| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (3)
Najbliższe atrakcje turystyczne
Kościół św. Antoniego Padewskiego
5576
m
Siekierczyn
Kościół św. Piotra i Pawła
7263
m
Miedziana
Kościół Podwyższenia Krzyża Święte...
8155
m
Sulików
Kościół św. Anny
8495
m
Studniska Dolne
Kościół Wniebowzięcia NMP
8860
m
Zaręba

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pałac Włosień

Obiekt istnieje częściowo
Atrakcja turystyczna
Zbudowano: 1715-1720
Dawniej: Schloss Heidersdorf
Zabytek: 496/J z 05.10.1977; 398/496/J z 08.10.2004

Pałac we Włosieniu powstał w latach 1715 – 1720 z polecenia marszałka ziemi zgorzeleckiej Jana Gottloba von Gablenz. W 1887 r. dokonano jego przebudowy mającej na celu nadanie pałacowi bardziej „staroniemieckiego” stylu. W tym celu sprowadzono architekta Hülsenbecka, który zaprojektował m.in. podjazd pod 30 – stopniowe schody.
W latach 1931 – 1945 majątek należał do hrabiego Maksymiliana von Sponeck. W tym czasie w pałacu kwitło życie towarzyskie. Bywali tu przedstawiciele arystokracji z całych Niemiec, a także zagraniczni dyplomaci. M.in. goszczono irlandzkiego ambasadora Wornoca i brytyjskiego attache wojskowego Browna.
Jako że rodzina von Sponeck była spokrewniona z arystokracją rosyjską, w pałacu znaleźli schronienie biali emigranci – hrabiostwo Cronjhelm.
Po II wojnie światowej pałac został ogołocony przez szabrowników. Wiadomo, że znajdowały się w nim cenne zbiory porcelany, szkła i malarstwa. Przez pierwsze powojenne lata budynek nie był zagospodarowany. Dopiero w latach 1976 – 1978 przeprowadzono renowację pałacu z funduszy Sudeckiego Zjednoczenia Rolno – Przemysłowego i PGR Sulików. Odremontowany obiekt mieścił wówczas hotel.
Upadek pałacu nastąpił w październiku 1979 r., kiedy to w jednym z pomieszczeń wybuchł pożar i całkowicie go strawił.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Oj, Dorotce troszkę za duże się dodało. Ale pomogę jej i zmniejszę.
2010-04-19 16:56:48 (16 lat temu)
Saxon
 
Domniemane konwersja do hotelu!?
2016-05-02 21:40:18 (10 lat temu)
Saxon
 
2016-05-03 21:42:32 (10 lat temu)
do Saxon: Ciekawe czy plany się powiodą?
2016-05-04 04:52:01 (10 lat temu)
Saxon
 
do legion: Jestem sceptyczny!
2016-05-04 08:23:05 (10 lat temu)
Saxon
 
+2 głosów:2
Saxon
 
Z pewnością ktoś ten obiekt zna :)
2023-12-20 09:10:05 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Desperado: Pałac we Włosieniu.
2023-12-20 09:11:29 (2 lata temu)
do fantom: A nie mówiłem ? :) Dzięki.
2023-12-20 09:15:09 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Pałac Włosień na innych zdjęciach
2017
-
2017
2017
-
2017
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet