| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Mosty Trzebnickie
Obiekty w okolicy
Jaz Różanka
81
m
Wrocław
Krzyż
89
m
Wrocław
Kamień Stulecia
136
m
Wrocław
Zawalna 2
159
m
Wrocław
Rozdzielnia energetyczna
171
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mosty Trzebnickie

Zbudowano: 1904-1916
Dawniej: Rosenthaler Brücke
Most Trzebnicki Południowy (przez Kanał Miejski)
Długość 24,7 m
Liczba przęseł 1
Zbudowany: 1904-1905

Most Trzebnicki Północny (przez Starą Odrę i Kanał Różanka)
Długość: 119 m
Szerokość całkowita: 14,5 m
Liczba przęseł: 4
Zbudowany: 1916
Zespół dwóch mostów przerzuconych przez Starą Odrę i kanał miejski w północnej części Wrocławia, pomiędzy Kleczkowem  a Różanką i Karłowicami.
dodano: 2010-04-02, autor: Julo
  
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Podmianka na większe.
2018-07-16 22:18:49 (7 lat temu)
pawulon
 
do zygmunt_ra: Teraz widać jaki fajny pojazd jest przewożony na lawecie tej ciężarówki. Znawcy militariów zapewne zaraz napiszą co to za typ ;)
2018-07-16 22:30:20 (7 lat temu)
do pawulon: Tak się zastanawiałem, czy to jakaś ekipa filmowa, bo jeszcze ta zabytkowa sanitarka wojskowa z przodu. Uchwycenie tego taboru czysto przypadkowe, w ogóle nie widziałem tych pojazdów robiąc zdjęcie (-a).
2018-07-16 22:46:29 (7 lat temu)
fck
 
+3 głosów:3
do pawulon: Na lawecie jedzie BTR-40, a sanitarka to Mercedes-Benz LAK 710 i już od kilku lat nie jest kremowa :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: abcdefghijklmnoprstuwxyz
2018-07-17 07:12:22 (7 lat temu)
pawulon
 
do zygmunt_ra: Za tramem też coś zabytkowego na drugiej lawecie, tylko przęsło zasłania.
2018-07-16 22:47:56 (7 lat temu)
do pawulon: Podejrzewam, że to ten sam - zdjęcie łączyłem z kilku kadrów robionych od lewej. Dlatego tramwaj jest ucięty.
2018-07-16 22:50:48 (7 lat temu)
pawulon
 
do zygmunt_ra: Aaa, tego nie zauważyłem ;-)
2018-07-16 22:52:09 (7 lat temu)
max
 
+4 głosów:4
do zygmunt_ra: Eee tam ... Tramwaj nie jest ucięty tylko sprytnie schował się za słupem oświetleniowym :)
2018-07-17 08:18:25 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+2 głosów:2
do pawulon: Tak żeby rozwiać ewentualne wątpliwości - niewiasty po prawej nie są uchwycone przypadkowo, natomiast rowerzysta już się "wkadrował" na chama ;-)
2018-07-16 23:04:30 (7 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Masz dobry gust. Oczywiście nie chodzi o rowerzystę ;-))
2018-07-16 23:07:43 (7 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
do pawulon: Dzięki :-))
2018-07-16 23:26:51 (7 lat temu)
do fck: Dzięki za info - na znawców militariów można zawsze liczyć :-). A ta sanitarka to jest gdzieś eksponowana?
2018-07-17 10:59:01 (7 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
do zygmunt_ra: Oba sprzęty należą do pana Majewskiego i czasem stacjonują przy ul. Kominiarskiej. Jednakowoż w tym celu polecałbym kontaktować się z panem Majewskim osobiście:
2018-07-17 12:06:28 (7 lat temu)
do fck: Znałem Krzyśka Majewskiego który mieszkał przy Kominiarskiej lub w okolicy - ciekawe czy to jego ojciec? :)
2018-07-17 13:15:27 (7 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:2
Przy moście wyłowiono "łódź podwodną" :))
2014-07-08 14:42:14 (11 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: Jak podwodna, to gdzie miałaby być jak nie pod wodą? ;-))
2014-07-08 14:44:26 (11 lat temu)
Licho
 
Co to za spęd ludzi na zdjęciu?
2015-09-17 13:58:27 (10 lat temu)
Mateusz
 
Zdjęcie mnie wgniotło w fotel na kółkach!
2015-09-17 15:54:22 (10 lat temu)
czarek
 
Na wprost wyjazdu z mostu jest stacja benzynowa
2015-09-17 18:19:03 (10 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
Prawdopodobnie ida na uroczyste obchody urodzin Adolfa. Impreza była nad Odrą przed cmentarzem.
2015-09-17 19:10:56 (10 lat temu)
Stenek
 
do Licho: Cały ten "pochód" idzie od lewej strony do prawej, wchodzi na most i idzie w prawo. Cel tego przemarszu trudno odgadnąć, trzeba by wertować stare gazety z tych lat, a wyjaśnień pewnie może być wiele ...
Po lewej (i nie tylko) widać w tym przemarszu dość regularne grupy ludzi, być może są to, a może i na pewno grupki żołnierzy, bo widać, że idą regularnym krokiem, z tej samej nogi, mają chyba na plecach oporządzenie.
Przed mostem stoi kilka przewoźnych (konnych) budek cukierniczo-garmażeryjnych (jak mniemam, mniam mniam). U góry zdjęcia ludzie odpoczywają na nabrzeżu rzeki, więc albo to jest jakieś późne popołudnie w tygodniu, albo niedziela. Skoro odpoczywają, to czasy są raczej spokojne, i nie jest to chyba jakaś mobilizacja wojskowa
2015-09-17 16:37:33 (10 lat temu)
Stenek
 
do Licho: Może to ten pochód??? :

Zdjęcie ma opis: 26 sierpnia 1934 , Oddział Niemieckiego Frontu Pracy z Polanicy-Zdroju, podczas pochodu przez mosty Trzebnickie.
2015-09-17 16:52:01 (10 lat temu)
do Mateusz: Jest więcej zdjęć z tych okolic z tej serii w IHM...
2015-09-17 18:55:40 (10 lat temu)
esski
 
do Stenek: 26 sierpnia 1934 to była niedziela... stąd , wielce prawdopodobna, obecność wczasowiczów na wałach kanału żeglugowego
2015-09-17 17:10:52 (10 lat temu)
do esski : Ciężko powiedzieć czy te zdjęcia to jest to samo wydarzenie. I tutaj i tam mamy zieleń ale na tym drugim zdjęciu jest pochmurno (wiadomo, że mogło się zmienić w międzyczasie zachmurzenie) ale ludzie ubrani też nieco "cieplej". Na lotniczym widać więcej białych koszul więc chyba mieli ściągnięte garnitury.
2015-09-17 18:57:32 (10 lat temu)
Licho
 
do czarek: Stała tam jeszcze kilkadziesiąt lat po wojnie...
2015-09-17 18:24:46 (10 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Drzewa w listowiu a ludzie za lekko ubrani jak na 20 kwietnia.
2023-05-21 08:19:53 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Masz rację Marcin - w "Wir vom VIII. Korps" urodziny Hitlera nad Odrą są w tle bezlistnych drzew więc ten pochód idzie na plac w innym celu. Szukamy dalej imprezy.
2023-05-21 09:00:46 (3 lata temu)
Bubziom
 
do bonczek_hydroforgroup: Może odmarsz po tej imprezie: Wzmianka na ten temat u Waltera Tauska z dnia 31.05.1931 r.
2023-05-21 12:51:56 (3 lata temu)
do Bubziom: Całkiem możliwe - faktem jest, że idą nad Odrę na jakąś imprezę.
2023-05-21 13:51:50 (3 lata temu)
Bubziom
 
do bonczek_hydroforgroup: Ja zgadzam się ze Stenkiem, że ten pochód idzie w kierunku Nadodrza, niekoniecznie nad Odrę. Po cieniach wnoszę, że dzień ma się ku końcowi (choć specem nie jestem) i tu mógł zostać uwieczniony odmarsz na kwatery.
2023-05-21 15:22:29 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: Cienie padające w tych kierunkach co na zdjęciu dla końcówki maja to godz. 17-17:30 czasu letniego, a zimowego - "naturalnego" który chyba wtedy obowiązywał cały rok to 18-18:30.
2023-05-21 19:18:28 (3 lata temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dzięki, cenna informacja. Kilka rzeczy pasuje do opisu Tauska - niedziela wieczór, piękna pogoda, około godziny 6 zgrupowanie gotowało się do odmarszu po paradzie na Osobowicach. Trzymam mocno kciuki, żeby udało się zidentyfikować tę imprezę bez żadnych wątpliwości :)
2023-05-21 22:06:29 (3 lata temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Bubziom: 31 maja 1931 roku po godz. 18:00 niebo było tylko częściowo zachmurzone, temperatura maksymalna tego dnia wynosiła 29 st.C., wiatr słaby z południa.
2023-05-22 09:42:15 (3 lata temu)
labeo7
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Prawdopodobnie pochód idzie z placu defilad przy Osobowickiej
2023-05-22 11:08:15 (3 lata temu)
Siloy
 
Hmmm .. to mosty Trzebnickie :)
2015-05-17 16:08:33 (11 lat temu)
Mateusz
 
Co to są te betonowe "labirynty" na drugim planie, bliżej "Na polance"? Przepławka?
2014-10-06 12:00:45 (11 lat temu)
do Mateusz: Wygląda na to że tak -
2014-10-06 12:05:07 (11 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Chyba będziesz musiał zrobić osobny dział ze zdjęciami nocnymi :-)
A seria piękna.
2015-01-03 21:08:00 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Dzięki :) Myślałem o zrobieniu działu z nocnymi zdjęciami bo myślę, że warto by było zgrupować je w jedno miejsce.
Fajnie wychodzą nocne zdjęcia we mgle - oraz w deszczu - ale lekkim lub tuż po opadzie.
2015-01-03 21:13:42 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Mgliste przerabiałem, kilka jest na FP. A coś ostatnio dużo nocnych się pojawia, przynajmniej trzech amatorów nocnych fotek widzę.
2015-01-03 21:40:48 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: U mnie co roku od listopada do stycznia pojawia się "moda" na nocne zdjęcia - krótki dzień zachęca do tego - przynajmniej jest jakiś powód do wyjścia z domu :)
2015-01-04 14:59:27 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Powód do wyjścia z domu jest zawsze -- rozruszanie mięśni i spalenie kalorii :-)
2015-01-04 17:29:41 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Licho: Ja jak wychodzę z domu to muszę do niego wrócić albo ze zdjęciami albo z filmem albo jednym i drugim. Inaczej dzień uznaję za stracony :) Za chwilę kolejne nocne fotki.
2015-01-04 18:43:16 (11 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Kwestia priorytetów :-)
A konwersja kalorii na zdjęcia to fajne dwa w jednym :-)
2015-01-04 19:55:09 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
To zdjęcie już u nas było i...zniknęło ?
2015-02-07 20:29:27 (11 lat temu)
Jazzek
 
Widok na jaz Różanka z mostu Trzebnickiego.
2017-06-19 23:15:23 (9 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Widok z mostów Trzebnickich w kierunku Kasprowicza.
2017-06-19 13:58:19 (9 lat temu)
Woj11
 
Franz Wittwer był właścicielem Kristalglass-Hüttenwerke w Polanicy-Zdroju
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-09-25 18:56:55 (9 miesięcy temu)
Bubziom
 
+1 głosów:1
Ta sama impreza z precyzyjnym datowaniem
2025-09-25 19:23:16 (9 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
16 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Pochód na moście Trzebnickim w sierpniu 1934 roku.
Z lewej strony jaz "Różanka", z prawej Most Trzebnicki (północny) a w tle osiedle "Polanka".
1905
-
1916
1905
-
1916
2
1916-1917
1916
-
1920
1916
-
1934
1931
-
1934
1935
-
1955
1935
-
1960
1950
-
1960
1958
-
1969
1962
-
1969
Mosty Trzebnickie - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet