| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Zdjęcia USAAF
13434

D13434

m
13977

D13977

m
13979

D13979

m
14008

D14008

m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
JacSlo
 
+1 głosów:1
Drobna poprawka i uzupełnienie: Lot miał oznaczenie 106G.3880. W samolocie Mosquito Mk. XVI o numerze bocznym MM396 należącym do 544 squadronu RAF lecieli piloci F/Lt. O. P. Olsen (odznaczony Distinguished Flying Cross) i F/Lt. A. M. Crow. Lot 3880, trwający 6h 30m, obejmował cele w Czechach i południowej Polsce (w obecnych granicach). Osiągnąwszy wszystkie zaplanowane cele misji piloci wylądowali bezpiecznie o 15:00 w bazie San Severo. Zdjęcia w tej serii należą do zestawu wykonywanego prawą kamerą wspomnianego samolotu zwiadowczego.
2020-12-27 10:02:41 (5 lat temu)
No i w końcu po wielu latach dowiedziałem się że pętla tramwajowa na Biskupinie powstała po wojnie bo powojenne gazety milczą na ten temat (ale okopów na Olszewskiego!).
2017-08-23 21:09:52 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: ... a wigilia mimo tego, że ostatnia a Armia Czerwona już za progiem to tramwaje kursują w najlepsze ...
2017-08-23 21:12:31 (8 lat temu)
do Neo[EZN]: No nie tak zaraz za progiem, bo jeszcze za Wisłą, ponad 300 km stąd :)
2017-08-23 21:38:20 (8 lat temu)
Widać końcowy przystanek tramwajów na Biskupinie. Od tego przystanku odchodzą wydeptane ścieżki - ktoś jeszcze mieszkał w tym mieście... Widać też zwrotnice - czyżby były podgrzewane? Są dokładnie w tych miejscach w których są zaznaczone na schemacie torowisk z lat 30.
2017-08-28 23:07:15 (8 lat temu)
No to widzę, że czeka mnie robota, zobaczymy jak wyjdzie po złożeniu paru zdjęć
2017-08-28 22:53:57 (8 lat temu)
Na tym zdjęciu widać bardzo wyraźnie transzeje w dzisiejszym Lasku Dolmelowskim - wówczas tam był stadion. Transzeje przetrwały do dzisiaj z tego co widzę na mapie hipsometrycznej Wrocławia - - oprócz transzei pięknie widać leje po bombach albo pociskach artyleryjskich. Trzeba będzie się tam wybrać choć dojście mocno upierdliwe.
2017-08-29 21:58:22 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: a teraz z innej beczki.. W jakiej formie opublikować raporty dotyczące bombardowań? Mam ja ci juz kilka miast. Wrocław, Poznań, Szczecin, Opole, Ołąwa, Odertal. Będzie tego jeszcze więcej. Samych miast z Polski które były celem lub miały być celem jest coś około setki. Tam nie tylko zdjęcia i mapy są, tam jest mnóstwo tekstu, tabel i takich tam...Tekst bym przetrobił OCR, ale jakieś tabele, plany , szkice trzeba by chyba wrzucić w stanie jakim sa.
2017-08-29 22:08:05 (8 lat temu)
do esski : Najlepiej jako artykuły przypisane do konkretnych miejscowości.

Zapraszam też do spojrzenia tutaj - przed chwilą dorzuciłem dwa zdjęcia - można porównywać za pomocą suwaka na samej górze. Teraz pięknie widać które budynki są poniemieckie a które nie - często to widać po spojrzeniu na nie ale czasem są wątpliwości.
2017-08-29 22:35:28 (8 lat temu)
do esski : Kiedyś wrzucałem dwa artykuły z czasopism na FP - zwykły skan, później wstawione jako ciąg zdjęć do artykułu, a same zdjęcia oznaczyłem w obiekcie jako ukryte. I warto też dać znaki wodne - bo zaraz ktoś będzie próbował ja wykorzystać albo w celach zarobkowych, albo zupełnie bez podania źródła
2017-08-30 06:36:38 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: A kopice siana po lewej ? gdzie się podziały :) . he.. Dobra.. teraz . krok ppo kroku.. jak to się robi?
2017-08-29 22:52:59 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Aha.. i co w przypadku kiedy kilka zdjęc nałoży się jedno na drugie.. Mnóstwo zdjęc jest z Warszawy, Tam na pewno tak się stanie.. Jedno z sierpnia inne zaś z listopada a także z lutego nie wspominając o kolejnej serii z sierpnia
2017-08-29 22:55:25 (8 lat temu)
do esski : Moim zdaniem powinniśmy robić osobne warstwy dla zdjęć z różnych okresów - inaczej sobie tego nie wyobrażam.

A jak się to robi? Można zrobić to za pomocą programu maptiler za jakieś 2200 zł a można to zrobić darmowym oprogramowaniem :)
1. Pobieramy program QGIS, tworzymy projekt i ustawiamy na współrzędne EPGS:4326
2. Włączamy dodatek Georeferencer oraz instalujemy dodatek QTiles
3. Za pomocą dodateku Georeferencer importujemy plik TIF w EPSG:3857
4. W tym dodatku klikamy na minimum 3 punkty na zdjęciu i podajemy ich współrzędne geograficzne - w ten sposób skrypt będzie wiedział który piksel zdjęcia jakie ma współrzędne GEO
5. Uruchamiamy georeferencję i importujemy przetworzonego TIFa do QGIS
6. Uruchamiamy plugin QTiles i tworzymy tilesy 256x256 pikseli które już można wrzucić na Fotopolskę

Jak będą potrzebne szczegóły to daj znać - porobię screeny.

Będę miał do Ciebie ogromną prośbę - kilka dni temu wrzuciłeś kilkanaście zdjęć z zachodniej części Wrocławia - sierpień 1944 - niestety nie zapisywałem wtedy zdjęć oryginalnych, przed podzieleniem na kawałki ("zoom") - gdybyś mógł gdzieś je wrzucić - na jakiś onedrive albo coś pokrewnego to bym był Ci wdzięczny - można by było zacząć robić taką mapę porównawczą dla serii zdjęć z sierpnia.
2017-08-29 23:09:11 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Podaj numery zdjęć, wrzucę na google drive, podeślę linki
2017-08-29 23:10:29 (8 lat temu)
do esski : Wrocław D13977 #3222, #3221, #3220, #3219, #3218, #3217, #3214, #3212, #3210, #3209, #3208, #3207, #3206, #3205, #3204, #3203, #3202, #3201, #3200, #3199, #3198, #3196, #3195, #3194, #3193, #3192, #3216, #3215, #3213, #3211 - mam nadzieję, że nie zeżre Ci to za dużo transferu albo masz dostęp do stacjonarnego internetu :)
2017-08-29 23:28:09 (8 lat temu)
Stenek
 
do Neo[EZN]: Uwaga - agent NEO nadaje haszowanym szyfrem :))))))) ;))))))))
2017-08-29 23:30:57 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: OO..OK.. Teraz lecę do roboty, jak wrócę to wrzucę... Tu w hotelu mam stacjonarny, Spoko..
2017-08-29 23:47:48 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Wrocław D13977 #3222, #3221, #3220, #3219, #3218, #3217, #3214, #3212, #3210, #3209, #3208, #3207, #3206, ******************* nie wiem jak to się stało, ale wszystkie fotki , przerobione i wrzucone na FP fotki.. wcięło.. nie ma.. Muszę je jeszcze raz sklejać i ciąć.. Niech się to skończy.(padł fragment matki). bo trwa od 16 lipca, kiedy mi padł poprzez brak ładowania baterii mój laptop.. Od tamtej pory jadę na &&&&&pożyczanych&&&& ze sklepu, które to muszę oddawać do dwóch tygodni aby nie zostać z niechcianym kolejnym a upierdliwie powolnym lapkiem w ręku.
2017-08-30 18:19:09 (8 lat temu)
do Stenek: Kiedyś nadawałem takim szyfrem - często przepisywałem listingi z magazynów komputerowych (m.in. "Tajemnice Atari") - to była fajna zabawa. Chyba, że trafiało się na fragmenty z kodem DATA - kilkaset takich linijek potrafiło zanudzić a gorzej kiedy pomyliło się w którejś linijce albo prądu zabrakło zanim skończyło się to przepisywać :)
2017-08-29 23:43:44 (8 lat temu)
Stenek
 
do Neo[EZN]: No no, POKE , PEEK, skąd ja to znam! Basic, taki był język, nieco antyinformatyczny, ale był, parałem się nim sporo, oj, były czasy. A kod 16tkowy to już jazda bez trzymanki :)))) W assemblerze nie działałem, ale znam znawców
Programowałem (stukałem kod) jeszcze tez na starych SEMTROMACH, przetwarzanie szło pod systemem GEORGE2, to była technika ;-)))
2017-08-30 00:03:14 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: Ja pomyślałem sobie, aby dość liczne strony z tekstem przerobić OCR.em...Tam gdzie tabelki, eykresy, zdjęcua,, wrżycić jako zdjęcia.
2017-08-30 06:44:45 (8 lat temu)
do esski : To też jest myśl, tylko to też jest ekstra robota dla Ciebie - bo trzeba ten tekst później poprawić, sformatować, etc. Szczególnie w przypadku np. Blechhammera czy Politz to będzie spore wyzwanie. A tak wrzucasz i z głowy, a pożytek ten sam.
2017-08-30 07:22:19 (8 lat temu)
do esski : Ale pech :( To będę musiał spróbować złożyć zdjęcia z tych kawałków rozbitych na zoomy. Zanim się tym jednak zajmę to napiszę skrypt do prezentacji map fotograficznych w szablonach zdjęć ale z tym nie będzie dużo roboty (po prostu te mapy będą widoczne w "obiektach" jako zdjęcia - jak się kliknie na miniaturkę zdjęcia to przejdziemy do zdjęcia-mapy).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Nawias
2017-08-30 18:56:09 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Ja wyruszam na baaaaaaaaaardzo wydłużony weekend, Z czwartku na piątek ostatnia szychta. Później przez dobry tydzień będę miał rodzinnego bana na ruszanie temetu fotopolskai:(((..Wracam na szychtę 11 września. Zaczynam ponownie z FP 12-09.. Do chwili wyjazdu może coś skleję.. Aha.. wrzuciłęm zimowe zdjęcia na google drive, Jako że pocztę mi wcieło, nie mam, a będzie po naprawie lapka, podeśłij mi swój email na PM... Z jakiegoś powodu nie mogę się połączyć z kontem w gazecie .pl gdzie cała korespondencyja fotopolski siedzi.. W emailu podam ci linki na jakieś 20-25 zdjęć z wigilii 1944
2017-08-30 19:29:10 (8 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Jeśli chcesz mam gdzieś skrypt do tego :-)
2017-08-30 19:47:03 (8 lat temu)
do esski : Esski, moglbys mi wyslac na maila lub dzies wystawic raport z Opola? Do czasu Twojego powrotu na FP a może i dłużej przeca skisnę z oczekiwania :-)
2017-08-30 20:10:25 (8 lat temu)
do esski : neoezn na google mail
2017-08-31 19:04:09 (8 lat temu)
do Licho: Okazało się, że miałem taki na serwerze w PHP - uruchomiłem na próbę - w kilka sekund złożył mi zdjęcie esskiego do kupy :)
2017-08-31 18:49:17 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: Ciekawi mnie bardzo... jak to skiśnięty fotopolanin wygląda :)
2017-08-30 22:32:49 (8 lat temu)
krzysztal
 
+1 głosów:1
do esski : Jest to widok bardzo smutny ...
2017-08-31 17:37:44 (8 lat temu)
esski
 
do krzysztal: Wydrukuję to sobie.. powyższy obrazek :).. dziś nic nie wskóram.. jak już wspominałem jadę w tej chwili na "pożyczonym" lapku , dziś/jutro w drodze do domu muszę go oddać do sklepu. Nic tu na pożyczonym nie montowałem na te trzy lub cztery dni ze mną. Mój w końcu idzie z serwisu.. ale cóż z tego.. ja w sobotę wylatuję i nie w głowie mi będzie FP przez jakiś tam czas.. Jak wróce to zabiorę się za to co zostało w tyle z kalendarzem w procedurach związanych z FP>
2017-08-31 18:21:42 (8 lat temu)
vigo
 
+3 głosów:3
do esski : To jest akurat skiśnięty fotopolanin vigo oczekujący na fotki na północ od Sienkiewicza
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2017-08-31 18:34:49 (8 lat temu)
esski
 
do vigo: Vigo... będziesz kisł :(.. jak na dziś nie widzę szans na północne rejony Piastowska@Nowowiejska. W tej chwili wrzucam prawą stronę nalotu z 28 08 1944. A tam jak widać.. to właśnie nie będzie widać rzeczonych rejonów. Może na innej rolce.. Może.. Wracam z urlopu do archiwum za jakiś czas, kolejnych rolek negatywów nie bedzie szybciej jak 25 września 2017.. Sorry taki mamy kalendarz, że się święto wpatoliło w marzenia skiśniałych fotopolan :)
2017-08-31 18:39:31 (8 lat temu)
vigo
 
do esski : No to będzie mnie Ameryka miała na sumieniu... ;-(
2017-08-31 18:41:35 (8 lat temu)
esski
 
do vigo: Zanim wróce, to na otarcie łez zabaw się i wyłuskaj interesujące Ciebie rejony. W podanym liunku masz wszystkie mapy jakie są w zbiorach NARA.. Wszystkie skatalogowane. Mnóstwo uwiecznionych tu w tym linku pudeł ze zdjęciami ------------ wyparowało.. nie ma i nie będzie. Ogólnie.. Wszystko co z GX na przodzie to już mam, Całą reszta od A, do F czy nawet G to są rolki negatywu USAAF. Pobaw się .. i daj znać za jakiś czas jakie numery powiniernem zamówić. W tej chwili wrzucam D13977, D13978 oraz D13979, Do dziełą!!! a zapomnisz o kiśnięciu :)
2017-08-31 18:57:17 (8 lat temu)
vigo
 
do esski : Za mądre dla mnie ;-(
2017-08-31 19:56:38 (8 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Zrób kawę i zerkaj na wyczekiwany przez Ciebie rejon Popowic.. W tej sekundzie wchodzi południowy rejon Rynku, Za chwilę lecę po pranie.. późńiej muszę zacząć ewakuować pożyczony komp i do roboty.. Jutro 10 godzin jazdy i fruu na urlop...
2017-08-31 19:10:19 (8 lat temu)
5 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet