| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Droga ekspresowa S3

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Droga ekspresowa S3 – droga ekspresowa w zachodniej części Polski o planowanej długości 478,2 km, wytyczona południkowo ze Świnoujścia do Lubawki. Na całym odcinku posiada kategorię drogi krajowej i jest zarządzana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Jednocześnie stanowi fragment międzynarodowej trasy E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. Docelowo na całej swej długości będzie posiadała klasę techniczną S. Poza krótkimi odcinkami zaplanowana została, jako droga o przekroju dwujezdniowym, czteropasowym. Po wybudowaniu przebiegnie przez teren trzech województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Najdłuższy odcinek leży na terenie województwa lubuskiego (odległość od granicy z zachodniopomorskim do granicy z dolnośląskim po trasie S3 wynosi 184 km). /Petroniusz, źródło: www.wikipedia.pl/

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Danuta B.
 
+2 głosów:2
W maju br. tym wiaduktem wjeżdżałam do Międzyrzecza.
2013-05-27 23:12:52 (13 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
A gdzieś Ty wlazła kobito ;)
2012-09-22 10:09:33 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Korzystając z okazji, ze był wolny dzień (niedziela chyba), wlazłam na rusztowanie, jakie ustawione było wokół każdej podpory. Oj, pofociłam sobie te łożyska z bliska, te struny od betonu...
Dodałam znacznik na figurę Chrystusa, którą widać w promieniu kilku kilometrów.
2012-09-22 21:24:08 (13 lat temu)
selene
 
Ten stary most w Cigacicach rozebrano a w ciągu ekspresowej drogi S3 powstał nowy, szeroki na 4 pasy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2018-06-17 22:54:33 (8 lat temu)
Saxon
 
do selene:

Dzięki za informację.
2018-06-17 22:58:17 (8 lat temu)
Uściśliłem nazwę budowy i przypisałem obiekt do folderu drogi S3.
2021-06-08 22:53:21 (5 lat temu)
esski
 
Nic fotopolskim zbiorom złego nie uczynisz, gdy widoczki te wkleisz ze zdesydowanie większą ilością pixeli.
2021-06-20 20:11:14 (5 lat temu)
Petroniusz
 
+3 głosów:3
do esski : W te pędy spieszę się poprawić i większą ilością pikseli uraczyć. :)
2021-06-20 20:18:39 (5 lat temu)
do esski : ... a doceni to ten który przesiądzie się na monitor 4k - kilka lat i większość z nas będzie takie mieć.
2021-06-20 22:03:17 (5 lat temu)
do Neo[EZN]: Większość moich zdjęć ma ponad 4,5 k pikseli. Dajcie znać, gdzie jest granica, będę się stosował. Piksele pikselami a jaka jest sugestia co do rozmiaru, tzw. "wagi" zdjęcia (kB, MB)? A może to nie ma znaczenia, więc nie ma tematu.
2021-06-20 22:48:09 (5 lat temu)
esski
 
+1 głosów:1
do Petroniusz: Tu masz "granicę" skan z negatywu.. aby było cokolwiek widać, poprosiłęm autora o więcej.. .. kiedy bedzie mało.. to dołożę jeszcze więcej....Tu zaś marna sklejka z kilku fotek.... tak achło na serwer, że się zatykał swego czasu .. ale przeszło...Także nie szczyp się i wklejaj dla przyszłych pokoleń...
2021-06-20 23:07:21 (5 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
"Dawny wygląd" to jeszcze nieprecyzyjne określenie. Niemiec wybudował tylko łącznice od północy, południowe to chyba efekt przebudowy wyjazdu na Stargard w latach 1973+.
2025-11-06 13:04:00 (7 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
2026-01-15 18:15:53 (5 miesięcy temu)
2026-01-15 19:25:33 (5 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2026-01-16 17:39:14 (5 miesięcy temu)
do Woj11: Jest taki obiekt na Fp w Szczecinie ?
2026-01-15 18:23:07 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Woj11:
Tak właściwie, to nie żaden tor, tylko fragment poniemieckiej autostrady z węzłem drogowym.
2026-01-15 19:24:16 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
do bonczek_hydroforgroup: Szczerze, nie wiem
2026-01-15 18:25:41 (5 miesięcy temu)
do yani: Możesz zdradzić gdzie to było ?
2026-01-15 23:06:27 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński:
Nieistniejący węzeł drogowy Rzęśnica przy autostradzie Berlin - Królewiec.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2026-01-15 23:20:18 (5 miesięcy temu)
do yani: Dzięki! Brakowało mi takiego miejsca w Szczecinie.
2026-01-16 16:52:28 (5 miesięcy temu)
....no wreście ☺☺☺
2026-03-16 17:54:57 (3 miesiące temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Wpadłam tylko na chwilę, za moment kolejna podróż, tym razem niestety z tych smutnych :(
2026-03-16 18:07:33 (3 miesiące temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Założyłam obiekt wiaduktu, przypisałam do trasy S3 . Nie wiem, jak go oznaczyć, żeby wskoczył na "swoje" miejsce na liście obiektów.
2026-05-26 07:14:28 (miesiąc temu)
polskup
 
+4 głosów:4
do da signa: Nie wiedziałem, że są takie oznaczenia, ale się dowiedziałem. I w ciągu 5 minut z ignoranta stałem się ekspertem :) A piszę to dlatego, że oznaczenia u nas są po części do kitu. Ponieważ symbole te powinny różnić się w zależności od rodzaju budowli inżynieryjnej. I tak:
WS – wiadukt w ciągu drogi ekspresowej
WA – wiadukt w ciągu autostrady
WD – wiadukt drogowy nad daną drogą
MS – most w ciągu drogi ekspresowej
MA – most w ciągu autostrady
WK – wiadukt kolejowy nad daną drogą
ES – estakada w ciągu drogi ekspresowej
EA – estakada w ciągu autostrady
TS – tunel w ciągu drogi ekspresowej

Z przejściami dla zwierząt jeszcze czegoś nie łapię:
PZD – przejście dla zwierząt (dolne)
PZG – przejście dla zwierząt (górne, tzw. ekodukt), ale
PE (Przejście Ekologiczne) – obiekty o charakterze leśnym/naturalnym.
PG (Przejście Górne) – szerokie wiadukty porośnięte roślinnością, tzw. zielone mosty.
PD (Przejście Dolne) – tunele, estakady lub poszerzone przepusty pod drogą

A u nas każdy wiadukt to WD, a przejście dla zwierząt to PE-4, choć moim zdaniem powinno być PG vel PZG.
Liczba to oczywiście kilometr drogi.
Może znajdzie się ktoś, kto wyjaśni te niuanse?
W każdym razie tu będzie WS. Kilometr do ustalenia.
2026-05-26 08:43:30 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do polskup: Pięknie wszystko wytłumaczone. Symbol wpisałam, liczę, że kilometry też ktoś mi podpowie.
2026-05-26 09:56:03 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do polskup: A skąd brać informacje o numerach tych obiektów dla wszystkich dróg A i S. Czy jest to na tyle dostępne, by każdy mógł zastosować taką nomenklaturę i w związku z tym wpasować się w układ? Bo jeśli nie jest to łatwe, to szkoda upierać się przy tym, bo i tak będzie bałagan.
2026-05-26 20:24:05 (miesiąc temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Numer to kilometr bieżący drogi. Ja się nie upieram przy tym systemie. Da signa postawiła problem, więc przewąchałem temat, nie bez wątpliwości. Rzeczywiście nie znalazłem jednoznacznego wytłumaczenia, tylko rozmaite strzępy opisów. Mnie się nie podoba jedno - drogi podobnie jak tory powinny, jeśli w ogóle, mieć uporządkowane obiekty według rosnącego kilometrażu, a nie pogrupowane w obiekty i te dopiero wg kilometrażu (a tak będzie, jeśli na początku będzie symbol literowy).
2026-05-26 20:32:55 (miesiąc temu)
9 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Droga ekspresowa S3 - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet