| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Plater Emilii

Mural "Pamiętajmy o Powstaniu"

OBIEKTY - ul. Plater Emilii
Więcej (48)
Obiekty w okolicy
Sosnowa 8 - Złota 45
17
m
Warszawa
Złota 47 - Sosnowa 5
42
m
Warszawa
Złota 43
45
m
Warszawa
Złota 42 - Sosnowa 10A
47
m
Warszawa
Sosnowa 3
49
m
Warszawa

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Stanisław Goś
 
+4 głosów:4
2025-05-22 13:41:05 (rok temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
"Blaszaki" w każdym mieście są takie same.
2011-10-27 13:53:30 (14 lat temu)
jurekpogodno
 
+1 głosów:1
do † Festung: Ojjjj nie zdecydowanie nie :) Noszą ...... wabią się różnie , różniście :)))
2011-10-27 14:10:03 (14 lat temu)
s_mile
 
+3 głosów:3
Do ZYGMUNTA: Bardzo mi się ten kadr podoba, jakie jest Twoje zdanie?
2013-05-13 20:11:44 (13 lat temu)
do s_mile: Jak miło to przeczytać. :)
2013-05-14 23:08:46 (13 lat temu)
Z jakiej wysokości było robione to zdjęcie?
2012-09-08 20:41:40 (13 lat temu)
Jak tak nie latają ptaki no to jest ptak skrzydlaty tzn. mechaniczny :)
2012-09-08 20:49:35 (13 lat temu)
do Marek Kuliński: Przypuszczam że około 700-800 metrów ?
2012-09-08 20:56:18 (13 lat temu)
do jurekpogodno: Jestem ciekaw, bo trochę widać szumów, wiec albo duży zoom, albo późne popołudnie i gorsze światło, bo długie cienie. Interesuje mnie na jakiej wysokości nad miastem można latać.
2012-09-08 21:01:59 (13 lat temu)
† ML
 
Las Vegas jakie, cy co?
2012-09-08 21:04:26 (13 lat temu)
uriuk
 
do Marek Kuliński: FL70 czyli w przyblizeniu 2100 m npm. Bylo duze zmetnienie powietrza, dlugi zoom, wieczor i wszystko razem spowodowaleo taki efekt :)
2012-09-08 21:23:03 (13 lat temu)
† ML
 
do jurekpogodno: Ty to masz oko! Ogniskowa i odległość fotografowania dają Twój typ. Przy okazji. Czy ogniskowa 50 mm daje normalną perspektywę w aparatach cyfrowych?
2012-09-08 21:54:46 (13 lat temu)
uriuk
 
do † ML: Tylko przy pelnej klatce
2012-09-08 22:17:18 (13 lat temu)
† ML
 
do uriuk: Co to znaczy? Czy CCD, czy jak mu tam, ma przekątną 50 mm? To jest pełna klatka?
2012-09-08 22:28:32 (13 lat temu)
uriuk
 
do † ML: Pelna klatka oznacza, ze fizyczna wielkosc matrycy wynosi 24x36 mm. Wystepuje wlasciwie tylko w profesjonalnych aparatach. Przecietna lustrzanka ma format DX, czyli o polowe mniejszy (18x24 mm). W tym przypadku stosujemy mnoznik 1,5 do ekwiwalentu ogniskowej stosowanej w pelnej klatce. Czyli jesli w poczciwym zenicie czy innej praktice mielismy obiektyw 50 mm, to z matryca DX da on efekt 75 mm
2012-09-08 22:38:45 (13 lat temu)
† ML
 
do uriuk: Dzięki! Tak przypuszczałem. Rozmar klatki filmu 35 mm. To ile milionów pikseli ma taka profesjonalna matryca? A może miliadów?
2012-09-08 22:50:47 (13 lat temu)
uriuk
 
+1 głosów:1
do † ML: Nie ma to zadnego znaczenia przy zdjeciach nie przeznaczonych do druku wielkoformatowego ;)
Ilosc pixeli to tylko i wylacznie mozliwosc wydrukowania duzego formatu zdjecia (np A0).
Profesjonalna lustrzanka 6 Mpixli (czyli dosc stara) i tak zdeklasuje jakoscia idiotkamere o 14 Mpixelach.
Liczy sie tak naprawde wielkoscv matrycy w mm a nie w ilosci pixeli
2012-09-08 23:01:02 (13 lat temu)
† ML
 
do uriuk: No tak, bo w pewnym momencie zaczyna decydować jakość obiektywu. Ja się tak dopytuję, bo chciałbym porównać jakość cyfrówki z niskoczułym filmem w analogu. Da się to zrobić?
2012-09-08 23:20:19 (13 lat temu)
uriuk
 
+1 głosów:1
do † ML: Wg mnie cyfrowki wciagnely nosem chemiczne aparaty, ale jak zawsze sa zagorzali milosnicy cykania w starym stylu
2012-09-08 23:54:05 (13 lat temu)
do † ML: Klisza to odpowiednik ok. 11 Mpix aparatu cyfrowego - pomijając oczywiście kwestie obiektywów i ich jakości.
2012-09-09 00:02:33 (13 lat temu)
† ML
 
do Neo[EZN]: I o tę wiadomość mi chodziło. Dzięki :-)
2012-09-09 09:30:50 (13 lat temu)
do † ML: Da się zrobić takie porównanie. Tu zdjęcie RAW z aparatu o pełnej klatce, z dość dobrym obiektywem . Tu - profesjonalny skany (tiff za pieniądze:) z negatywu. Lustrzanka z obiektywem niestety jakości kitowego.
2012-09-09 14:22:04 (13 lat temu)
† ML
 
do Danuta B.: Dzięki za przykłady. Dla mnie oba zdjęcia są niedościgłej jakości jeśli porównuę do moich zmagań z fotogtafią kolorową sprzed 30-40 lat. A i jakość w fotografii czaro-białej wcale nie była łatwa. Gdy dostałem Canona cyfrowego (taki aparacik do fotografowania u cioci na imieninach), to myślałem, że Pana Boga za nogi złapałem. I dalej tak myślę, bo ja na swoim zenicie to mogę robić portreciki do rodzinnego albumu. Jak już napisałem w innym komentarzu: chwała fotografii cyfrowej i to nie tylko za jakość, ale i za natychmiastowość, ochronę środowiska i.t.d.
Format tiff to rozumiem bez kompresji, bo takowa musi wpływać na jakość zdjęcia.
2012-09-09 15:23:09 (13 lat temu)
uriuk
 
+1 głosów:1
do † ML: Zimą będę prowadził w Maroku kursa posługiwania się lustrzanką. Zapraszam :)
2012-09-09 22:35:04 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do uriuk: A bilety do Maroka fundujesz? ;)))
2012-09-09 23:01:43 (13 lat temu)
uriuk
 
do pawulon: Easyjet lata z Berlina w cenie dżemu
2012-09-09 23:39:30 (13 lat temu)
Jarosław Budyta
 
+8 głosów:8
Z okazji tysięcznego zdjęcia opublikowanego przeze mnie na FP pozwoliłem sobie na odpalenie świeczki na tor.... tzn. w fontannie :)
2015-12-01 14:19:25 (10 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: Gratulacje!
2015-12-01 14:44:42 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: Gratulacje i życzenia zwielokrotnienia tej liczby :)
2015-12-01 16:13:09 (10 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
Gratuluję wyniku. Lubię Twoje zdjęcia.
2015-12-01 22:13:21 (10 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: Gratulacje i do przodu.
2015-12-01 22:17:28 (10 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do Jarosław Budyta: Najlepszy stołeczny dokumentalista na FP.
2015-12-01 23:18:22 (10 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do WW: Zobacz jaką piękną pracę wykonuje maj.
2015-12-01 23:49:58 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet