| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (21)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Piekarnia "Lech"
88
m
Sosnowiec
Zakłady Urządzeń Chemicznych "Meta...
223
m
Sosnowiec
Ogród jordanowski
262
m
Sosnowiec
Budynek biurowy
275
m
Sosnowiec
Piekarnia mechaniczna
276
m
Sosnowiec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mireckiego 11

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: Przed1939
Zlikwidowano: 2024
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
4elza
 
+2 głosów:2
Budynek częściowo się zawalił, zmieniam staus, przy okazji podjadę i może coś pstryknę.
2023-11-16 08:37:35 (2 lata temu)
Banita
 
do 4elza: Jeden tylko z portali informacyjnych sprzed miesiąca podaje że rozpoczęła się rozbiórka tej kamienicy
2023-11-16 10:44:18 (2 lata temu)
4elza
 
do Banita: Tak, nie ma żadnych innych informacji, ale zdjęcia już są, wstawię wkrótce.
2023-11-18 06:57:06 (2 lata temu)
Ciekawe ")
2023-01-30 22:39:51 (3 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Te opinie, to chyba trochę na wyrost....
O ile się orientuję, kamienica jest w rękach prywatnych, została wystawiona na sprzedaż (ale nie było zainteresowanych, co szczególnie nie dziwi), właściciel ubiegał się o dotację, niestety bez skutku, a w kwietniu 2022, zawalił się strop, z braku kasy na remont.
Skąd pochodzi info, że budynek należy do zasobów miejskich?
2023-02-02 06:31:00 (3 lata temu)
Banita
 
+2 głosów:2
do Waldemar S: Norma. Ta kamienica wygląda na ponad 100 lat ale jej wartość wizualna z uwagi na położenie mało znacząca. Brakiem remontów doprowadza się do ruiny by taniej odkupić od SP. Stoi i czeka na kupca a już w sytuacji zagrożenia zawaleniem jest rozbierana - a zdarza się że zbyt późno. 3 lata temu znowu gmina odkupiła od SP kilka kamienic, wiekowych i nawet w okolicy tej na zdjęciu. Widać że woda spływała po murze i zamarzała. Odpada licówka a nawet i cegła się łuszczy. Takie zarządzanie majątkiem SP.
2023-01-31 02:17:10 (3 lata temu)
Waldemar S
 
+1 głosów:1
do Banita: Zgadzam się z Tobą w 100%, tak marnuje się Nasze stare pamiątki architektury i Naszą własność kiedyś Narodową.
2023-01-31 10:34:13 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Banita: Można rozwinąć skrót "SP"?
2023-01-31 14:22:10 (3 lata temu)
Banita
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Skarb Państwa. Wiele budynków nadal jest własnością SP a Prezydenci, Burmistrzowie, Sołtysi nimi jedynie zarządzają. Jak zarządzają widać powyżej.
2023-01-31 15:35:16 (3 lata temu)
Banita
 
do 4elza: Odniosłem się do skutków zaniedbywania budynków które na tym zdjęciu są w zaawansowanym stadium destrukcji. Nie poruszam kwestii własności prywatnej choć nie dziwi że właściciel nie otrzymał dotacji na remont kamienicy o silnych walorach historycznej architektury. Zamiar słuszny ą zniweczony złą wolą (?). Dlaczego ? Wskazałem też na podobny mechanizm stosowany przez gminę w zarządzaniu i nie jednego obiektu ale wielu budynków będących własnością SP, oraz przyczynę takiego działania. Zainteresowanych odsyłam do zarządzenia P.M.S nr 382 z 14.06.2019 by samemu ocenić stan wizualny nabywanych nieruchomości którymi to przecież gmina dotychczas zarządzała. Kolejny budynek przedwojenny stoi i straszy przy Urbanowicz z nr 1 i 3 - nie ma aktualnych zdjęć na fotopolska a tabliczki z numerami wskazują na MZZL. Pewnie gmina mogłaby ten na Mireckiego nabyć ale niech zgadnę - za ułamek wartości rynkowej. Cel ? do wyburzenia i sprzedaży jako działeczkę pod zabudowę a nie jakieś remonty - aktualny przykład: Kotlarska 2 gdzie nie trzeba nikogo wysiedlać a wystarczyła sądowa batalia o przejęcie własności. Wcześniejszy komentarz napisałem w skrócie a przez to zostałem zrozumiany nieprecyzyjnie. Są budynki wycofane z eksploatacji i są budynki SP nadal eksploatowane przez gminę, znaczy bez remontów bo cel i ich przeznaczenie już wskazałem.
2023-02-02 12:03:18 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 2 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet