| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice”

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice”

Obiekt jest w trakcie wyburzania
Zbudowano: 1914
Dawniej: Furstengrube, KWK Wesoła KWK MysłowiceCentrum Wydobywcze Kopalnia „Mysłowice-Wesoła”

Z dniem 1.01.2007 roku na mocy Uchwał Zarządu KHW S.A. nr 701/2006; nr 704/2006; nr 706/2006 z dnia 4.09.2006r z połączenia Kopalni ”Mysłowice” i Kopalni „Wesoła” utworzono Centrum Wydobywcze Kopalnia „Mysłowice-Wesoła”.

Od momentu połączenia obu kopalń w jeden podmiot rozpoczęła się integracja kopalń „Wesoła” i „Mysłowice” w jeden spójny organizm gospodarczy o trwałych fundamentach ekonomicznych, organizacyjnych i technicznych. Aby tego dokonać podjęto ogromny wysiłek we wszystkich sferach działalności zakładu górniczego.

Najważniejszym celem w tej fazie konsolidacji było zjednoczenie potencjału ludzkiego, technicznego i finansowego obu kopalń w celu poprawy niełatwej sytuacji finansowej zakładów i doprowadzenia do pełnej funkcjonalności gospodarczej przedsiębiorstwa. W zakresie organizacyjnym należało najpierw zabezpieczyć możliwość prowadzenia pracy kopalni w układzie dwuruchowym poprzez utworzenie odpowiedniej struktury organizacyjnej, by w dalszej perspektywie dokonać faktycznego połączenia i uproszczenia struktur zarządzania KWK „Mysłowice – Wesoła”. Udało się tego dokonać jeszcze w 2007 roku.

Skomplikowanym zadaniem była też integracja techniczna struktury kopalni. Pomimo, że obydwie kopalnie przed połączeniem były już w pewien sposób połączone przede wszystkim wyrobiskami wentylacyjnymi, to jednak docelowa koncepcja modelu kopalni wymagała wykonania w stosunkowo krótkim czasie istotnych wyrobisk i wyposażenia ich w maszyny i urządzenia. Zaprojektowano, zbudowano i uruchomiono niezależną podziemną trasę transportu urobku z Ruchu „Mysłowice” do Ruchu „Wesoła”, zbudowano i uruchomiono nową nitkę odstawy z części wschodniej Ruchu „Wesoła” oraz umożliwiono transport urobku przenośnikami taśmowymi z poziomu 665 m na poziom 465 m – w sumie zbudowano i zmodernizowano blisko 10 km odstawy taśmowej. Dodatkowo wykonano szereg wyrobisk górniczych łączących obydwa ruchy kopalni w celu umożliwienia transportu urobku i materiałów oraz dla celów wentylacyjnych. Działaniom tym towarzyszyły intensywne prace w zakresie integracji systemów telekomunikacyjnych i energetycznych oraz modernizacja
i rozbudowa infrastruktury podziemnej i powierzchniowej.

Należy zauważyć, że wszystkie te prace wykonano równolegle do prowadzonego procesu wydobycia węgla. Niewątpliwym sukcesem ww. działań jest to, że w tym okresie udało się wspólnie stworzyć nowy zakład górniczy o jednolitej i przejrzystej strukturze organizacyjnej, spójnej i funkcjonalnej koncepcji dalszej eksploatacji złoża i rozwoju kopalni. Zmodernizowany w 2007 roku układ odstawy urobku jest nadal wzbogacany o mobilne układy transportu ludzi i materiałów oraz nowe drogi wentylacyjne zapewniające odpowiednie warunki klimatyczne dla eksploatacji węgla na poziomie 865 m.
W roku 2008 wykonano wyrobiska dla śc. 401G w pokł. 510 w.3 poz. 500m, którą oddano do eksploatacji w miesiącu kwietniu a zakończono w m-cu lipcu 2008 r. Wykonano wyrobisko 2 S bis dla śc. 401 pokł. 510 w. 2, którą planuje się oddać do eksploatacji w miesiącu wrześniu. Od miesiąca marca prowadzi się eksploatację śc. 507 i jednocześnie wykonuje się wyrobiska korytarzowe dla projektowanej śc. 506.

Na historię kopalni „Mysłowice-Wesoła” składają się historie dwóch kopalń - obecnie Ruchów, z których powstała.

za http://www.khw.pl/?d=63

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
W ciągu 5 lat zacznie się w tym miejscu budowa DTŚ która połączy Katowice ze Sosnowcem.
Ale z prawej strony jest zabytkowy most(tunel) nie widoczny na tej fotce.
2012-05-16 15:24:23 (14 lat temu)
:(
 
Ciekawy artykuł na temat śląskich zdjęć Bułhaka
2010-04-20 20:20:54 (16 lat temu)
Ul. Świerczyny w Mysłowicach, w starym przebiegu, w okolicy skrzyżow2ania z ul. Obrzeżną Północną. W latach 80-tych tor tramwajowy i ulicę przełożono jakieś 50m na północ, prostując dwa zakręty.
2010-04-21 10:57:58 (16 lat temu)
:(
 
do Jarosław Dubowski: Dziękuję ślicznie.
2010-04-21 13:01:59 (16 lat temu)
do kodens79: DTŚ? Tamtędy?
2012-05-17 18:25:51 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Są plany ze będzie aż do Jaworzna,a tu jest planowany przebieg w Mysłowicach.
2012-05-17 18:38:18 (14 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Tak DTŚ ma też iść w kierunku na Sosnowiec i na Jaworzno
2014-06-01 10:37:45 (12 lat temu)
do kodens79: Ten projekt jakoś nie wystartował...
2021-08-19 07:39:47 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: To pytanie do władz wyższych.
2021-08-19 08:30:01 (4 lata temu)
Może ktoś usunąć obiekt kopalnia Mysłowice bo są dwa b652
2020-06-22 21:05:15 (6 lat temu)
Wincenty Miros
 
+1 głosów:1
2019-03-01 11:49:49 (7 lat temu)
4elza
 
Wymiana.
2023-10-21 06:15:49 (2 lata temu)
do Wincenty Miros: Zrobione.
2019-03-01 15:44:24 (7 lat temu)
Ten obiekt już jest historyczny (przeróbka w sensie)
2021-06-21 02:23:53 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Jeśli zamknięta to skąd ten dym z komina ?
2020-08-10 12:04:16 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Kopalnia tak, ale ciepłownia należy do Dalkia Polska Energia S.A i ogrzewa osiedla i wymienniki ciepłej wody.
2020-08-10 16:28:26 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Dzięki za wyjaśnienie.
2020-08-10 17:43:55 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Obraz Rafała Malczewskiego czyli należy go podać jako autora.
2021-07-22 05:58:35 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Dlaczego ten obiekt jest w jakimś Leksykonie przemysłu a nie w mieście Mysłowice?
2021-09-03 00:26:10 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
Źródło "inne" tzn. jakie ?
2021-10-13 12:01:52 (4 lata temu)
Grzegorz Małyszczuk
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dodałem do opisu link. Myślę, że nie ma sensu zakładać źródła bo jest ono wyczerpane. Jedne zdjęcie i koniec.
2021-10-13 22:37:17 (4 lata temu)
do Grzegorz Małyszczuk: Opis mógł być Zabudowania szybu Bończyk wraz jednozastrzałową wieżą wyciągową.
2021-10-13 23:12:22 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Grzegorz Małyszczuk: Ok, tak jest dobrze. Jak wiesz unikamy źródła "inne" bez szczegółowego opisania go pod zdjęciem.
2021-10-14 09:52:53 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: SVP
2021-10-13 23:33:08 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
No ja zwykle u Marcina, nietuzinkowe ujięcie......brawo...
2022-06-14 18:59:06 (4 lata temu)
Marcin Cholewa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dziękuję. Uznałem, że dodam, bo jeszcze nie spotkałem się z takim ujęciem ;)
2022-06-14 21:49:39 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Marcin Cholewa: A ja tak, spotykam się z takym widokiem prawie co dziennie, tylko źe ja ten widok znam z stalowymi linami.
2022-06-14 22:10:06 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Marcin Cholewa: Kiedyś też zrobiłem
2022-06-14 22:14:36 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
2022-06-14 22:36:24 (4 lata temu)
do vetinari: Waść pracujesz w Oddziale Szybowym na kopalni czy w jakiejś firmie usług szybowych?
2022-06-15 08:50:06 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: U mnie ujęcie przekręcone ;)
2022-06-14 23:06:18 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: ☺☺☺
2022-06-14 22:38:18 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do Marcin Cholewa: Nic nie szkodzi ostatnio mnie przegonili tam.
2022-06-14 23:16:16 (4 lata temu)
vetinari
 
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Tak, pracuje jako ślusarz (?) przy szybie. Naprawiam, usuwam, remontuje, spawam zamieniam ale najwięcej to uźywam róźnego rodzaju mlotków i przekleństw....☺☺☺
2022-06-15 09:08:36 (4 lata temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
do vetinari: Po czesku "spavam" to zdaje się sypiam, a jak sie spawa?
2022-06-15 09:39:06 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do Jazzek: svařování
2022-06-15 10:25:42 (4 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Jazzek: Svařuje ☺
2022-06-15 10:57:17 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Piękne ☺
2022-06-15 10:57:30 (4 lata temu)
do vetinari: A po śląsku swarny to piękny np Swarne dziołszki idą...
2022-06-15 15:16:49 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: U na teź to używano, rzadko, ale jest.
2022-06-15 16:22:47 (4 lata temu)
Desperado
 
+2 głosów:2
Podobne zdjęcie mają Filipinki :)
2026-01-13 15:34:41 (5 miesięcy temu)
18 Dyskusji (ostatnia 5 miesięcy temu)
Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice” - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet