis Bramy Krakowskiej.

Brama Grodzka – brama miejska, pozostałość pierwszych murowanych elementów obwarowań grodu, wybudowanych w 1342 roku, po zezwoleniu Kazimierza Wielkiego. Obecny
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2930następna
da signa
 
+1 głosów:1
Przypisałam również do kościoła dominikanów, ponieważ tam znajduje się ten obraz.
2026-05-23 11:08:04 (miesiąc temu)
polskup
 
do da signa: A to olejny czy fresk? 💀
2026-05-23 11:13:37 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
2026-05-23 11:21:36 (miesiąc temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do da signa: Bo ja oczywiście w kwestii, czy to aby nie jest przedmiot :) Do tego w Lublinie.
2026-05-23 11:43:18 (miesiąc temu)
ZPKSoft
 
Brawo Piotrze, właśnie o to chodziło.
2014-01-14 17:29:48 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
Do mamik* i ZPKSoft* dzięki za pochwałę a dlaczego usunąć podpis i logo FP ?
2014-01-14 17:53:48 (12 lat temu)
Rozumiem . jak mam to zrobić żeby tego nie było - mój podpis za każdym razem muszę z ustawień usuwać a logo FP jak ?
2014-01-14 18:09:07 (12 lat temu)
Stenek
 
Tak wyglądała zima w latach 50- czy 60-tych. Jak śnieg spadł końcem listopada, to trzymał się w mrozie do końca marca
2017-09-14 18:39:13 (8 lat temu)
polskup
 
+4 głosów:4
Podmiana na większe i pozbawione wad wyszczególnionych w komentarzach sprzed 12 lat.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-05-29 07:38:32 (30 dni temu)
mamik
 
do ZPKSoft: Jeszcze tylko logo fotopolski i podpis usunąć i będzie ok.
2014-01-14 17:33:05 (12 lat temu)
mamik
 
do piotr brzezina : Bo zasłania logo NAC, powinien być zachowany wygląd oryginalny.
2014-01-14 18:05:51 (12 lat temu)
mamik
 
do piotr brzezina : W formularzu dodawania zdjęć musisz mieć odhaczone dodaj logo i dodaj podpis.
2014-01-14 18:10:50 (12 lat temu)
pawulon
 
do piotr brzezina : Autodubel
2017-09-14 17:17:24 (8 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
do polskup: Teraz dokładnie widać wszystkie ślady po retuszowaniu, którym poprawiano niedoświetlone fragmenty.
2026-05-29 07:59:03 (30 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Dubel tego proszę zdecydować, które zostaje.
2026-05-29 07:22:46 (30 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Lata 1947-1948
2026-05-29 08:40:57 (30 dni temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Wg. strony zabytek. pl odbudowa dachu miała miejsce w latach 1947-1948
2026-05-29 08:40:14 (30 dni temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Woj11: Skorygowałam.
2026-05-29 08:41:36 (30 dni temu)
4elza
 
A to jest chyba fragment tego:
2026-05-29 08:07:59 (30 dni temu)
do 4elza: Chyba , że obydwa pochodzą z większego kadru. Tu mamy więcej "przodu".
2026-05-29 08:24:01 (30 dni temu)
4elza
 
do da signa: Tak, trzeba poszukać, może uda się znaleźć oryginał...
2026-05-29 08:28:05 (30 dni temu)
Nemezis
 
+1 głosów:1
Proszę ADM o dodanie info do obiektu Bramowa 2-8 "dawniej" Centrala Handlowa Przemysłu Chemicznego "Centrosan" , "Centrofarm" . Data powstania zespołu budynków przed 1939.
2026-04-25 17:18:39 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
do Nemezis: Dodane.
2026-04-25 20:34:49 (2 miesiące temu)
Nemezis
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dziękuję.
2026-04-25 20:41:17 (2 miesiące temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Mam pytanie dotyczące znacznika. Czy jeśli wierzba znajduje się na terenie parku i wydaje się, że jest głównym tematem zdjęcia, to potrzebny jest dodatkowy znacznik (notka) parku? Wydaje się, że w znacznej większości teren zielony dookoła drzewa ujęty na zdjęciu to teren tego parku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2026-05-13 12:47:52 (miesiąc temu)
Nemezis
 
+3 głosów:3
do chrzan233 : W obiekcie parku nie widać drzewa
2026-05-13 18:02:20 (miesiąc temu)
Nemezis
 
+3 głosów:3
Proszę ADM o przypisanie pomnikowego drzewa do obiektu
2026-05-13 11:05:51 (miesiąc temu)
polskup
 
+3 głosów:3
Skoro jesteśmy przy temacie to dorzucam swój punkt widzenia :)
2026-05-29 09:17:03 (30 dni temu)
297 Dyskusji (ostatnia 30 dni temu)
Dzielnica Stare Miasto - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Stare Miasto
12
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet