| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Artykuły

Wykaz obiektów o szczególnej randze dla kultury
dodano: 2012-12-15, autor: Petroniusz
Wielokrotnie spotkałem się z ludźmi, którzy ze swoich wspomnień opowiadali o lęku jaki im towarzyszył przez wiele lat po osiedleniu się na terenach dolnego śl...
dodano: 2013-12-15, autor: Maciej S.
Koniec I wojny światowej spowodował wielkie zmiany na kontynencie europejskim. Nadszedł kres istniejących mocarstw i systemów politycznych. Na mapie Europy w 1918...
dodano: 2022-11-18, autor: vetinari
Ponad pół wieku temu w ówczesnych kręgach decyzyjnych na szczeblu rządowym zrodziła się koncepcja budowy tzw. Drogi Karpackiej. Miała to być droga śródgórs...
dodano: 2022-11-19, autor: blaggio.
Pod koniec 1980r. wydarzenia w Polsce, niepokoiły najwyższe kierownictwo polityczne i partyjne w Moskwie. Jako działanie przymusowe Związek Radziecki wybrał ćwic...
dodano: 2022-12-13, autor: vetinari
Ostateczne wytyczenie granicy polsko - czechosłowackiej.
dodano: 2023-04-11, autor: bonczek_hydroforgroup
Wykaz standaryzowanych nazw wód płynących, czyli nazw rzek, kanałów, w tym kanałów żeglownych, oraz źródeł i wodospadów.
dodano: 2024-04-30, autor: blaggio.
Czasami podczas czytania ciekawego artykułu dodanego na stronie Fotopolska, nachodziła mnie refleksja: szkoda, że na taki interesujący tekst trafia się dopiero wt...
dodano: 2024-05-05, autor: blaggio.
W artykule zamieszczony został wykaz drogowych przejść granicznych funkcjonujących na granicy polsko-niemieckiej w okresie od 1926 do 1939 r. oraz wprowadzenie do ...
dodano: 2025-06-26, autor: blaggio.
W artykule zamieszczony został wykaz drogowych przejść granicznych funkcjonujących na granicy polsko-czechosłowackiej w okresie od 1927 do 1938 r.
dodano: 2025-08-04, autor: blaggio.
Przez ponad stulecie aż do lat 90. XX w. wieże triangulacyjne były jednym z elementów zamiejskiego krajobrazu prawie tak często spotykanym, jak dzisiaj maszty sta...
dodano: 2019-03-23, autor: blaggio.
Poznań najczyściejszem miastem. – Brukowanie ulic zasadą. – Wygodna komunikacja przyczyną rozwoju miast. – Opłakany stan miast małopolskich. – Ojców a Z...
dodano: 2019-05-31, autor: Soravia
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123następna
2016-02-08 18:45:16 (10 lat temu)
Krzyś_
 
Kamienicę widać na zdjęciu po prawej stronie:
2017-12-09 19:10:58 (8 lat temu)
Krzyś_
 
Czyli to będzie 3 Maja.
2017-12-09 19:13:18 (8 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
APEL do fotopolan. Prowadząc wraz kolegami pocztę fotopolską, co zajmuje czasem kilka godzin tygodniowo, spotykamy się z sytuacjami, które wymagają podjęcia szybkiej decyzji. Na ogół są to prośby o możliwość wykorzystania naszych zdjęć, a czasem inne. Piszemy wtedy na priva, a czas leci. Mam taką propozycję, by kto zechce, napisał na skrzynkę fotopolską krótkiego maila z numerem swojej komórki. Ułatwi to nam łączność.
A tym razem chodzi o zeskanowanie zdjęć z Siemianowic, ale większych niż A4. Ktoś może się podjąć?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2013-03-16 14:42:01 (13 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: One są większe niż A4 ;-) Prawdopodobnie właśnie A3.
2013-03-16 14:45:09 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do mamik: Arro dał mi swój nr, ale jakoś koślawo go do swej komórki wpisałam, łe i nie ma takiego numeru.
2013-03-16 14:50:49 (13 lat temu)
Andrzej G
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Można by pomyśleć o tym skanowaniu. Niestety z tego co pamiętam maszyna u mnie w pracy ma maksymalną rozdzielczość 600 dpi, i w kolorze robi tylko do jpeg. Sprawdzę te parametry w poniedziałek. Pytanko ile tych zdjęć jest?
2013-03-16 15:18:35 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
do Andrzej G: Zdjęć jest w sumie 20, ale są w Siemianowicach. W Wrocławiu dysponuję odpowiednim skanerem. Wysyłać do Pszczyny to tak samo jak do Wrocławia, ale dzięki za chęci.
2013-03-16 15:22:24 (13 lat temu)
Stenek
 
0 głosów:1
do Danuta B.: Gdyby takie zdjęcie dobrze umieścić (np. na ścianie, sztalugi malarskie, deska kreślarska, whatever), dobrze oświetlić, to mając dobrą lustrzankę cyfrową i statyw powinno się dać zrobić niezły "skan" czyli w zasadzie reprodukcję ...
Do skanera A3 nie każdy ma dostęp. Są być może w punktach XERO, ale nie znam cen za skanowanie zdjęcia A3, pewnie tanio nie jest
2013-03-16 17:00:10 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
Jak by co to moje namiary 602736682 żadna tajemnica
2013-03-16 17:11:02 (13 lat temu)
YouPiter
 
+2 głosów:2
Patrzyłem na mojego EPSON - a, niestety A4, w razie czego Pawulon zna, ale podaję oficjalnie 508 372 207 :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-03-16 22:42:30 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Ponawiam apel o nadsyłanie swoich kontaktów, nie koniecznie na forum. Można na skrzynkę fotopolską - Neo zobaczy.
2013-03-17 10:42:45 (13 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Danusiu, nr telefonu poszedł na Twój kontakt. Jeśli nie dotarł, wyślę smsem ;)
2013-03-17 10:49:33 (13 lat temu)
Dzisiejsza przerwa była spowodowana uruchamianiem nowych urządzeń dla strony. Neo zapomniał powiesić ogłoszenie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2013-11-09 15:37:36 (12 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Był komentarz o updatcie serwera :) czekałem cierpliwie ;)
2013-11-09 16:11:57 (12 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:2
do Hellrid: Nie mogę dodawać obiektów, wiec dziś trzeba sobie dać spokój. Mogę jedynie napisać, że przesieka w ramach zdjęć ze strony jest zrobiona, zostało nieznalezionych 4-5 budynków. Będą dochodzić nowe zdjęcia.
2013-11-09 16:25:48 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Obiekt Przesieka niezidentyfikowane widzę wraz z dodanym przeze mnie dworcem .
2013-11-09 17:03:49 (12 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Poprawiony :) chyba serwer szaleje ;).
2013-11-09 17:05:48 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-11 21:19:18 (7 lat temu)
Neo[EZN]
 
+3 głosów:3
do Kajordzak: Na szczęście była krótka - daleka by była gdyby np. piorun strzelił w serwer i trzeba było wszystko od nowa konfigurować (a wcześniej zrobić zakupy w sklepie komputerowym ;)
2019-05-11 22:03:06 (7 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Może juź czas na 2 razy 10 TB NAS?
2019-05-11 22:31:30 (7 lat temu)
do esski : Marnowałyby się :) Póki co dyski w 60% zapełnione, ładnie śmigają kolejny rok. Jeżeli utrzyma się obecne tempo zapełniania dysków to do stówki dojdziemy między grudniem 2021 a marcem 2022 czyli w 2021 roku będzie można zacząć zbierać fundusze na 2 x 10 TB.
2019-05-12 00:50:33 (7 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: W roku 2021 , tak przeczuwam, będą już 15 TB w cenie dzisiejszego 10 TB.. Taka piętnastka może już pod własne filmy się przyda .... któż to dziś wie.. zobaczymy za dwa lub trzy lata...
2019-05-12 01:08:07 (7 lat temu)
do Neo[EZN]: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2019-05-12 09:19:27 (7 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
Podmiana na lepsze technicznie.
2016-11-25 12:10:04 (9 lat temu)
Wiek pary i dymu.
2016-06-14 20:04:46 (10 lat temu)
do Wincenty Miros: I jeszcze sm..du !
2016-06-14 20:14:07 (10 lat temu)
Niestety, znów zdjęcie z zupełnie mylną informacją: to jest widok na wschód na południową część śródmieścia. Konkretnie to na pierwszym planie widać kamienicę Żeromskiego 110, dalej ul. Żwirki, a po prawej fabrykę Rosenblatta (obecnie teren Politechniki łódzkiej).
Takie zdjęcie, choć gorszej jakości, jest już na FP -
2016-06-14 21:51:02 (10 lat temu)
maj
 
Ulica Warszawska na wysokości parku.
2017-01-21 20:41:46 (9 lat temu)
do maj: Dzięki :)
2017-01-21 20:45:58 (9 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Dla Halperna pewnie ta rzeczywistość była tym czym dla nas jest obecnie rzeczywistość dzisiejszej Korei Północnej.
2017-01-21 20:55:19 (9 lat temu)
2017-01-21 21:02:46 (9 lat temu)
synu
 
+3 głosów:3
Desperado wielkie dzięki w imieniu mieszkańców Mińska Mazowieckiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego za umieszczenie tego zdjęcia. Duże podziękowania także dla "maj" za identyfikacje. Przeglądałem zdjęcia Halpern, Joel Martina na stronie, którą podałeś. Udało mi się zidentyfikować jeszcze dwa zdjęcia z Mińska, które zrobił kilkanaście metrów w kierunku zachodnim oraz jedno zdjęcie ze Zbuczyna, błędnie opisanego jako Mińsk Mazowiecki. Poszukujemy jako TPMM zdjęć i pamiątek dotyczących naszego miasta. Będziemy wdzięczni za ich udostępnienie, przekazanie lub sprzedanie.
Jak możecie to poproszę Was o kontakt telefoniczny. Nr tel. 606 334 654 - Piotr Nowicki
Pozdrawiam serdecznie.
2018-04-18 00:02:27 (8 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Most na Ropie. Z prawej w głębi kościół Narodzenia NMP.
2017-08-26 15:12:39 (8 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2017-12-29 20:22:10 (8 lat temu)
Wiesław Smyk
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Obiekt utworzony. Przypisane. Podziękowanie.
2017-12-31 10:39:07 (8 lat temu)
esski
 
Podrzucam link do filmu z roku 2014 , Film zrealizowany przez NN gościa, który to gościu jeździ po świecie i podrzuca nie krótsze jak jednogodzinne filmy z każdego z miast.. Nic nie gada... jedynie spaceruje z kamerą na wieszaku...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 123456789
2019-11-21 16:14:06 (6 lat temu)
esski
 
2019-11-21 16:18:17 (6 lat temu)
vigo
 
do esski : Fajna trasa ! Aż trudno uwierzyć, że przez tych parę lat tyle się zmieniło.
2019-11-21 17:05:43 (6 lat temu)
esski
 
do vigo: Gdy wkroczył na Sienkiewicza @ Reja --> Grunwaldzka to mi się mokro zrobiło :)
2019-11-21 17:14:44 (6 lat temu)
vigo
 
do esski : Nie ma to jak własne stare śmieci ;-))
2019-11-21 17:18:19 (6 lat temu)
esski
 
do vigo: Kolejne półtorej godziny, innego spacerowicza.. film pozbawiony wszelkiego komentarza .. takie lubię
2019-11-21 17:29:16 (6 lat temu)
do esski : Przeżyłam szok , jak "wyszłam" z drugiej strony dworca kolejowego.
2019-11-21 17:50:48 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do esski : Ja od kilku lat nagrywam średnio raz na tydzień / dwa przejazd przez Wrocław samochodem - na mapie odrysowuję które ulice przejechałem i dzięki temu wiem które ulice mam nagrane, z którego kierunku i kiedy (przydaje się do odnajdywania filmów na płytach BR) - można wjechać na teren jakiejś firmy i nikt się nawet nie orientuje że jest nagrywany, no... prawie nikt bo kamera jest przymocowana na zewnątrz samochodu.

Jak się filmy zestarzeją to zacznę wrzucać choć są już takie miejsca które się zmieniły od tych paru lat.

Póki co może odgrzebię film z przejazdu przez Wrocław w 2005 roku bo chyba go nie wrzuciłem (Swobodna, Kościuszki, Krakowska, Traugutta, plac Grunwaldzki, Sienkiewicza, Słowiańska....) - tylko 14 lat a zmiany ogromne.
2019-11-21 18:41:03 (6 lat temu)
do Neo[EZN]: O, chętnie bym obejrzał Krakowską. Jaka to była zapyziała ulica, a teraz...
2019-11-21 18:54:04 (6 lat temu)
czarek
 
Początek filmu moja droga do szkoły z Mieleckiej przez Wróbla do Jemiołowej . Dalej od Wielkiej do Jemiołowej w drugą stronę po przeprowadzce na Powstańców Śląskich . Tylko czterdzieści lat wcześniej.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błędy
2019-11-21 20:20:18 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Postaram się wrzucić ten film na YouTube (i na FP) tak szybko jak to będzie możliwe :)
2019-11-22 15:10:57 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Po prawej u dołu kościół ewangelicki i synagoga. Zdjęcie chyba sprzed 1938 bo wtedy spalono synagogę.
2018-09-09 00:30:17 (7 lat temu)
do ritterswalder: Racja! Że też o tym zapomniałam, dzieki! Myslę,że można spokojnie zmienić datowanie we wszystkich lotniczych z Kietrza, bo na pewno pochodzą z tego samego czasu.
2018-09-09 00:34:53 (7 lat temu)
Stenek
 
Znakomite ujęcie
Zrobione dronem ??
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corr
2020-09-18 21:36:02 (5 lat temu)
do Stenek: Tak zrobione dronem (DJI SPARK), od ubiegłego roku mam taką możliwość i w wolnej chwili wrzucę ciekawe ujęcia.
2020-09-18 23:38:55 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
29 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Artykuły - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet