| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Autostrady w woj. dolnośląskim
A18
A4
A8

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...2122następna
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1961+ (samochody Żubr A80 po modernizacji z tegoż roku).
2025-10-11 15:10:33 (8 miesięcy temu)
Jazzek
 
Prawdopodobnie wyjaz z doliny, z Legnicy w kierunku wschodnim.
2026-05-05 18:20:53 (miesiąc temu)
Jazzek
 
Zjazd w pradolinę Kaczawy. 97 km
2026-05-05 18:19:12 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
To jest A18 w woj. lubuskim.
2026-05-05 17:53:54 (miesiąc temu)
do Jazzek: A czy przypisanie do Luboszowa jest dobre?
2026-05-05 19:28:48 (miesiąc temu)
Jazzek
 
do blaggio.: Tak, to ten węzeł. Omyłkowo nazwałem go Świętoszowem przy archiwalnej fotce, bo tam jest zjazd i na Świętoszów.
2026-05-06 11:35:16 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jazzek: W takim razie skasowałem przypisanie do A4 w dolnośląskim i do całej A18, a przypisałem do A18 w dolnośląskim, bo to jeszcze jest w tym, nie w lubuskim.
2026-05-06 18:59:00 (miesiąc temu)
cm
 
Tu zawsze jest taki korek?
2019-07-18 08:51:21 (6 lat temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do cm: Prawie codziennie - z powodu wypadków. Ta droga jest autostradą a nie ma pasa awaryjnego dlatego jest ograniczenie prędkości do 110 km/h ale to nic nie daje bo i tak cała masa kierowców jedzie grubo powyżej 110 km/h i bardzo często jest praktykowana tzw. "jazda na zderzaku". Duży ruch + nadmierna prędkość + jazda zbyt blisko poprzedzającego pojazdu + brak pasa awaryjnego = wypadki. Tutaj aż prosi się o odcinkowy pomiar prędkości... Na szczęście nie muszę tędy jeździć ale jak będę jechał na wycieczkę do np. Legnicy to pojadę przez Środę Śląską - wolniej i dłużej ale za to bez takich niespodzianek które są tu niestety bardzo często... Często nie mogę się nadziwić jak na takiej prostej, dwupasmowej drodze, jadąc przepisowo można w kogoś wjechać...
2019-07-18 10:22:39 (6 lat temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do Columba livia: I dlatego to nie powinno być nazywane autostradą a drogą szybkiego ruchu. W 2010 zepsuł mi się tu samochód. W nocy. Włączyłem awaryjne i uciekłem poza barierki, na pole. Zadzwoniłem na 112 i czekałem kiedy ktoś wjedzie i skasuje mi auto. Na szczęście policja była pierwsza.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2019-07-18 10:38:40 (6 lat temu)
Jazzek
 
do Columba livia: Mimo odcinkowej kontroli prędkości korki nie zniknęły, zawsze ktoś w kogoś wjedzie albo się zepsuje. Czasem powstaje też korek bez powodu, z samego nadmiaru pojazdów.
2026-05-05 17:57:08 (miesiąc temu)
yani
 
do Desperado:
A czy oprócz włączenia świateł awaryjnych, wystawiłeś za samochodem trójkąt ostrzegawczy?
2026-05-05 18:05:13 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do yani: To mogłaby być misja samobójcza.
2026-05-06 11:38:05 (miesiąc temu)
yani
 
do Jazzek:
Ale nie wystawienie trójkąta (obowiązkowe na autostradzie), mogło być zabójcze dla kogoś trzeciego.
2026-05-06 13:50:31 (miesiąc temu)
do Desperado: Nie skasowali za niepotrzebne wezwanie, bo się pomoc drogową wzywa?
2026-05-06 14:18:10 (miesiąc temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: A gdzie tam, pochwalili, bo wiedzieli, że stanie w ciemna, deszczową noc bez pasa awaryjnego, to przepis na katastrofę. zaczepili hol i zjechaliśmy z autostrady najbliższym zjazdem, gdzie przypadkowo był mechanik otwarty 24h :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2026-05-06 14:23:44 (miesiąc temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Dokładnie tak to wyglądało. To był Wielki Piątek i "autostradą" posuwali przede wszystkim tirowcy, spieszący się na święta do domu. Awaryjne i spierd...ć. To było moje motto :)
2026-05-06 14:28:03 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+4 głosów:4
Z odległości do Wrocławia wychodzi, że to jest A18, węzeł Świętoszów.
2026-05-05 14:08:26 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Jazzek: To w takim razie przerobiłem, co trzeba.
2026-05-05 19:53:37 (miesiąc temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Bonczku 13 lat temu podawałeś datę 1936 i ona jest prawidłowa
2025-12-10 20:43:02 (6 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+3 głosów:3
Data dzienna wydarzenia - 27 września 1936.
2025-12-10 20:47:36 (6 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Piotrze, skoro oba MOPy są na terenach dwóch odrębnych miejscowości to może stworzyć dla każdego osobny obiekt? Można będzie je przypisać również do tych wsi.
2026-04-20 11:32:10 (2 miesiące temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Racja, podzieliłem. MOP Witowice jest na terenie Kalinowej ale Witowice ciut większe więc może stąd wzięli nazwę od sąsiedniej wioski.
2026-04-20 11:37:17 (2 miesiące temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
Wiadukt przeznaczony do wyburzenia jeszcze zanim rozpocznie się rozbudowa A4.
2026-05-04 09:55:34 (miesiąc temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Jazzek: Takie obiekty też przypisujemy do wsi, z dziedziczeniem. ;-)
2026-05-04 19:41:54 (miesiąc temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Byl dopisany, tylko, jak zwykle...scieźka przypisań...aktualiziwalem wszystkie zdjięcia tego wiaduktu ☺
2026-05-04 20:03:26 (miesiąc temu)
do vetinari: Bo ja dopisałem i dopiero potem dałem upomnienie. ;-)
2026-05-04 22:32:32 (miesiąc temu)
do blaggio.: Aha....☺☺☺
2026-05-04 22:33:37 (miesiąc temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do blaggio.: OK, na przyszłość postaram się zapamiętać :)
2026-05-05 12:12:58 (miesiąc temu)
Jazzek
 
do vetinari: Dzięki!
2026-05-05 12:13:20 (miesiąc temu)
Jazzek
 
Wiadukt przeznaczony do wyburzenia jeszcze przed rozbudową A4.
2026-05-04 10:35:08 (miesiąc temu)
Jazzek
 
do Jazzek: Nie mogę znaleźć informacji o przetargu na wyburzenie, za to dowiedziałem się, że wiadukt ten i sąsiedni znajdują się w gminnej ewidencji zabytków :)
2026-05-05 17:51:00 (miesiąc temu)
214 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Autostrady w woj. dolnośląskim - obiekty i wydarzenia
Autostrady w woj. dolnośląskim w powiatach:
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet