| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dawne Opole

Przedmioty z Oppeln

Sterowce nad Opolem

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dawne Opole

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Lepsze: Obieg pocztówki: 1930 rok.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2014-02-13 11:58:13 (12 lat temu)
foxi
 
podobna wieża w czasie montażu na
2011-08-05 10:44:11 (14 lat temu)
Płyta została wyprodukowana w przedwojennych Groszowicach - wsi przyłączonej do Opola w 1965r. Mało się uchowało takich ciekawostek.
2010-02-11 12:18:38 (16 lat temu)
† ☻
 
w 1956
2010-02-11 13:38:20 (16 lat temu)
do † ☻: Kurcze, znowu wbiło mi się jak nie trzeba - oczywiście, że w 1956r.
2010-02-11 13:48:18 (16 lat temu)
Oderstr.
 
+1 głosów:1
2015-09-05 12:08:16 (10 lat temu)
Taka ciekawostka przyrodnicza: Moim zdaniem artykuł w stylu "copy and paste". Szkoda tylko, że tak wiele błędów się musiało zakraść...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem
2016-03-19 20:26:16 (10 lat temu)
do Oderstr.: Eee nie :-) widać, że p. Natalia korzystała ze sprawozdań magistratu , a błędy - cóż...
2016-03-19 21:12:37 (10 lat temu)
Pudelek
 
Już nie istnieje, zniszczono ją podczas "remontu" peronów. Prawdopodobnie też to nie była tablica przedwojenna (bo wówczas to były "Katowice"), ale z okresu II w. św.
2017-04-25 11:34:32 (9 lat temu)
Gandalf
 
do Pudelek: Jak najbardziej mogła być przedwojenna, do 1921 roku też były Kattowitz.
2017-04-25 13:32:59 (9 lat temu)
Pudelek
 
do Gandalf: no tak, tyle, że pod pojęciem "przedwojenne" wziąłem pod uwagę okres międzywojenny :) Więc faktycznie może to być "przedwojenne".
2017-04-25 16:16:06 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Pudelek: No to dobrze że ja dużo czasu spędzam na opolskim dworcu i taka fotka się chociaż ostała ;-)
2017-05-01 18:22:26 (9 lat temu)
Gandalf
 
do skrzypa: Jako ciekawostkę dodam, że dotarłem do dokumentu z którego wynika że Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytów przed rozpoczęciem remontu peronów otrzymał informację o tym i innych zabytkowych elementach wyposażenia peronów i w odpowiedzi oświadczył że: "W przypadku podjęcia przez inwestora prac remontowych w tym obszarze będzie podejmował działania mające na celu ochronę wskazanych elementów wyposażenia peronów". Bez komentarza :(
2017-05-01 18:54:32 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Gandalf: A jesteście pewni że tego już nie ma ?
2017-05-01 20:19:15 (9 lat temu)
do skrzypa: Nie ma bo była awantura.
2017-05-01 20:20:57 (9 lat temu)
Gandalf
 
do skrzypa: Oparłem się na informacji użytkownika "Pudelek", ale postaram się naocznie sprawdzić :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2017-05-01 20:23:49 (9 lat temu)
skrzypa
 
do Gandalf: A inne też wykosili np : ten ?
2017-05-01 20:35:29 (9 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
do skrzypa: Płyta którą podlinkowałeś na razie się uchowała, jak również druga z podobnym napisem: obie są blisko budynku dawnej ekspedycji pocztowej a tego terenu remont nie obejmował, niestety płyty z tego tu zdjęcia nie znalazłem.
2017-05-04 16:50:38 (9 lat temu)
do Gandalf: Pamiętam, że przy okazji awantury o ruchome drzwi z Biedronki była również awantura o tą płytę. I skończyło sie jak zwykle. Nikt nie chciał powiedzieć w czyim ogrodzie wylądowała :)
2017-05-04 17:20:23 (9 lat temu)
Pudelek
 
do Desperado: swojego czasu była wielka akcja na Wyborczej aby skłonić PKP do oszczędzenia tych elementów. Właśnie wypowiadał się konserwator, specjaliści i PKP, twierdząc, że wszystko będzie zachowane. Faktycznie, uchowała się większość elementów na głównych peronach, ale te płytki zniszczona. Sprawa szybko uchichła, ani media ani nikt inny już jej nie podejmował, a GW potem nawet napisała jaki to piękny teraz dworzec po remoncie :P

I słusznie Gandalf zauważył - te płyty się uchowały, bo tam nie remontowali. Zasada była taka, że to co metalowe (studzienki itp.) to się uratowało, płyty rozwalono. Nota bene tych płyt z Groszowic jest całkiem sporo także na mieście, ale tych z Kattowitz żal.
2017-05-06 13:30:14 (9 lat temu)
Sugeruję, by zmienić nazwę katalogu, bowiem jak się okazuje, trafiają się przedmioty nie tylko z Oppeln.
2014-01-29 15:22:54 (12 lat temu)
do Opolensis: ... może po prostu "przedmioty" ?
2014-01-29 15:55:11 (12 lat temu)
Jestem tu użytkownikiem okazjonalnym, dlatego nie chcę niczego wymuszać, ale osobiście uważam, że na polskim portalu taki katalog powinien nosić nazwę - "Przedmioty z dawnego Opola"
2014-01-29 17:23:11 (12 lat temu)
Zakres lat dość rozpięty. Proszę wskazówki :) Pocztówka aktualnie na allegro.
2014-11-18 20:29:14 (11 lat temu)
foxi
 
2014-11-18 20:30:24 (11 lat temu)
do Oderstr.: Wyprostowałem zdjęcie ;) Mógłbyś podać link do aukcji? Jest tam widoczny jakiś stempel? Jest już most na wyspę Bolko, więc można datować od 1928. Nie widać czy zamek jeszcze stoi czy jest już w trakcie rozbiórki - zasłania go popularna wówczas wklejka ze sterowcem,
2014-11-18 22:57:07 (11 lat temu)
do Cristoforo: link: Nie ma daty. jedynie co tajemnicze strzałki oznaczają;
2014-11-19 07:23:51 (11 lat temu)
Swego czasu czytałem artykuł, że ktoś przeanalizował te pocztówki z Zeppelinem i okazało się, że znakomita większość to fotomontaże.
2014-11-19 08:54:14 (11 lat temu)
do Marek Potocki: W tamtych czasach bylo to dosc popularne. Sam robilem roznego rodzaju podmianki. Wycinalo sie potrzebny obiekt i wklejalo na wlasciwe zdjecie.
2014-11-19 10:34:35 (11 lat temu)
Gandalf
 
Robert Gralka mieszkał i był właścicielem kamienicy przy ul. Krakowskiej 9, natomiast firma G.E.G mieściła się przy pl. Piłsudskiego 11a, widać ją na tym zdjęciu: .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2020-04-13 20:23:50 (6 lat temu)
do Gandalf: dzięki za odpowiedź w książce teleadresowej znalazłem,że dyrektorem był i mieszkał tam gdzie Pan pisze, dziękuję raz jeszcze
2020-04-14 09:30:23 (6 lat temu)
Gandalf
 
+1 głosów:1
Czemu wstawiasz takie małe ?
2021-10-10 16:34:12 (4 lata temu)
ylooC
 
I przydałyby się znaczniki ...
2021-10-10 20:47:16 (4 lata temu)
9 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Dawne Opole - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet