| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Nowy Ratusz
Najbliższe obiekty nieistniejące
Brama Raduńska
47
m
Gdańsk
Kolumna wojenna
94
m
Gdańsk
Pomnik nieznanego bojownika sprawy...
102
m
Gdańsk
UFA Palast
127
m
Gdańsk
Zachodniopruski Zakład Ubezpieczeń...
139
m
Gdańsk

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Oficyna

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1971
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
† Yanek
 
+1 głosów:1
Obiektu nie da się przypisać wprost (bo sam budynek nie istnieje) a jedynie jako kompleks. To jedna z 3 budowli a dokładniej oficyna, d. Generalkommando. W końcu lat 50-tych (ca 1957) została zburzona by poszerzyć ul. Wały Jagiellońskie, od dworca w stronę węzła Hucisko.
2012-05-04 18:17:50 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
2012-05-04 18:27:41 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
Swoją drogą, jak ostatnio pisałem o Domu Partii (prawo, lewo)i to właśnie w kontekście d. kompleksu Generalkommando czy też siedziby Komisarza Generalnego LN. Tu nad wejściem widać szyld redakcji "Głosu Wybrzeża" lokalnego organu PZPR a wcześniej PPR.
2012-05-04 18:30:16 (14 lat temu)
Tu była siedziba Komisarza Generalnego LN. na Wolne Miasto Gdańsk?
2012-05-04 18:32:54 (14 lat temu)
Co obecnie sie mieści w byłej rezydencji Kom.LN ? a przy okazji ,budynek Senatu WM.Gdańsk istnieje jeszcze?
2012-05-04 19:05:57 (14 lat temu)
Dziekuje ,to są budynki publiczne obecne na FP. Więc moge sprawdzic i porównać.Gdańsk miał pecha podobnego do Wrocławia ,tu ustanowiono twierdze ,natomiast Gdańsk ,Armia Czerwona potraktowała jako miasto Rzeszy.I odpowiednio do tego potraktowala....
2012-05-04 20:13:01 (14 lat temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
do † Yanek: W rzeczywistości budynek rozebrano dopiero w marcu 1971 r. Poprawiam opis.
2016-09-13 13:47:23 (9 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Nie, tu mieściły się biura i mieszkania funkcyjne. Samej rezydencji Komisarza LN stąd nie widać, bo właśnie ta oficyna je zasłania. Współcześnie Wały Jagiellońskie przebiegają po linii wyznaczonej przez ten słup i drzewo oraz wejście do budynku.
2012-05-04 19:01:24 (14 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Budynek Senatu znikł z końcem wojny, czy tez może niedługo po jej zakończeniu. Natomiast Generalkommando, późniejsza siedziba Głównego Komisarza LN, po wojnie była siedzibą PPR, potem PZPR a od 1957 r., mieścił się tu Klub Studentów Wybrzeża "ŻAK", któren w latach 90-tcyh ustąpił pola (przenosiny na Strzyżę) miastu, któe po remoncie ustanowiło tu siedzibę rady Miasta , USC oraz kilku innych municypalnych instytucji.
2012-05-04 19:57:56 (14 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet