| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat karkonoski

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Panoramy Podgórzyna

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Jorys
 
Droga do Podgórzyna ,Stawy Podgórzyńskie .
2010-06-25 20:01:12 (16 lat temu)
Pani podąża ulicą "Stawy Podgórzyńskie" , tak , taka ulica jest w Podgórzynie - będzie przy niej po wybudowaniu nowy zespół edukacyjny, szkoła i przedszkole, dopisuje zdjęcie do ulicy i pozostałe też.
2017-07-16 22:16:57 (8 lat temu)
gerardi villa
 
+4 głosów:4
Ten mały domek od prawej strony to Bujwida 4.Mieszkam w nim od 1998 roku.Łąka przed nim jest w tej chwili zabudowana.Pierwszego domu od lewej strony już nie ma(w jego miejscu stoją inne)następne dwa istnieją do dziś to numery 6 i 7
2014-11-26 20:24:41 (11 lat temu)
Piękny widok, opisałem i dopisałem, zagubiło się w panoramach.
2014-01-07 19:20:52 (12 lat temu)
arkuba
 
W roku 1754 zbudowano tutaj budynek szkolny. Po ponad 100 latach, 4 kwietnia 1864 r. po rozebraniu starego domu, rozpoczęto budowę nowej szkoły na tym miejscu. Nową szkołę poświęcono dnia 22.11.1864 r. [Jubelbüchlein für die Gemeinden Giersdorf, Hain, Saalberg und Märzdorf...]
2016-11-10 00:10:25 (9 lat temu)
arkuba
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie po prawej Chłodna 1, po lewej nieistniejący tartak (można by założyć obiekt).
2021-08-31 17:24:43 (4 lata temu)
fantom
 
Stawiam raczej na widok z okolic Mysłakowic, czy Miłkowa. Z okolic Podgórzyna do Śnieżki i Czarnego Grzbietu jest dalej i pod innym kątem je widać.
2014-11-16 21:54:16 (11 lat temu)
TW40
 
do fantom: Tłem na rysunkach często nie warto się przejmować ;-) ale oczywiście wcale nie upieram się przy Podgórzynie...
2014-11-16 22:31:44 (11 lat temu)
fantom
 
do TW40: Wszystko jest możliwe. Jednak Karkonosze domalowano z tych okolic
2014-11-16 23:11:26 (11 lat temu)
Coś jakby Bujwida obecną na lewo widać...ale zachowuje ostrożnośc co by mi się nie dostało , jakby nie była to ta ulica...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2015-01-18 17:45:51 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Nie znam Podgórzyna i nie mam pojęcia, gdzie to jest.
2015-01-18 17:49:26 (11 lat temu)
do antypuszka©: To jest Bujwida, te domy istnieją, ulica asfaltowa obecnie dochodzi do samego lasu.
2015-01-18 17:54:48 (11 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ciekaw jestem, czy ujęcie jest możliwe do powtórzenia ?
2015-01-18 17:55:48 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Jest, tylko aby wyszła Bujwida trzeba przesunąc sie w prawo, ale jako to miejsce to idealnie, to trzeba mieć ze sobą jakąś sciągę wydrukowaną.
2015-01-18 17:57:55 (11 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Zobacz tu , sama ulica Bujwida: a Twój fotograf odszedł nieco dalej, w góre i na lewo od tego ujęcia.
2015-01-18 18:00:03 (11 lat temu)
Marek W
 
+1 głosów:1
Pierwsza reakcja na podpis: dlaczego panorama wsi, wszak Szklarska Poręba to miasto. Dopiero po chwili dociera do mnie, że prawa miejskie ta miejscowość dopiero od 1959 :)
2018-01-04 22:20:36 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do Marek W : Kolega chrzan podał, że wrzuci fotki również z okolic Szklarskiej.
2018-01-04 22:26:38 (8 lat temu)
TW40
 
Jedyny "podejrzany" kościół miał jednak inny - stożkowy hełm ; to chyba nie Szklarska...
2018-01-04 23:16:58 (8 lat temu)
do TW40: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-01-05 00:11:30 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Jak z tym zdjęciem, zostawiamy Podgórzyn? Chyba jest ok... Podpis na rewersie: (blick auf (...?) = giersdorf)
2018-01-05 20:24:04 (8 lat temu)
do chrzan233 : Pewnie, widać budynki ( d. Browar) przy Bujwida, dopiero teraz mi się otworzyła szufladka, że to nie Sosnówka. a Podgórzyn!
2018-01-05 20:27:06 (8 lat temu)
arkuba
 
+1 głosów:1
Dom po lewej (chyba Bujwida 19) należał być może do dawnego Dominium (folwarku Schaffgotschów), ale budynek browaru był bardziej na lewo, w dodatku stał prostopadle do tego widocznego.
2025-12-10 11:22:49 (6 miesięcy temu)
antypuszka©
 
+3 głosów:3
Znawcy Podgórzyna, nie wiem czy dobrze przypisałem.
2023-04-04 21:42:13 (3 lata temu)
tomwoj
 
+1 głosów:1
Jest dobrze przypisane.
2023-04-05 12:00:21 (3 lata temu)
Michał Gańko
 
+6 głosów:6
Miałem z 10 lat, gdy jechałem z rodzicami do Podgórzyna na wycieczkę. W tym miejscu, tj. na odcinku od restauracji "Nad Stawami" do dawnego hotelu "Schneekoppe", tramwaj jechał w łąkach, a obok pasły się krowy. To było przeżycie i pamięta się je cały czas.
2023-04-06 10:53:23 (3 lata temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Podmiana na skan oryginału.
2023-04-22 00:00:11 (3 lata temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : Dziękuje bardzo.
2023-04-22 07:53:52 (3 lata temu)
Jarek St
 
+1 głosów:1
Ten podwójny dom po lewej jest dzisiaj mój,po wojnie dziadkowie się tu sprowadzili. Niesamowite jak dla mnie zdjęcie. Pamiętam jak jeszcze było torowisko w latach 80 w tym miejscu
2025-02-01 16:58:31 (rok temu)
tomwoj
 
+1 głosów:1
Zdjęcie zrobiono przed 1911 rokiem, inaczej na tym dobrej jakości zdjęciu widzielibyśmy perfekcyjnie linię tramwajową, której to jeszcze nie ma a drogę do Cieplic widać z drobnymi szczegółami gdzie przy wąskiej polnej drodze rosną młode drzewka.
2026-01-27 12:58:25 (5 miesięcy temu)
do tomwoj: To nie są słupy trakcyjne w okolicy dzisiejszej ul. Jana Pawła II?
2026-01-27 21:09:13 (5 miesięcy temu)
16 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Panorama Podgórzyna.
Widok z punktu widokowego na górze Grodna, nieco poniżej zamku.
1900-1905
1900
-
1910
1900
-
1910
1905
-
1915
1905
-
1918
1905
-
1918
1910-1920
1910
-
1920
1910
-
1920
1910
-
1920
1910
-
1930
1910
-
1930
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet