| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat pabianicki
Najbliższe obiekty nieistniejące
Krańcówka tramwajowa Pabianice (Wa...
175
m
Łódź
Historyczna krańcówka tramwajowa P...
693
m
Pabianice
Wspinalnia
1228
m
Pabianice
Tkalnia przy Nowym Rynku
1305
m
Pabianice
Dom rękodzielnika
1357
m
Pabianice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Synagoga

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1847
Zlikwidowano: 1960
1 subskrypcja
Synagoga w Pabianicach zbudowana została w 1847 r. Przebudowana 33 lata później, kiedy to odrestaurowano ją i upiększono z zewnątrz. Dodano również przybudówkę. Budynek był murowany, gdyż władze nie wyraziły zgody na wzniesienie drewnianej synagogi. Znajdowała się ona przy uliczce do dziś zwanej Bóźniczną, na Starym Mieście. Był to budynek w stylu klasycystycznym, ściany zewnętrzne miał podzielone pilastrami z wnękami, a szczyt ściany frontowej – trójkątny. Wnętrze pokryte było freskami. Na uwagę zasługiwały piękne, rzeźbione w drewnie Aron Ha-kodesz oraz bima.
Na ścianie sąsiedniego budynku znajduje się tablica informująca o fakcie, że obok stała niegdyś synagoga.
Świątynia przetrwała II wojnę światową, choć w październiku 1939 r. hitlerowcy
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
WW
 
Nie znałem tej skandalicznej sprawy.
2015-02-06 20:12:56 (11 lat temu)
Xan
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2016-03-07 10:42:08 (10 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Xan: Kilkuletnie samosiejki za płotem i zamurowane okna, nieco osłabiają Twoją teorię...
2016-03-07 11:10:47 (10 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+2 głosów:2
do fantom: Opierałem się min. na info , które potwierdza mój opis pod fotą.
2016-03-07 11:31:54 (10 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do Wiesław Smyk: Nie mnie tłumacz tylko Xan'owi, któren to zdaje się mieć inne zdanie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: aaaa
2016-03-07 11:42:52 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
1 Dyskusja (ostatnia 10 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet