| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Fotopolskie źródła szczególne

Milicz - ocalone z makulatury

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Fotopolskie źródła szczególne

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Petroniusz
 
+1 głosów:1
Sposób likwidacji niektórych archiwów w Polsce przyprawia o mdłości.
2013-01-06 19:34:57 (13 lat temu)
TW40
 
+1 głosów:1
To zdjęcie z wózkiem będzie?
2013-01-06 22:33:09 (13 lat temu)
Stenek
 
A ile takich albumów "marnuje" się do dziś w domowych pieleszach! I nie bardzo jest jak do nich dotrzeć. Trzeba by jakąś dużą, prasową a zarazem lokalną (i powtarzalną) akcję zrobić w danym mieście pt. "Ocal swoje zdjęcia od zapomnienia, nie wahaj się, pokaż je światu - to Twój wkład w historię"

Ale mam pomysł - może wzorem Targów Staroci, które jednak mają jakąś siłę przyciągania, zainicjować podobnego typu Targi Starych Zdjęć?
W sumie początkowo mogło by to się zacząć na Targach Staroci, tam jednak powinni by być ludzie, którzy by mieli konkretny cel - zeskanować zdjęcia od ludzi i zapewnić ich, gdzie i kiedy się one ukażą. Oczywiście to autorzy swoich zbiorów by decydowali, które zdjęcia udostępnią do skanowania.

Nas Fotopolan do takiej akcji jest mało, ale to być może od nas powinno sie zacząć i przez nas być prowadzone? Warto by też wciągnąć w taką akcję samorządy lokalne, które takiej akcji mogły by patronować, a ktoś taki jak np. konserwator zabytków mógłby tez się czymś takim na roboczo zająć, nie? Dodatkowo np. Wydziały Promocji Miasta z Urzędów czy Starostw też by miały pole do popisu w tej materii. Już o lokalnym Muzeum nie wspomnę, bo taka instytucja jak raz powinna się w taką akcję mocno zaangażować. Cdn.
2013-01-07 09:35:12 (13 lat temu)
Stenek
 
- cd: Jako promocję można by w ramach możliwości tychże samorządów organizować cykliczne Wystawy Zdjęć Odzyskanych, czyli prezentować tam najciekawsze zdjęcia uzyskane z takiej akcji zbierania zdjęć z rodzinnych albumów.

Takie wystawy w danym mieście powinny zadziałać przyciągająco na tych, którzy mają ciekawe zbiory, a do tej pory ich nie udostępnili. Wystawy można by rozkładać w różnych miejscach, w Muzeum, w Galeriach itp.

To na razie kolejny zbiór moich luźnych myśli, jakie zebrałem w tej kwestii. Wiem, taki projekt jest niełatwy, głównie z uwagi na problem zdefiniowania autora takiego projektu oraz potem także form i sposobów działania, podtrzymania i utrzymania tego działania oraz finansowania, stąd pomysł na zaangażowanie w taką działalność samorządów lokalnych. Trzeba by się „z tematem przespać”, jak to się mówi, bo może uda się go kiedyś wprowadzić w życie? Więc powtórzę za poetą: - Naprawdę warto!

Zakładam taki temat na Forum Ogólnym - być może nie zginie śmiercią naturalną? =>
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-01-07 09:36:44 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Ach, nie napisałam, że to było w latach 70.
2013-01-06 19:41:09 (13 lat temu)
do Danuta B.: Zdarza się i dzisiaj.
2013-01-06 21:58:56 (13 lat temu)
do TW40: Będzie.... Nowa użytkowniczka mnie zmobilizowała.
2013-01-06 22:53:56 (13 lat temu)
2013-01-06 23:00:30 (13 lat temu)
TW40
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: ! Fajnych wózków nigdy dość (radość można dublować ;-))
2013-01-06 23:46:40 (13 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
do Stenek: cóż.... zamysł zacny. ale tacy pracownicy Muzeum itp. instytucji nie byliby zachwyceni jak by im dołożyć roboty za free ; )
2013-01-07 13:47:29 (13 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do Stenek: Teraz napiszę tylko tyle - SUPER POMYSŁ. Świetna inicjatywa i wskazanie kierunku. Ja od pewnego czasu próbuję swoją pasją zarazić urząd miejski, tudzież lokalne serwisy internetowe, ale jak na razie 'lekko lipa'. To chyba ta sprawa - ile to będzie dodatkowej roboty, i to za free. Może mnie Twój pomysł dodatkowo zmobilizuje. Problem na naszym terenie to jednak jest poważny, bo jak ostatnio muzeum śląskie zorganizowało zbieranie pamiątek dla siebie, to w Pszczynie nikt nic nie przyniósł (to był podobno ewenement - nic nie udało się im zgromadzić).
2013-01-07 16:06:46 (13 lat temu)
stoik
 
+3 głosów:3
do stoik: ( na moja koleżankę zatrudnioną w Muzeum czasem spada zaszczyt zmontowania wystawy czasowej. dobrze, ze łączy pracę z zainteresowaniami, bo nikt jej nie płaci za siedzenie po nocach i zarywanie życia prywatnego )
2013-01-07 13:50:26 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+3 głosów:4
do Andrzej G: Zapraszam z kolejnymi komentarzami na forum, Stenek założył wątek.
2013-01-07 17:16:18 (13 lat temu)
Teddy61
 
do Danuta B.: Udało mi się z kolegą odnaleźć i przetworzyć do wersji cyfrowej filmy, które w lokalnej społeczności odbiły się szerokim echem. Załączam link do fragmentów:
2013-01-14 10:01:12 (13 lat temu)
1 Dyskusja (ostatnia 13 lat temu)
Fotopolskie źródła szczególne - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet