| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (lubuskie)
Obiekty w okolicy
Kościół Najświętszego Serca Pana J...
1770
m
Rybaki
Rybaki 28
1849
m
Rybaki
Przeprawa promowa (Połęcko)
2647
m
Połęcko
Chlebowo 69
2323
m
Chlebowo
Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP...
2334
m
Chlebowo

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...9192następna
Zdjęcie źle przypisane.
2026-04-08 16:21:03 (2 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Michał. K: A co konkretnie jest źle?
2026-04-09 18:00:33 (2 miesiące temu)
do fantom: Było tylko pod gościniec.
2026-04-09 18:36:35 (2 miesiące temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do Michał. K: No to zmiany trzeba odmeldowywać, bo się robi bałagan informacyjny.
2026-04-09 18:38:46 (2 miesiące temu)
Michał. K
 
+1 głosów:1
do fantom: Trzeba, ja też to lubię i propaguję.
2026-04-09 18:41:56 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Drobna poprawa datowania i podmianka :)
2026-04-11 10:27:36 (2 miesiące temu)
A nie jest to przypadkiem targ rybny przy ulicy Wschodniej? Teren obecnego Parku Staromiejskiego zwany Parkiem Śledzia?
2012-11-19 22:28:47 (13 lat temu)
WW
 
Nie wiem jak się targ rybny dokładnie do tego miał, ale z pewnością należałoby to przypisać do nieistniejącej ulicy Nad Łódką, która akurat niedawno pojawiła się przy innej dyskusji. Dla Łodzianina to zdjęcie jest fascynujące, bo nic nie zostało z tej szokująco ponurej scenerii.
2012-11-19 23:05:17 (13 lat temu)
Podmiana na lepsze.
2026-05-16 10:19:43 (miesiąc temu)
Notka.
2026-05-16 10:26:26 (miesiąc temu)
mar
 
do Wiesław Smyk: A Ty się mnie nie pytaj, bo ja w Łodzi byłam raz w życiu i to dawno, dawno temu :)
2012-11-19 22:31:24 (13 lat temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Dla budynku Powstańców Wielkopolskich 1 założyłam obiekt i dodałam notki na wybranych zdjęciach - może kiedyś trafi się współczesna fotka obiektu.
2026-02-14 19:56:49 (4 miesiące temu)
Dana
 
Notka
2026-02-14 10:48:54 (4 miesiące temu)
Jorys
 
+1 głosów:1
To nie jest " elektryka " tylko linie telefoniczne .Elektryfikacja była po I W.Ś. lata 1922-1924.
2013-12-25 21:39:30 (12 lat temu)
Jorys
 
0 głosów:2
Jestem pełen podziwu dla Twojej wiedzy o "elektryce " .Proszę wyjaśnij czy była np. z baterii płaskich czy okrągłych ,a może z dynama rowerowego ?
2013-12-27 18:55:36 (12 lat temu)
Jorys
 
0 głosów:1
Święte słowa ,"bez komentarza " ,prozę więc usuń swój komentarz ,wprowadzasz delikatnie mówiąc zamieszanie .Pierwsza Elektrownia Miejska w okolicy powstała Jeleniej Górze ,została oddana do użytku 1.08.1908 roku.Z uwagi na bardzo duży koszt podłączenia na dzień 1.03.1910 roku było 322 odbiorców 1 fazowych i 80 3f azowych ( siłowych )Twój przykład z Polonią ,"druty " zasilają oświetlenie gazowe ,również bez komentarza.
2013-12-28 11:18:08 (12 lat temu)
TW40
 
+3 głosów:3
Podmiana na wyraźniejsze.
2026-01-05 21:06:24 (5 miesięcy temu)
slawekh
 
+1 głosów:1
do Jorys: Zgadza się to telefon. Jednak po założeniu okularów proponuję przesunąć datę na 1895-1900. Gazyfikacja i elektryfikacja była w latach 1900-1903. Przykład: Dzisiejsza "Polonia", prawy górny róg, druty.
2013-12-26 19:25:31 (12 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do Jorys: "Siłom i godnościom osobistom". Bez komentarza.
2013-12-27 20:10:38 (12 lat temu)
slawekh
 
+2 głosów:2
do Jorys: W 1898 zaczęto budowę linii tramwajowych elektrycznych. Uruchomiono ja na początku 1900 roku i to nie z baterii tylko z własnej elektrowni oraz z elektrowni w papierni. Fakt, że nie była to Jelenia Góra tylko Herischdorf. W 1902 rozbudowano elektrownię i w tymże roku podpisano umowę na dostarczanie nadprodukcji energii elektrycznej do wsi. W 1903/04 było podłączonych ok. 70 % budynków na prawobrzeżnej części miejscowości. Odległość od zajezdni spółki tramwajowej do osiedla "fampowskiego". Elektrownia w fabryce Fullnera oprócz własnych maszyn zasilały również część Cieplic łącznie z pałacem. Stary zdrój również na przełomie wieków posiadał oswietlenie elektryczne. Była równie elektrownia przy młynie hrabiowskim. Nawet barany w owczarni przy Oskara Langego miały w 1906 oświetlenie. Jeszcze raz napiszę, elektryfikacja i gazyfikacja miejscowości Warmbrunn 1900, Herischdorf 1903. Wynikało to z prostego faktu, tam gdzie linia tramwajowa tam prąd. Czyli od dworca kolejowego w JG do Sobieszowa.
2013-12-28 20:59:08 (12 lat temu)
slawekh
 
+1 głosów:1
do TW40: Dzięki.
2026-01-05 21:40:35 (5 miesięcy temu)
pawel.w
 
+1 głosów:1
Zdjęcie na pewno wykonane po 1925 roku ;) Na wielu zdjęciach podpisane jako 1940 rok i na ten bym obstawiał ;)
2016-04-09 16:24:19 (10 lat temu)
lucjan r
 
+1 głosów:1
To nie jest most na odrze tylko na kanale odry most nazywal sie mostem Elizy a ul. to Bohaterów wojska polskiego a nie ul.Karola Swierczewskiego
2017-02-15 19:17:58 (9 lat temu)
pawel.w
 
+1 głosów:1
Potwierdzam "lucjana r". To most na kanale Odry. Ulica Bohaterów WP.
2017-04-01 11:11:44 (9 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2026-02-11 20:18:03 (4 miesiące temu)
2026-02-11 20:23:27 (4 miesiące temu)
marek45
 
+1 głosów:1
1828 r.
2026-03-14 17:12:23 (3 miesiące temu)
marek45
 
+1 głosów:1
Michał. K
 
+1 głosów:1
Marku... 9 :-)
2026-03-14 17:36:04 (3 miesiące temu)
Mam dylemat. To samo zdjęcie występuje z dwoma róznymi opisami. Drugi to : Most graniczny na Olzie w Cieszynie na granicy polsko - czechosłowackiej. Który to most ??

2019-03-23 14:31:06 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam znacznik.
2026-03-02 08:42:36 (3 miesiące temu)
marekantoniusz
 
+3 głosów:3
do da signa: to most graniczny nad Gwdą w Ujściu, z lewej budynek przy ul. Pilskiej 13
2024-06-12 15:54:27 (2 lata temu)
Pokaż na mapie
919 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Rzeka Odra (lubuskie) na innych zdjęciach
Rzeka Odra (lubuskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (lubuskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet