| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat wrocławski
Więcej (24)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Gospoda "Weisser Bär"
18
m
Sobótka
Kościuszki 2-4 - Mickiewicza 1-3
66
m
Sobótka
Słup ogłoszeniowy
75
m
Sobótka
Hotel "Zum Lützower"
75
m
Sobótka
Mickiewicza 1
80
m
Sobótka

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mickiewicza 7

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Dobosz
 
+3 głosów:3
Zdjęcie to NIE przedstawia ulicy Świdnickiej i jej nieistniejącej obecnie zabudowy, ale obecnie nieistniejącą zabudowę przy ulicy Mickiewicza /niem. Strehlenerstrasse/ na odcinku - tuż za wylotem z Rynku. Świadczą o tym m.in.: spadek ulicy, jej szerokość, "podwójny chodnik", który dobrze widoczny jest na zdjęciach z tej oto serii oraz porównanie z rzutem na tą ulicę uwiecznionym na zdjęciu zniszczonego Rynku, gdzie dobrze widać ciemną i białą kamienicę, która była 4 z kolei. Wystarczy także porównać z charakterem zabudowy dawnej ul. Świdnickiej i jej profilem. Ponadto przedstawione tu kamienice są kamienicami należącymi do osób uwzględnionych na liście mieszkańców Zobten sporządzonej wg stanu z 1929 r. / Verein fur Computergenealogie/ - są to nazwiska Klinner i Feuereisen /jedno widniejące częściowo na zniszczonym szyldzie, drugie - właściciela oberży /kamienica biała/ widoczne na zdjęciu przy silnym powiiększeniu, a mieszkających właśnie przy tej ulicy. Obecnie, mniej więcej w miejscu za białą kamienicą - w prawo /niewidoczna część/ znajduje się strefa wjazdu na podwórko do hotelu "Miś". Punktem odniesienia może być także specyficzny chodnik dobrze widoczny na zdjęciach z lat tuż powojennych przedstawiających rozbiórkę tej zabudowy oraz słupy energetyczne, które stały jeszcze długo po wojnie w tych samych miejscach. Sugerowana zabudowa ul. Świdnickiej była o wiele bardziej zniszczona niż widoczne tu kamienice.
2012-10-21 12:41:37 (13 lat temu)
do Dobosz: Zgadza się! Masz całkowitą rację! Moja pomyłka - na dysku mam opisane to zdjęcie jako Mickiewicza...
2012-10-21 14:10:37 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet