| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - 2020 - Ogólnopolski Strajk Kobiet

Protesty w Szczecinie

Protesty w Warszawie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

2020 - Ogólnopolski Strajk Kobiet

Obiekt obecnie nie istnieje

Protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji w Polsce – masowe, antyrządowe protesty społeczne, które rozpoczęły się w Polsce po wyroku wydanym 22 października 2020 przez Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że możliwość aborcji z powodu ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodna z konstytucją.
Protesty odbyły się w kilkuset miastach w Polsce i w ponad stu miastach na świecie. Manifestujący stosowali m.in. blokady w ruchu drogowym. 28 października policja odnotowała w całym kraju 410 protestów, w których uczestniczyło ponad 430 tys. osób. W samym Wielkim Marszu na Warszawę 30 października wzięło udział ok. 100 tys. osób. Były to największe demonstracje w Polsce od czasu przemian ustrojowych w 1989 roku, a w ocenie niektórych komentatorów najliczniejsze protesty uliczne w historii Polski.
Źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_przeciwko_zaostrzeniu_przepis%C3%B3w_dotycz%C4%85cych_aborcji_w_Polsce

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Co wlaśnie oznacza ten znak pioruna ? Zauwaźylem go juź na więcej zdjięciach, dziekujeje za odpowiedź....
2020-11-02 10:23:50 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
☺☺☺ trzymam kciuky za ten strajk i ruch
2020-11-02 11:29:53 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+6 głosów:6
Portal jest Apolityczny, wrzuć te zdjęcia za 2, czy 5 . l To jest to samo jakby zwolennicy poszczególnych kandydatów na Prezydenta RP, wrzucali zdjęcia z wieców i spotkań w różnych miastach Polski.Już kiedyś była dyskusja na ten temat...tam gdzie przesada, starsi Fotopolanie pamiętają jak był jakiś "Bieg im kogoś tam " w Poznaniu, jeden z użytkowników wrzucił przesadną ilośc zdjęc z tego wydarzenia...a jak mu zwrócono uwagę, to opuścił portal na zawsze. Po za tym protesty są w prawie wszystkich miastach, w Jeleniej Górze też, ale i we ...Lwówku Śl., Gryfowie, Bolesławcu, chcemy tym samym zrobić z portalu "Fotopolska relacje ze Strajku Kobiet", gdzie masa tych zdjęć zaleje portal.Ja też w Jeleniej Górze fotografowałem, na razie nie do publikacji, uważam że nie powinno być tego tematu na portalu, choć protest jest ze wszechmiar słuszny...dajmy sobie na wstrzymanie!
2020-11-03 18:23:24 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do vetinari: Do ogólnej świadomości symbol błyskawicy przeniknął także jako znak ostrzegawczy przed zbliżającym się niebezpieczeństwem (czego pokłosiem są proste grafiki np. na tablicach informacyjnych w miejscach, w których istnieje ryzyko porażenia prądem).
Co oznacza czerwona błyskawica na plakatach Strajku Kobiet?
To właśnie do tego znaczenia miała nawiązywać słynna czerwona błyskawica pojawiająca się na sztandarach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: EDYCJA
2020-11-02 10:26:22 (5 lat temu)
legion
 
+6 głosów:6
do vetinari: Jej pomysłodawcą jest Ola Jasionowska - graficzka, ilustratorka, feministka, pracuje w urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Jak tłumaczy - błyskawica mówi: "uważaj, ostrzegamy. Nie zgadzamy się na odbieranie kobietom ich podstawowych praw". Ostrzegawczy charakter tego znaku jest czytelny dla wszystkich ludzi na świecie, niezależnie od kraju czy języka, jakim się posługują.
2020-11-02 10:31:36 (5 lat temu)
Rafał T
 
+1 głosów:1
do vetinari: Veti, jest jeszcze wersja marszałka Terleckiego
2020-11-02 17:54:21 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: Dziękuję....☺
2020-11-02 11:05:44 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do legion: Tak ogónie jestem zdania, źe feminizm się kończy tam, gzie trzeba wynieścz fortepian do 3 piętra ☺, ale zgadzam się z tym strajkiem. Źe by tylko dobre zmiany przyniósly te protesty.
2020-11-02 11:08:27 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do vetinari: Tyle, że tu nie chodzi o żaden feminizm.
Jesteśmy Afryką, a wolelibyśmy być Europą.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-11-02 11:15:13 (5 lat temu)
do fantom: Sadzać dalej zdjęcia ???
2020-11-02 11:19:40 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do fantom: Wiem o co chodzi w tych protestach, ale zareagowalem na komentarz legiona, cituje....Ola Jasiowska- graficzka, ilustratorka, feministka...Daleko mi źe bym osądzal stan w Polsce, ale mojim skromnym zdaniem, Was wyrok TK zacowal o 300-500 lat nazad. Moźe ale na dobrze wyjdzie ten wyrok, ostatnia kropla chyba byla dodana, i puchar się wylal....
2020-11-02 11:22:23 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+3 głosów:3
do vetinari: "Uwaga, baba pod wysokim napięciem, wypierdalać" ;-) Czym to grozi, to nawet małe dzieci wiedzą, jak sam znalazłeś na linkowanym zdjęciu.
2020-11-02 18:04:04 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do Rafał T : Jędraszewski to taki fachowiec z historii, że nam znalazł nawet kolejnego kronikarza Kpinomira.
2020-11-02 18:05:50 (5 lat temu)
do Rafał T : Wiele symboli sie wykorzystuje naokol, swastika, gwiazda, piorun, kolo....Waźne źe by zrozumieć, Dla tego się zapytalem, i dzięky Waszym odpowiedziam więm więcej niź podaje nasze prasa, dziękuję...
2020-11-02 23:03:15 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
do vetinari: Masz rację, tu nawet kolor pioruna nie jest przypadkowy. Wiadomo, że aktywistki starające się koordynować protest mają zdecydowanie lewicowe poglądy. Widać to zarówno po postulatach jakie ostatnio wysunęły, jak i dobór członków do rady konsultacyjnej. Z jednej strony nic dziwnego, bo kwestia aborcji i praw kobiet musi interesować lewicę, z drugiej boję się, że całość skręci zbytnio w lewo, zamiast rozwinąć się w protest ponad podziałami, gdzie każda ze stron opozycyjnych będzie mogła dołączyć swoje postulaty w zamian za poparcie dla postulatów innych.
2020-11-02 23:53:48 (5 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do Darek Pawlak: Myśle, źe 99,99% uczestniczek i uczestników tych demonstraciji nie jest związanych z lewicą i obecnie modnymy ruchami lewicowimy. poprostu ludzie się wkurzyli. To źe te demonstracjię juź nie są spontaniczne, ale koordinowane jest naturalne. Jest w tym duźo potencialu politicznego. U nas jest situacjia bardzo podobna co chodzi o opozicije. Ich obecny program jest-AntiBabiš (premier naszego obecnego rządu, Anrej Babiš) nawed się te partie zlączily i obiecują źe będą wspópracować do końca swiata. Ale ja myśle źe ta wspólpraca i koalicia potrzwa talko do momentu, kiedy wygrają wybory, i wtedy za wielkiego chalasu się rozejdą kaźdy w inną strone. Myśle źe obecne demonstracjię i strajky kobiet nieobalą wasz rząd, ale pokazują ludziom źe moźna coś robić wspólnie i razem, źe w jedności jest sila. Ale niestety, wasz rząd się chyba mocno trzyma i ma wielkie wsparcie. Bo to jest rząd który wygral wybory drogą demokraticzną i nię zamachem stanu.Ja jestem zadania, źe nieidąc do wyborów, nie wolno mi później narzekać ☺☺☺. I bylem w Polsce kiedy obecna partia rządząca wygrala wybory. Na targowisku mój teścz rozmawial z swojimy kumplami...i kaźdy byl zdziwiony, bo nik w jego okolici nieglosowal na PiS. Nik nieglosowal, i wygrali. I drógy raz tak samo....Takiego rządu demonstracjią nieobaliś, niestety....
2020-11-03 09:17:56 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do vetinari: Masz rację, tyle że ja nie pisałem o strajkujących szeregowych, tu poglądy są od prawa do lewa, tylko o aktywistkach usiłujących koordynować protesty. Czyli np. Marta Lempart, Suchanów i ich otoczenie. Był moment kiedy twierdziły, że ludzie wyszli, bo chcą aborcji na życzenie, że to one zainicjowały strajk. Zapachniało wałęsizmem. Dostały chyba kijem po łapach, bo dziś słuchałem wywiadu Lempart i już nie twierdziła, że to ona zainicjowała protest. Nawet że go koordynuje, a jedynie że próbuje koordynować, a tak naprawdę to protest młodych zaznaczając, że są od niej często 20 lat młodsi i to oni wiedzą o jakie wartości chcą walczyć.
2020-11-03 15:33:29 (5 lat temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do Darek Pawlak: Rozmawiałam z kilkoma młodymi osobami. Niestety , prawda jest taka, że wielu z nich idzie na protest by w ogóle gdzieś wyjść. Przypuszczam,że gdyby nie obostrzenia pandemiczne nie byłoby tak dużej frekwencji.
2020-11-03 15:51:37 (5 lat temu)
fantom
 
+8 głosów:8
do da signa: Albo byłaby jeszcze większa. Tego nie wiesz.
2020-11-03 16:06:04 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+2 głosów:2
do da signa: Z pewnością covid-19, stosunkowo mniej groźny dla młodych, przy jednoczesnym zamknięciu szkół, przyczynił się do tego, że młodzi wylegli na ulicę. Normalnie poszliby do dyskoteki albo jakiegoś klubu rozerwać się, ale te (uwaga - znów przez covid) zostały zamknięte. Mogliby też kupić kratę piwa lub wina i zrobić sobie domówkę, ale z jakiegoś powodu atrakcyjny stał się protest, więc może nie jest tak źle.
2020-11-03 18:10:05 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+1 głosów:1
do fantom: Całkiem możliwe, że byłby też inny przekrój wiekowy. A tak, to niechcący wyszło, że w KOD bawiły się staruchy pamiętające Solidarność, a w obecną rewolucję weszły podlotki niemalże.
2020-11-03 18:22:03 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Prawdą jest, że to młodzi mają szansę zmieniać świat. Ich zapał i entuzjazm. Seniorzy ( 30+) wybierają już byle jaką , ale stabilizację .
2020-11-03 18:16:57 (5 lat temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do da signa: +30 to seniorzy ?? Dzięki. Pora umierać.
2020-11-03 18:37:15 (5 lat temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik:
Popieram.
2020-11-03 18:26:28 (5 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Można zrobić wydarzenie ogólnopolskie i tam wrzucać zdjęcia z różnych miast. Przecież jest podobne dotyczące epidemii.
2020-11-03 18:39:06 (5 lat temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Racja
2020-11-03 18:46:09 (5 lat temu)
do Desperado: To nie moje określenie. Zaczerpnęłam z wypowiedzi młodzieży. Ja , mimo szóstego krzyżyka czuję się całkiem młodo :) Także spoko. Jest jeszcze trochę życia przed nami :)
2020-11-03 18:42:58 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+4 głosów:4
do da signa: Na szczęście epidemia jest Apolityczna, a tu jest grzanie gorącego tematu niczym TVN24.Nawet te hasła są w całym kraju przewidywalne, jaki mają być i jakie rzeczywiście są...na zdjęciach zero Architektury! Tylko plecy, tłumy, kurtki, transparenty...be!
2020-11-03 18:47:05 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do da signa: Danusiu, jak chodziłam do podstawówki to określenie "stary" w odniesieniu do rodziców czy nauczycieli dotyczyło osób ok. czterdziestki ;-)
2020-11-03 18:47:06 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: A co mamy np. tutaj ? Myślę,że obiekt o nazwie wydarzenie moze zawierać zdjęcia bez architektury. taka jego natura. Poza tym, chciałam tylko podpowiedzieć rozwiązanie. Osobiście nie zależy mi na oglądaniu tutaj zdjęć z protestów.
2020-11-03 18:55:48 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Co to za powód usunięcia zdjęcia?
2020-11-29 13:35:50 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+2 głosów:2
usunąć
2020-11-29 22:24:40 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Jest obiekt "Ogólnopolski Strajk Kobiet" - podłączyć Kraków i po sprwie.
2020-11-30 16:15:15 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
Fotopolska jest portalem dokumentalnym a zdjęcie jest dokumentem i tak jak napisał kol. Tomek, zatytułować "Ogólnopolski Strajk Kobiet" w Krakowie. Jeżeli komuś to przeszkadza to nie musi tego oglądać ani czytać. Niech przyszłe pokolenia się dowiedzą że kobiety walczyli o swoje prawa
2020-11-30 16:30:13 (5 lat temu)
do 4elza: Wiadomo o co chodzi na zdjęciu.
2020-11-29 13:43:30 (5 lat temu)
4elza
 
do cracusiac: Może powiedz wprost o co idzie, nie będziemy musieli tworzyć fikcji;-)
2020-11-30 07:57:01 (5 lat temu)
do cracusiac: A mi się zdjęcie podoba za efekty świetlne które na nim zarejestrowano.
2020-11-30 17:40:16 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Nadal nie rozumiem powodów usunięcia = może ktoś mi zdradzić ?
2020-11-30 05:23:09 (5 lat temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+2 głosów:2
do bonczek_hydroforgroup: Moim zdaniem to zdjęcie z obecnych protestów. Może lepiej zrobić zdjęcie obiektu bez obecności radiowozów. Takie moje zdanie.
2020-11-30 07:54:18 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Bo co? Przyjadą i zamkną cracusiaca? ;-)
2020-11-30 07:55:46 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Moźna stworzyć obiekt "wydarzenia" teź się tym fotopolska zajmuje. Rozumiem dla czego kolega chcial usunąć, ale rozumie tych którzy glosują za pozostawieniem. Nie tylko budynkami i architekturą źyje fotopolska. Kto wie, co za pare lat będzie.....
2020-11-30 15:39:26 (5 lat temu)
cracusiac
 
+4 głosów:4
do 4elza: Zorientowałem się nieco za późno ze to zdjęcie może być pretekstem do trollingu lub hejtu jak kto woli.
2020-11-30 08:10:50 (5 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do cracusiac: Będziemy się martwić, kiedy tak się stanie. Póki co uważam, że powinno zostać.
2020-11-30 08:17:49 (5 lat temu)
max
 
+3 głosów:3
do cracusiac: Gorsza od cenzury jest autocenzura.
2020-11-30 20:46:17 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
do 4elza: Dokładnie tak - od kiedy to radiowozy czy pałowanie ludzi objęte są zakazem fotografowania?
2020-11-30 08:33:07 (5 lat temu)
Darek Pawlak
 
+3 głosów:3
do vetinari: Jeśli ma zostać, to albo w obiekcie wydarzenia, albo opis wyjaśniający dlaczego w nocy i tyle policji. Za parę lat niewielu będzie kojarzyło o co chodziło, a zdjęć znacznie lepiej pokazujących hotel, jest sporo.
2020-11-30 16:11:40 (5 lat temu)
do Darek Pawlak: Zapomnialem o tym obiekcie....
2020-11-30 16:20:42 (5 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: ...i po sprawie...☺
2020-11-30 16:20:00 (5 lat temu)
do vetinari: A ja nie wiedziałem.
2020-11-30 16:22:39 (5 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do max: Bingo
2020-12-01 07:23:00 (5 lat temu)
Dodalem do obiektu.....
2020-12-02 18:20:23 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Ale ten obiekt jest tylko "warszawski".
2020-12-02 18:36:03 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Aha....ale nazwa tego podobiektu jest Ogólnopolski....trzeba go jakoś przeeditować na ogólnopolski....
2020-12-02 18:39:58 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Teraz jest lepiej ???
2020-12-02 18:41:53 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do vetinari: Nie, gorzej bo nie pasuje data i opis wydarzenia (opis obiektu). Tam mowa o 30 października w Warszawie.
2020-12-02 18:44:57 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Aha, więc trzeba zmnienić opis obiektu, tz wydarzenia na poprawny. Tz opisać źe te strajky się odbyly w calej Polsce, i tutaj by dobrze jak by to poprawil ktoś znający się na ortografii ☺☺☺
2020-12-02 18:48:34 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
do vetinari: Podrzuć temat bonczkowi, on zaczął to niech i kończy ;-)
2020-12-02 19:08:21 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: No, niejestem pewien źe zauwaźy tą diskusię, jak nie to ja jutro dodam nowy opis, ale nieręcze za wynik ☺☺☺
2020-12-02 19:20:58 (5 lat temu)
Jeszcze dopis do ulicy, jaką idą manifestanci- to jakaś główna arteria komunikacyjna w mieście.
2020-12-12 22:05:15 (5 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Miałem skopiowane i zapomniałem, dzięki!
2020-12-12 22:06:28 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+3 głosów:3
Według mnie te 3 Twoje zdjęcia nie pasują na Fotopolskę, Plac jest na nich tłem dla ludzi i wydarzenia, które się na nim dzieje + są zrobione po ciemku, więc i tak nie widać zbyt wiele
2024-06-27 12:30:27 (2 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Jak najbardziej pasują , jak inne wydarzenia stanowiące obiekty na portalu.
2024-06-27 15:50:01 (2 lata temu)
5 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
2020 - Ogólnopolski Strajk Kobiet - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet