| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (0)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kresy - zdjęcia niezidentyfikowane

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
czy wiadomo jaki jest wydawca tej widokówki?
2020-12-30 21:33:02 (5 lat temu)
fantom
 
do kresowiak123: Po 9 latach od wrzucenia fotki z aukcji, można śmiało powiedzieć że nie wiadomo.
2020-12-30 21:37:03 (5 lat temu)
W sklepie kolekcjonerskim jest opisane jako cerkiew na Białorusi.
2016-01-14 13:39:53 (10 lat temu)
beznik
 
+1 głosów:1
W @ jest bagnovka. Czy te hełmy są na pewno z 1 wojny ?
2026-04-14 12:58:35 (2 miesiące temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do Wiesław Smyk: Przeniosłem na Kresy NN
2016-01-14 15:37:01 (10 lat temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do beznik: Bagnówka Ci nie odpowie, już jakiś czas jest u nas nieaktywny. A helmy z II wojny
2026-04-14 14:11:47 (2 miesiące temu)
beznik
 
do Woj11: Nie zauważyłem, że to od dodającego. Chociaż..? Myślałem o dzisiejszej Bagnówce - części Białegostoku. Myślałem, że to może jakiś adres kronikarza tejże.
2026-04-14 18:05:30 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do beznik: Kilka lat temu dość aktywny na you tube. Krótkie filmiki dotyczące historii Białegostoku,wiele tematów dotyczących mieszkających w regionie Żydów. Była też stronna www. Od jakiegoś czasu cisza
2026-04-14 18:29:00 (2 miesiące temu)
Petrus
 
2019-09-11 22:44:22 (6 lat temu)
Dana
 
do Petrus: Dzięki! Na razie przypisałam dodatkowo do "Kresy - niezidentyfikowane".
2019-09-12 07:17:18 (6 lat temu)
Problematyczne zdjęcie. Szczecin był protestanckim miastem, tutaj mamy jak przepuszczam, młode katoliczki (figura maryji po środku, dlatego diakonisy odpadają). Albo są to dziewczęta ze szkoły katolickiej, albo nowicjuszki u Boromeuszek. Pogrzebałem i wychodzi na to że: w 1890 było 7 sióstr, inna kwestia czy po habitach dwóch kobiet po środku można potwierdzić czy to Boromeuszki czy nie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana
2020-08-31 15:33:05 (5 lat temu)
Hauka
 
+1 głosów:1
Zacznijmy od tego ze zdjęcie jest znalezione na pchlim targu w Szczecinie, ale nigdzie nie było napisane że jest ze Szczecina. Już kiedyś z Mirkiem dyskutowałem na temat tego zdjęcia i doszedłem do wniosku że to gdzieś z za Buga. Już teraz nie pamiętam ale udało mi się ustalić co to są siostry, a dziewczęta to adeptki jakiejś szkoły przez owe siostry prowadzonej. Dla mnie to nie Szczecin.
2020-09-01 11:05:12 (5 lat temu)
do Kluskaszczecińska: To nie s. Boromeuszki ponieważ zajmowali się szpitami mogą być s. Norbetanki.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: bład
2020-08-31 16:13:12 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: to takich w Szczecinie z tego co wiem nie było. Boromeuszki były w Szczecinie bo się zajmowały szpitalem.
2020-08-31 17:28:21 (5 lat temu)
do Hauka: w takim razie można to stąd przenieść
2020-09-01 11:55:47 (5 lat temu)
Hauka
 
do Kluskaszczecińska: Tez tak uważam
2020-09-01 12:14:50 (5 lat temu)
Jazzek
 
do Kluskaszczecińska: Przenoszę do Kresów.
2024-02-07 10:17:17 (2 lata temu)
Taka chałupa to gdzieś na wschodzie, poza tym w Kaletach nie było żadnego wojska, a okrągłe czapki to chyba KOP.
2020-06-22 07:37:50 (6 lat temu)
4elza
 
Dziękuję.
2020-06-22 11:16:59 (6 lat temu)
4elza
 
do ritterswalder: Świetlica pododdziału granicznego Korpusu Ochrony Pogranicza, pełniącego służbę ochronną na granicy polsko-litewskiej. Czyli do kosza?
2020-06-22 08:27:11 (6 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do 4elza: Jeśli w ogóle, to nie do kosza tylko do "Rozpoznanych poza Polską" - b285196, z takim opisem jak w komentarzu czyli:
"Świetlica pododdziału granicznego Korpusu Ochrony Pogranicza, pełniącego służbę ochronną na granicy polsko-litewskiej".
2020-06-22 09:21:42 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do 4elza: A może na fotokresy ?
2020-06-22 09:28:51 (6 lat temu)
Dana
 
do ZPKSoft: Masz rację - większe szanse na ustalenie lokalizacji. Na razie można do "Kresy - zdjęcia niezidentyfikowane" - b125099.
2020-06-22 09:45:04 (6 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
Spółka "Gazolina" miała zakłady we Lwowie, Borysławiu i Daszawie.
2021-09-06 16:09:41 (4 lata temu)
Krzyś_
 
2025-04-20 18:23:21 (rok temu)
yani
 
Sądząc po ubiorach to Kresy, nie Warszawa.
2024-03-20 13:41:10 (2 lata temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Nacz nadzw komisarz do walki z epidemiami funkcjonował 1920-1924.
2024-03-20 14:09:38 (2 lata temu)
do yani: opisane jest jako repatrianci z ZSRR w Warszawie, na sąsiednim zdjęciu jakieś baraki na Powązkach -
2024-03-20 13:52:53 (2 lata temu)
yani
 
do marekantoniusz:
Te wysokie sosny po lewej i prawej mi jakoś nie pasują do Warszawy.
Nie można bezkrytycznie polegać na opisach z NAC, ale oczywiście nie przesądzam definitywnie, że tu się mylą...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2024-03-20 13:58:48 (2 lata temu)
Dana
 
Możliwe, że tarnoplolskie ...
2025-08-28 15:56:49 (9 miesięcy temu)
yani
 
Na moje oko, 20 lat wcześniej...
2026-04-14 01:05:25 (2 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Rok 1936, bo to zdaje się folder reklamowy, to i ze świeżymi końmi.
Fotka z pałacem z Wołynia.
2026-04-14 02:15:44 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
Strój stangreta przywodzi na myśl początek XX w. Zdjęcie może być dużo starsze niż folder reklamowy. Ale nie upieram się...
2026-04-14 14:45:06 (2 miesiące temu)
Ismena
 
do yani: Ciekawe okna, takie zaokrąglone ramy w narożnikach. Zastanawia mnie jednak ta roślinka po lewej. Czy przetrwałaby w naszym ówczesnym klimacie? Może tylko wystawiona na dwór na okres letni, ale jednak wydaje mi się, że to jakieś cieplejsze okolice.
2026-04-14 01:57:38 (2 miesiące temu)
do yani: Obniżyłem i zarazem nieco poszerzyłem zakres.
2026-04-14 02:13:52 (2 miesiące temu)
do yani: Cofam obniżenie datowania;)
2026-04-14 02:21:45 (2 miesiące temu)
do Ismena: Na rewersie pozbawionej korespondencji widokówki znajdują się takie informacje:
[Widokówka wydana na zlecenie] Section des Exportateurs de Chevaux, Varsovie, Kopernika 30.
[Na zdjęciu] Pologne: Un attelage à quatre.
[Wydawnictwo:] Dom Prasy S.A. Warszawa.

Dopiski w nawiasach kwadratowych to moja, ale myślę, że trafna interpretacja poszczególnych sekcji.
2026-04-14 02:12:06 (2 miesiące temu)
Ismena
 
do chrzan233 : Może Zaleszczyki? Tam podobno nawet winorośl się uprawiało ;) A co do daty, to Pologne raczej już po 1918.
2026-04-14 02:26:13 (2 miesiące temu)
do verbensis: Dobre trafienie, Trzeba znaleźć ten dwór.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2026-04-14 02:19:41 (2 miesiące temu)
do Ismena: Mój Dziadek jeździł do Zaleszczyk, ale mi jak dotąd nie udało się odwiedzić. Trzeba poszukać.
2026-04-14 02:27:55 (2 miesiące temu)
Ismena
 
do chrzan233 : W międzyczasie wyszło, że to pałac na Wołyniu.
2026-04-14 02:34:59 (2 miesiące temu)
do Ismena: Zarejestrowałem i zmieniłem już podpis i datowanie zdjęcia. Wracając do Zaleszczyk, to gdzieś kiedyś czytałem, że w Warszawie czy też Krakowie można było kupić arbuzy transportowane Luxtorpedą, świeżo zebrane dzień wcześniej w tym właśnie kurorcie.
2026-04-14 02:41:35 (2 miesiące temu)
12 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Fragment jakiejś wsi.
Fragment jakiejś wsi.
1900
-
1914
1900
-
1918
1916
-
1927
1920
-
1939
1920
-
1939
1920
-
1939
1920
-
1939
1930
-
1937
1930
-
1937
1930
-
1937
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet