| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Najbliższe obiekty nieistniejące
Szyb Jan
184
m
Nowa Ruda
Gorzelnia
1302
m
Nowa Ruda
Cegielnia
1752
m
Nowa Ruda
Wiadukt kolejowy (nad torem)
1768
m
Nowa Ruda
Pomnik wojenny 1870
1994
m
Nowa Ruda

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Szyb Nowy II

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1962
Zlikwidowano: 1995
Głębienie szybu "Nowy II" jako wentylacyjnego rozpoczeto 4 lipca 1962 roku. Szyb uzyskał wtedy średnicę 5,5 m a głębokość 575 m. W szybie zaprojektowano klatkowy wyciąg dla odstawy kamienia co pomogło w wykonaniu podszybia na poziomie 110 m dla szybu wydobywczego "Nowy I". Natomiast w czerwcu 1983 roku zastosowano po raz pierwszy w kopalni technikę nasunięcia wieży wyciągowej nad rurę szybową. Wieżę dla szybu "Nowy II' zaprojektowało Gliwickie Biuro Projektów Górniczych, konstrukcję wykonało Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Urządzeń górniczych w Wałbrzychu a około 50 metrów od rury szybowej całość zmontowało Przedsiębiorstwo Montażowe Urządzeń Górniczych. Wieża wraz z integralną częścią nadszybia ważyła około 500 ton plus 200 ton pozostałej
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Mikrob
 
Dwa próbne zdjęcia. Zobaczymy jak się przyjmą. Niestety zdjęcia nie najlepszej jakości jak i papier. Ale zawsze lepsze coś niż nic. Kronika bardzo ciekawa, wyszperałem piwnicznie. Wiele opisów, które mogę zamieścić na tych stronach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2013-02-24 12:08:58 (13 lat temu)
do Mikrob: W tym czasie często drukowano na kiepskim papierze ale zdjęcie jest w porządku. Jakość może nie jest fantastyczna ale i tak sporo widać więc chętnie obejrzymy więcej jeśli starczy Ci czasu i energii aby coś więcej wrzucić. Opisy też mile widziane - wiele osób często zagląda do opisów :) - ja również jeśli coś mnie zaciekawi.
2013-02-24 12:48:14 (13 lat temu)
do Neo[EZN]: Jak skanować z książki by zdjęcia były jak najlepsze?
2013-02-24 13:32:23 (13 lat temu)
Mikrob
 
do Eugeniusz S.: No jak? A papier tak cięki, że przebiaja.
2013-02-24 13:33:57 (13 lat temu)
do Mikrob: Ta kronika jest niewdzięczna do skanowania (cienki papier, marna jakość druku). Duży skan z takich "kropek" j.w. rozmywam (np. filtrem Gaussa, parametr trzeba dobrać wg uznania) i dopiero potem zmniejszam do ostatecznego rozmiaru. Sprawdziłem, że czasami lepsze efekty może dać wykonanie zdjęcia (statyw!) zamiast zrobienie skanu.
2013-02-24 14:08:52 (13 lat temu)
Mikrob
 
do Petroniusz: Nie próbowałem fotek. Poeksperymentuje jeszcze. Dzięki za podpowiedź..
2013-02-24 17:02:10 (13 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet