| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Molo
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kawcza Góra (61 m n.p.m.)
2121
m
Międzyzdroje
Fort Zachodni
0.2
km
Świnoujście
Fort Anioła
0.2
km
Świnoujście
Kolegiata św. Mikołaja Biskupa
0.2
km
Wolin
Wieża widokowa
0.2
km
Wolin

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Molo w Międzyzdrojach – pomost o długości 395 m wychodzący w głąb Morza Bałtyckiego z plaży w Międzyzdrojach. Ma także status przystani morskiej.
Molo ma konstrukcję żelbetową, wychodzi w głąb Zatoki Pomorskiej w kierunku północno-zachodnim z plaży na wyspie Wolin. Mieści się ono przy amfiteatrze w środkowej części międzyzdrojskiej plaży. Przy wejściu na molo znajdują się dwie charakterystyczne białe wieże.
W 1994 roku z funduszy miejskich rozpoczęto prowadzoną w dwóch etapach budowę nowego mola. Pierwsza część o długości 120 m i szerokość 17,5 m została oddana do użytku w 1996 roku. Konstrukcja mola żelbetowa została posadowiona na palach wielkośrednicowych, rurowych o średnicy 1,5 m i długości 32,0 m.
Drugi etap to przedłużenie mola
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Lata 1961/62 (po pożarze pawilonów w 1961, ale jeszcze stare latarnie - w 1963 były już nowe).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-06-17 12:39:23 (10 dni temu)
Mikrob
 
Dwa dolne widoki na FP już są. Jednak skweru i wejścia na molo w takim ujęciu nie zauważyłem na portalu. Pocztówka niby ma obiekt 1976 r, jednak mogła być złożona ze starszych zdjęć. Do tych dolnych zdjęć już istniejących na FP dopisani są autorzy, których ja do powyższego również dopisałem. To górne ujęcie może być autorstwa któregoś z nich.
2016-04-02 11:33:47 (10 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Jak wyżej - dolna granica 1962, lepiej 1963 (bez pawilonów, nowe latarnie).
2026-06-17 12:44:11 (10 dni temu)
BERNARD51
 
+1 głosów:1
do Mikrob: To pocztówka z ok.1965r -z widocznym bocznym dolnym pomostem dla motorówek , i stojącymi na nim miejscowymi -szkolnikami- którzy prawie całe wakacje tak spędzali czas. Starsze rodzeństwo pilnowało młodszych. Dzisiaj taka sytuacja
skończyła się by interwencją policji a nawet sądem rodzinnym.
2022-12-22 22:21:19 (3 lata temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Maksimum 1960/61 - stoją jeszcze pawilony, które spłonęły w 1961 i nie zostały odbudowane.
2026-06-17 12:37:33 (10 dni temu)
Dana
 
Podmiana.
2022-08-16 11:42:13 (3 lata temu)
4elza
 
Mamy dwa obiekty molo: Molo drewniane (dawne) wybudowane w 1906 i Molo I (Seesteg) zlikwidowane 1911-1914, chyba nie funkcjonowały równocześnie, albo jest nieścisłość w datowaniu?...
2026-06-07 07:35:55 (20 dni temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do 4elza: Na zdjęciu z lat 1910-1912 zaznaczone są oba mola
2026-06-07 10:15:58 (20 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Minimum 1962/63 ( brak pawilonów, nowe latarnie).
2026-06-17 12:41:44 (10 dni temu)
TW40
 
do nyskadolniak: OK.
2026-06-17 20:40:44 (10 dni temu)
yani
 
Kiedy zmieniono lampy na molo?
2026-06-20 16:27:16 (7 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
Obniżyłem datację przy obydwu z zimowej serii.
2026-06-20 18:05:12 (7 dni temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
do yani: Na zdjęciu z pewną dotacją - 1963 - już są te zbtego zdjęcia
2026-06-20 16:46:04 (7 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Dzięki, to od dołu. Ale właściwie to chodziło mi o te:
2026-06-20 17:29:51 (7 dni temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do yani: Aaaaaa ;). U nas po raz pierwszy pojawiają się przy 1973 (tutaj pewności nie ma), ale mozna przyjąć od 1974
2026-06-20 17:44:09 (7 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Super, dzięki!
2026-06-20 17:44:51 (7 dni temu)
4elza
 
Albo datowanie zdjęcia niewłaściwe, albo opcja "zlikwidowane" w obiekcie, nieprawidłowa...
2026-06-19 08:38:06 (8 dni temu)
yani
 
+1 głosów:1
do 4elza:
Molo zamknięto w 1985, rozebrano w 1989. Ale na powyższym zdjęciu samego mola nie widać - to jest wejście, tuż za wieżyczkami. Więc datacja prawdopodobna.
2026-06-20 17:47:51 (7 dni temu)
4elza
 
do yani: Dzięki.
2026-06-21 07:01:36 (7 dni temu)
4elza
 
Molo?
2026-06-21 07:52:08 (6 dni temu)
yani
 
+2 głosów:2
do 4elza:
Tak, sam początek. To samo miejsce, co na następnym zdjęciu. W prawym górnym rogu platforma widoczna np. tu:
2026-06-21 08:52:06 (6 dni temu)
4elza
 
Dodane wcześniej, inaczej przypisane, inaczej datowane, obydwa słabej jakości, nie wiem które lepsze...:

wymienić, czy usunąć?
2026-06-25 07:55:02 (2 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Raczej najwcześniej 1975 (brak poprzeczki mola).
2026-06-25 12:23:24 (2 dni temu)
yani
 
do 4elza:
To lepsze.
2026-06-25 12:20:48 (2 dni temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Nie widać latarni, być może datowanie do korekty...
2026-06-25 08:04:30 (2 dni temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do 4elza: Nie widać również poprzecznej części mola, która zniknęła ok. 1975, zatem tu raczej druga połowa lat 70-ych.
2026-06-25 12:21:55 (2 dni temu)
Pokaż na mapie
86 Dyskusji (ostatnia 2 dni temu)
Molo - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet